Польща отримала перші корейські танки K2 та САУ K9
А в Україні "пиляють" бюджети на будівництві "доріг незламності"
Польщі знадобилось лише 102 дні, щоб отримати перші корейські танки K2 та САУ K9 - з них 35 днів пішло на дорогу.
У серпні Варшава замовила 212 САУ K9А1 та 180 танків K2, перші з них вже вивантажені у Гдині.
Польща отримала від Кореї перші замовлені танки K2 та самохідні артилерійські установки K9, які були замовлені 26 серпня у межах потужного оборонного контакту.
Угода на приголомшливі 5,7 млрд доларів охоплює закупівлю 212 САУ K9А1 та 180 танків K2, а також подальшу локалізацію виробництва до 820 танків у версії K2PL.
Перші машини 5 грудня вже вивантажили у порту Гдині, у першій партії: 10 танків K2 та 24 САУ K9 пише польське видання Defense24, яке також опублікувало детальний фотозвіт. Таким чином Корея змогла виконати перше постачання озброєння всього через 102 дні після підписання угоди з яких 35 днів просто пішло на дорогу. Судно BBC Pearl вийшло з першого порту Окпо у Кореї 17 жовтня, потім збирало вантажі ще у декількох портах Кореї й 30 жовтня взяло курс на Польщу.
На фото добре видно, що для транспортування частина навісного обладнання з танка була знята, наприклад панорамний приціл. Тобто після монтажу всього необхідного та налагодження Військо Польське вже поповниться новими машинами.
А вже у відносно короткій перспективі, враховуючи замовлення 250 M1A2 Abrams SEPv3 та 116 Abrams M1A1 SA, наявні 140 танків Leopard 2A4 (які модернізуються до версії Leopard 2PL) та 105 Leopard 2A5, 180 корейських K2 виведуть Польщу на перше місце серед країн НАТО у Європії за кількістю танків - 791 одиниця (без урахування машин радянського зразка).
Для розуміння, це приблизно ж стільки, скільки у Німеччини, Франції, Великої Британії та Італії разом. При цьому строки всіх поставок становлять 2025 рік.
З огляду на величезні суми контрактів, а головне – строки, складається враження, що Варшава зробила максимальну ставку на переозброєння в найкоротші строки, які можливо уявити.
Своєю чергою "Останній Бастіон" нагадує, що міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак заявив про плани Польщі створити найсильніші сухопутні війська серед європейських країн НАТО.
За оцінками Світового банку, оборонний бюджет Польщі на 2020 рік становив 13 млрд доларів.
Далі у планах Варшави – підписати контракт на 500 HIMARS, локалізувати виробництво вертольотів AW149 та Black Hawk, замовила F-35 та додаткові ЗРК Patriot.
Натомість у пріоритетах Володимира Оманського та його команди на першому місці стоїть власне збагачення та розкрадання бюджетних коштів. Як інакше зрозуміти виділення сотень мільйонів гривень на "велике крадівництво" ? При цьому, "освоюють" ці кошти друзі Зеленського, Єрмака, Татарова та Кирила Тимошенка.