Полтавський лікар перевидав збірку архівних матеріалів про козацтво

КНИГИ
12.09.2020, 10:37
Полтавський лікар перевидав збірку архівних матеріалів про козацтво
Фото: Facebook

Грунська сотня — одна з восьми територій у складі Гадяцького полку часів Гетьманщини.

Нещодавно полтавський краєзнавець і фаховий медик Олександр Сірий перевидав свою книгу про життя її мешканців.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав історик і голова Наглядової Ради благодійного фонду "Героїка" Ростислав Мартинюк.

За його словами, нарис "Грунська сотня" має заповнити нішу у вивченні регіональної спадщини козацько-гетьманської доби, яку намагалися затерти московські окупанти.

В основу збірки лягли архівні документи XVII-XVIII сторіч: компути, ревізії, метричні книги та сповідні відомості парафіян православних церков.

«Козацтво — ґранд-наратив української історії. Але воно й далі залишається племенем майя у власній країні. Досі не досліджений ключовий аспект історії Гетьманщини — її адміністративний полково-сотенний устрій. Однак, як бачимо, справу рятують ті ж лікарі», — зауважив Ростислав Мартинюк.

вибір редакції
Читайте також:
Історія
Колись тут жили давні греки, а у ХІІІ столітті недовгий час існувала італійська колонія Порто-Пізано.
15 серпня, 20:34
Історія
Історик, який народився на росії, але серце віддав Україні. Той, хто весь час відстоював свої думки та національну гордість супроти імперії.
30 липня, 07:59
Історія
"Той, що хоче кинутися з мотикою на сонце": запорожець Семен Палій, який лихом, на думку Великого Кобзаря Тараса Шевченка, не добитий...
15 липня, 18:00
Полтава
У 1913-1916 роках Опанас Сластіон створив серію проєктів земських шкіл для Лохвицького повіту Полтавської губернії на 1-4 класи.
05 липня, 17:59
Опінії
Юрій Лисянський – ніжинський козак. Ні – справжній шевальє, який прославив сухопутну Гетьманщину грандіозним морським маршрутом.
17.12.2021, 08:01
Опінії
По смерті цариці Єкатєріни ІІ українська аристократія спромоглася повернути відібрану автономію. Але вольності мали короткочасний характер.
04.12.2021, 16:27