Писати від руки корисніше для мозку, ніж друкувати на клавіатури — науковці

30.01.2024, 06:03
Писати від руки корисніше для мозку, ніж друкувати на клавіатури — науковці

Норвезькі психологи закликали частіше залишати нотатки та повідомлення ручками або олівцями. Ґаджетам слід дати відпочити у кишені.

Співробітники Університет науки та технологій у Тронгеймі встановили, що письмо від руки активніше залучає різні структури мозку, призводячи до кращого навчання. Результати свого дослідження вони виклали у галузевому журналі Frontiers in Psychology.

За ствердженням норвезьких науковців, друкування на клавіатурі чи екрані смартфона погіршує рівень запам'ятовування. В експерименті взяли участь 36 студентів університету, чию мозкову активність реєстрували за допомогою високочастотної електроенцефалографії та 256 датчиків на голові.

Піддослідних багато разів просили писати ручкою чи друкувати клавіатурою слово, що з'являється на екрані. Аналіз показав, що моделі зв'язності мозку при написанні на папері виявляються складнішими та розгалуженішими порівняно із набором на клавіатурі.

«Нам вдалося встановити, що простий рух багаторазового натискання на клавішу одним і тим самим пальцем менше стимулює мозок, ніж, скажімо, використання кулькової ручки. Отже, корисніше під час навчання для запам'ятовування інформації писати на папері», — прокоментували свої висновки дослідники з Університету Тронгейму.

Раніше медіаагенція «Останній Бастіон» повідомляла читачам про те, як команда дослідників зі США та Канади провела найбільший експеримент за участю понад 50 тисяч осіб з усього світу. Вони з'ясóвували вплив ґаджетів.

Читайте також:
Світ
Площа РФ величезна, хоча кількість її населення не перевищує 100 мільйонів осіб. Кремлівська ж статистика схильна домальовувати цифри.
02 січня, 19:20
Історія
По нині Захід шукає у московитах непізнану загадковість. Дарма, що європейці та американці не затямлять: хтонічне зло має спочивати у землі.
27.09.2024, 13:46
Опінії
Жертва захищає свого вбивцю. Це звична поведінка дурнів, які несвідомо стали спільниками злочину, але свідомо відчувають свою провину.
20.08.2024, 13:41
Життя
Інтерес до смерті та похмурих подій жевріє у людській цивілізації здавна. Тепер дослідники ґрунтовно пояснили, чому це відбувається.
15.08.2024, 21:46
Життя
Якщо не можете реалізувати себе професійно, або помилилися з фахом, — ризикуєте стати злочинцем, маніяком, психом. Чи можливо це виправити?
16.06.2024, 10:34
Політика
Сучасний світ перебуває у занепаді. Ми всі з вами є свідками химерної антропосоціопатизації, яка не зупиняється ні перед чим.
16.05.2024, 13:42