Перші вольності та землі українським козакам надав король Сиґізмунд І

ІСТОРІЯ
25.10.2021, 08:09
Перші вольності та землі українським козакам надав король Сиґізмунд І
Фото: Facebook

Король польський, великий князь литовський, пан і дідич Русі Сиґізмунд I Старий щедро роздав козацтву землі на Запорожжі ще у 1510 році.

Про цінну і маловідому дослідникам рукописну знахідку повідомив на своїй сторінці у Facebook вітчизняний доктор історичних наук Тарас Чухліб, інформує аґенція "Останній Бастіон".

За словами науковця, на відповідний документ за підписом і печаткою монарха з роду Яґеллонів він випадково натрапив у Державному архіві міста Лодзь.

«Дуже цікавий старовинний документ під назвою "Табель Гетьманів Козацьких". Зокрема, оний переконливо засвідчує, що король Сигізмунд І надав козакам землі на Дніпрі та Запорожжі задовго до свого наступника Стефана Баторія, який розщедрився на привілеї тільки у 1570-1580-х роках. Доволі знаково, що у переліку гетьманів згадано князя Дмитра Вишневецького, який гетьманував на Хортиці», – коментує знахідку історик Тарас Чухліб.

Вітчизняний дослідник козаччини додає, що таким чином спростовується черговий міф, який нам не з доброї волі нав'язали чужинці.

Між тим, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", до сьогодні всі вороги України бояться історичної правди.

Перші вольності та землі українським козакам надав король Сиґізмунд І_1
Читайте також:
Історія
272-сторінкова середньовічна хроніка про діяння німецьких хрестоносців на Сході Європи невдовзі стане доступною для українських читачів.
09 червня, 18:01
Історія
Державний архів Шведського королівства зберігає багато рідкісних документів пов'язаних з Україною та її історією козацької доби.
22 травня, 21:34
Історія
Офіційна вітчизняна історична наука існує у спотвореній парадигмі, бо більшість дослідників вірить джерелам, залишених московитами.
28 січня, 08:33
Історія
Засновник першого Гетьманату Богдан-Зиновій Хмельницький активно листувався з головою Антіохійської Православної ​Церкви.
17.11.2021, 09:33
Історія
Доба Руїни другої половини XVII століття відома українцям як період занепаду Козацько-Гетьманської держави, але не тільки.
02.10.2021, 10:12
Історія
Король Карл XII мав особисте зобов'язання перед гетьманом Пилипом Орликом, укладене після смерті гетьмана Івана Мазепи.
09.09.2021, 12:46