Писати від руки корисніше для мозку, ніж друкувати на клавіатури — науковці

30.01.2024, 06:03
Писати від руки корисніше для мозку, ніж друкувати на клавіатури — науковці

Норвезькі психологи закликали частіше залишати нотатки та повідомлення ручками або олівцями. Ґаджетам слід дати відпочити у кишені.

Співробітники Університет науки та технологій у Тронгеймі встановили, що письмо від руки активніше залучає різні структури мозку, призводячи до кращого навчання. Результати свого дослідження вони виклали у галузевому журналі Frontiers in Psychology.

За ствердженням норвезьких науковців, друкування на клавіатурі чи екрані смартфона погіршує рівень запам'ятовування. В експерименті взяли участь 36 студентів університету, чию мозкову активність реєстрували за допомогою високочастотної електроенцефалографії та 256 датчиків на голові.

Піддослідних багато разів просили писати ручкою чи друкувати клавіатурою слово, що з'являється на екрані. Аналіз показав, що моделі зв'язності мозку при написанні на папері виявляються складнішими та розгалуженішими порівняно із набором на клавіатурі.

«Нам вдалося встановити, що простий рух багаторазового натискання на клавішу одним і тим самим пальцем менше стимулює мозок, ніж, скажімо, використання кулькової ручки. Отже, корисніше під час навчання для запам'ятовування інформації писати на папері», — прокоментували свої висновки дослідники з Університету Тронгейму.

Раніше медіаагенція «Останній Бастіон» повідомляла читачам про те, як команда дослідників зі США та Канади провела найбільший експеримент за участю понад 50 тисяч осіб з усього світу. Вони з'ясóвували вплив ґаджетів.

Читайте також:
Життя
Чому ми обираємо страждати: психологія звички до болю.
24 квітня, 11:54
Життя
Чарівний ліс на межі: дитячі герої з дорослими діагнозами.
23 квітня, 10:34
Життя
Гармонія у взаємодії між чоловіком та жінкою залежить від щастя кожної конкретної пари. Вагомий вплив на це мають і статеві контакти.
23 квітня, 06:01
Життя
Учені уми з Канади та США влаштували спільне дослідження. Вони з'ясували, що періодичне відключення ґаджетів покращує людську психіку.
21 лютого, 12:38
Світ
Площа РФ величезна, хоча кількість її населення не перевищує 100 мільйонів осіб. Кремлівська ж статистика схильна домальовувати цифри.
02 січня, 19:20
Історія
По нині Захід шукає у московитах непізнану загадковість. Дарма, що європейці та американці не затямлять: хтонічне зло має спочивати у землі.
27.09.2024, 13:46