Created with Sketch.

Поворотний рубіж в історії Росії-Московії

03.09.2023, 19:26
Фото: Wikipedia

Історію нашого східного сусіда – країни-агресорки – допетровської епохи слід вивчати з огляду на конкуренцію татарських і московських еліт.

Такі відомості оприлюднила інформаційна агенція "Останній Бастіон" із посиланням на запорізького краєзнавця та дослідника козацької старовини Дмитра Ягорлицького.

За його твердженням, минуле Росії настільки переплетено спорідненими, військово-політичними та іншими зв'язками татар і московитів, що відокремити історію одних від інших практично неможливо.

Як наслідок, виклад російськоцентричної історії не тільки в РФ, але на Заході, принижує роль інших, бо об'єктивна оцінка татарського внеску заважає наявній імперській конструкції, спорудженій ще Пєтром I та його послідовниками.

«В Україні лише після 2014 року системно та масштабно почали переглядати історичне минуле, пов'язане як з Москвою, так і з татарами. Нині цей процес, сподіваюся, став незворотним, ширячись поступово Європою та Америкою. Багато моїх вітчизняних колег погодяться, що 1700 рік – це такий умовний рубіж, що відсікає Росію сучасну від Московії, яка була частиною суттєво іншого світу, з іншими державними інститутами, центрами впливу та ціннісними орієнтирами.

Без перебільшення та пропагандистського шлейфу, Московія – уламок і спадкоємець імперії Джучидів, тобто Золотої орди. І відмовившись від ритуальних і символічних виплат Великому юрту [Кримському ханству – прим. ред.], а також кардинальним поворотом усіх державних інститутів у бік моделі Західної Європи – Пьотр I окреслив рубіж, який відокремив історію династії Романових від історії Джучидів, нащадків Чинґізхана.

Саме тоді з'являється вигадана німецькими істориками писемна історія панівного роду Росії-Московії, які принесли великі зміни й в історію Європи, згадайте старання Єкатєріни II. Назагал допетровський період вимагає більш об'єктивної оцінки, оскільки повністю перекроєний та міфологізований, аби зухвало підлаштувати під фундамент імперії Романових, що народжувалася на крові Нарви, Турку і Батурина», – зазначив Дмитро Ягорлицький.

Натомість медіаагенція "Останній Бастіон" закликає читачів не забувати, що більшість людей у цивілізованому світі помиляються, коли росіян (вужче – московитів) вважають народом, а тим паче нацією.

Читайте також
Львівські еНКаВеДисти
Історія
Полеглого піхотинця ЗСУ з Полтавщини увічнили у Чутівській громаді
Полтава
Миргород вшанував полеглих земляків-Героїв
Полтава
«Гордо крізь смерть до безсмертя іди!»
Історія
Першогрудневий путч в Естонії: збільшовичена юрба проти уряду
Опінії
Голодомор 1932-1933. Учительські фонди
Історія