Президент Бразилії хоче уникнути долі Трампа

СВІТ
08 вересня, 07:59
Президент Бразилії хоче уникнути долі Трампа
Фото: Twitter

Жаїр Мессіаш Болсонару взявся за обмеження соціальних мереж, адміністрація яких на власний розсуд видаляє облікові записи чи дописи.

Про це свідчить текст відповідного президентського указу, викладеного Спеціальним урядовим секретаріатом, інформує аґенція "Останній Бастіон".

66-річний бразильський лідер звинувачує власників і співробітників таких ґлобальних корпорацій, як "Facebook", "Twitter", "YouTube" тощо у навмисному й вибірковому цензуруванні своїх користувачів.

«Підписаний президентом нормативно-правовий акт змінює чинні цивільні рамки Інтернету і повноваження соціальних мереж на всій території Бразилії. Зміни у правилах необхідні для боротьби зі свавільним видаленням профілів, записів і медіаматеріалів. Новий реґламент має на меті запобігти небажаній зовнішній цензурі та допомогти захистити свободу слова у країні», — прокоментували у Спеціальному урядовому секретаріаті.

Особисто Жаїр Болсонару переконаний, що його указ внесе ясність у діяльність соцмереж і не дозволить встановлювати надмірний контроль над вмістом, який публікують користувачі.

Відтепер для того, щоби видалити допис або обліковий запис конкретної людини адміністрація "Facebook" чи "Twitter" має надавати відповідним орґанам бразильської влади доведений у суді доказ факту порушення.

На думку політичних опонентів і критиків Жаїра Болсонару, цей новий нормативно-правовий акт слугує певною законодавчою "подушкою безпеки".

Фактично, указ дозволить бразильському лідеру уникнути долі Дональда Трампа, сторінки та дописи якого навмисно цензурували торік у низці соцмереж.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що адміністрація "YouTube" незаконно і масово видаляє відеоролики, де присутній 38-й президент Бразилії.

Читайте також:
Реальна турбота про світову спільноту, або черговий «цвях у труну» свободи слова?
06 жовтня, 09:24
Боротьба з цензурою у соціальних мережах можлива лише за умови створення якогось альтернативного Інтернету, що важко собі уявити.
30 серпня, 09:37
Провідний американський виробник фототехніки надалі утримуватиметься від висвітлення так званої уйґурської проблеми на території КНР.
22 липня, 12:06
Мешканцям Ямало-Ненецького автономного округу і Тюменської області віком до 14 років хочуть заборонити мати доступ до соціальних мереж.
19 липня, 08:48
45-річного жителя Сеґежи намагаються притягнути до кримінальної відповідальності за історичні дописи у соціальних мережах.
14 липня, 12:42
Але у "демократичному" світі все це мало кого хвилює.
17:12