Примара дефолту: Білорусь наслідує росію в опануванні економічного колапсу

СВІТ
03 липня, 19:27
Примара дефолту: Білорусь наслідує росію в опануванні економічного колапсу

Рішення режиму Олександра Лукашенка виконувати зовнішні фінансові зобов'язання виключно у білоруських рублях провокує дефолт.

Таку думку в інтерв'ю виданню "Радыё Свабода Premium" висловив фаховий економіст Юрій Дракахруст, інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

Він наголошує на тому, що дефолт в окупованій росіянами Білорусі може статися за 2-3 тижні, коли міжнародні рейтингові агентства зафіксують невиконання Мінськом взятих на себе фінансових зобов'язань.

«Слідом за російською владою білоруська влада може спробувати визнати дефолт недійсним, але при цьому сам дефолт більш небезпечний для Білорусі, ніж для росії. У результаті дефолту, який режим Лукашенка відмовиться de facto визнавати, навіть банки таких країн, як Туреччина, Казахстан і Грузія можуть скасувати співпрацю з білоруською банківською системою. Вона просто буде недієздатна, як така», – зазначив Юрій Дракахруст.

Важливо також відзначити, що якщо до 1 липня державні цінні папери Білорусі котирувалися по 95-105% від номіналу, то вже зараз – по 10-15% і падіння триває.

А проте, "Останній Бастіон" радить згадати, що фінансові установи ресурсної федерації готуються до масштабного колапсу.

Читайте також:
Економіка
Популярна серед українських відпочивальників південноазійська країна-курорт на сьогодні не спроможна дозволити собі імпорт палива.
22 червня, 20:36
Опінії
І поки невідомо, як швидко вдасться подолати приголомшливу бідність і руїну. Але вже нині корупція має розцінюватися як державна зрада.
24 квітня, 08:48
Економіка
Лідери падіння — цінні папери російських металургійних та гірничодобувних компанії
24 лютого, 15:43
Світ
Водночас відомо, що нині на міжнародному нафтовому ринку вперше з 2014 року виявлено істотний дефіцит пропозиції.
01 лютого, 06:51
Світ
Підприємці Фінляндії звинувачують Україну у непоступливості агресору, адже вони не можуть продати власну продукцію за валюту в РФ.
29 січня, 11:36
Книги
Прийшла біда, звідки не чекали: невдовзі книги можуть стати розкішшю для українців через дефіцит паперу.
22 січня, 10:27