Писати від руки корисніше для мозку, ніж друкувати на клавіатури — науковці

30 січня, 06:03
Писати від руки корисніше для мозку, ніж друкувати на клавіатури — науковці

Норвезькі психологи закликали частіше залишати нотатки та повідомлення ручками або олівцями. Ґаджетам слід дати відпочити у кишені.

Співробітники Університет науки та технологій у Тронгеймі встановили, що письмо від руки активніше залучає різні структури мозку, призводячи до кращого навчання. Результати свого дослідження вони виклали у галузевому журналі Frontiers in Psychology.

За ствердженням норвезьких науковців, друкування на клавіатурі чи екрані смартфона погіршує рівень запам'ятовування. В експерименті взяли участь 36 студентів університету, чию мозкову активність реєстрували за допомогою високочастотної електроенцефалографії та 256 датчиків на голові.

Піддослідних багато разів просили писати ручкою чи друкувати клавіатурою слово, що з'являється на екрані. Аналіз показав, що моделі зв'язності мозку при написанні на папері виявляються складнішими та розгалуженішими порівняно із набором на клавіатурі.

«Нам вдалося встановити, що простий рух багаторазового натискання на клавішу одним і тим самим пальцем менше стимулює мозок, ніж, скажімо, використання кулькової ручки. Отже, корисніше під час навчання для запам'ятовування інформації писати на папері», — прокоментували свої висновки дослідники з Університету Тронгейму.

Раніше медіаагенція «Останній Бастіон» повідомляла читачам про те, як команда дослідників зі США та Канади провела найбільший експеримент за участю понад 50 тисяч осіб з усього світу. Вони з'ясóвували вплив ґаджетів.

Читайте також:
Політика
Замилене у 1990-х національне питання в Україні — як загнана всередину невилікувана болячка. Ви можете її не помічати, але вона паразитує.
09 квітня, 20:43
Політика
Що різнить вільну людину від раба? Вочевидь, відповідальність за зроблені вчинки та сказані слова, які впливають на її долю і долю нації.
18 березня, 07:12
Мистецтво
Зазвичай люди займають свій розум тим, що марнотратно й весело водночас. Усе, щоби не ставити собі питань і не міркувати над життям.
03 березня, 13:00
Політика
Совєцькі окупанти вбивали в українські мізки меншовартість і тугу за минулим. Наслідком цієї соціальної інженерії є колективна фрустрація.
31 січня, 13:42
Життя
Ляпаси — поширений спосіб покарання дітей батьками за провини. Проте саме через цей вид насильства молодь згодом тупішає.
31.12.2023, 07:59
Життя
Норвезькі науковці з'ясували, що насамперед кліматичними активістами та природозахисниками рухає гнів і злість, а не добро.
04.09.2023, 19:04