Президент Бразилії хоче уникнути долі Трампа

СВІТ
08.09.2021, 07:59
Президент Бразилії хоче уникнути долі Трампа
Фото: Twitter

Жаїр Мессіаш Болсонару взявся за обмеження соціальних мереж, адміністрація яких на власний розсуд видаляє облікові записи чи дописи.

Про це свідчить текст відповідного президентського указу, викладеного Спеціальним урядовим секретаріатом, інформує аґенція "Останній Бастіон".

66-річний бразильський лідер звинувачує власників і співробітників таких ґлобальних корпорацій, як "Facebook", "Twitter", "YouTube" тощо у навмисному й вибірковому цензуруванні своїх користувачів.

«Підписаний президентом нормативно-правовий акт змінює чинні цивільні рамки Інтернету і повноваження соціальних мереж на всій території Бразилії. Зміни у правилах необхідні для боротьби зі свавільним видаленням профілів, записів і медіаматеріалів. Новий реґламент має на меті запобігти небажаній зовнішній цензурі та допомогти захистити свободу слова у країні», — прокоментували у Спеціальному урядовому секретаріаті.

Особисто Жаїр Болсонару переконаний, що його указ внесе ясність у діяльність соцмереж і не дозволить встановлювати надмірний контроль над вмістом, який публікують користувачі.

Відтепер для того, щоби видалити допис або обліковий запис конкретної людини адміністрація "Facebook" чи "Twitter" має надавати відповідним орґанам бразильської влади доведений у суді доказ факту порушення.

На думку політичних опонентів і критиків Жаїра Болсонару, цей новий нормативно-правовий акт слугує певною законодавчою "подушкою безпеки".

Фактично, указ дозволить бразильському лідеру уникнути долі Дональда Трампа, сторінки та дописи якого навмисно цензурували торік у низці соцмереж.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що адміністрація "YouTube" незаконно і масово видаляє відеоролики, де присутній 38-й президент Бразилії.

Читайте також:
Світ
Пакистан зняв обмеження на Wikipedia у вівторок, через кілька днів після того, як медіарегулятор країни заблокував сайт.
07.02.2023, 20:45
Світ
Агенти ФБР призвичаїлися розшифровувати закодовані повідомлення, надіслані пересічними американцями у соціальних мережах.
03.12.2021, 08:49
Світ
У Кремлі та на Банковій плідно працюють за узгодженим планом, написаним вихідцями з Юдиного коліна у Тель-Авіві.
10.11.2021, 08:01
Життя
Реальна турбота про світову спільноту, або черговий «цвях у труну» свободи слова?
06.10.2021, 09:24
Опінії
Боротьба з цензурою у соціальних мережах можлива лише за умови створення якогось альтернативного Інтернету, що важко собі уявити.
30.08.2021, 09:37
Світ
Провідний американський виробник фототехніки надалі утримуватиметься від висвітлення так званої уйґурської проблеми на території КНР.
22.07.2021, 12:06