Принцип єдиноначальності, або чому українською армією керує ухилянт

ПОЛІТИКА
08 березня, 16:01
Принцип єдиноначальності, або чому українською армією керує ухилянт

Поговоримо трохи про Ставку та Бахмут. Скільки осіб має там бути, колись замислювалися? Якщо ж ні, то дарма...

Так от, наприклад, у Ставці Верховного Головнокомандування часів Іосіфа Сталіна (1941-1945) – максимум 8 осіб. А скільки у нас зараз? – 23!

На хвилиночку, Ставка у Сталіна відповідала за фронт довжиною від Мурманська до Чорного моря. У нас же фронт у декілька разів менше.

І чому стільки людей на таку скромну ділянку? Бо частина з них – люди, котрі здебільшого навіть військової освіти не мають, але до Ставки потрапили.

Наприклад, які рішення може приймати міністр інфраструктури по Бахмуту?

Агов, генерале Кубракове, відгукніться! Чи може генерал-майор Стефанчук, або вже, прости Господи, "генералісимус" Єрмак?!

Відповідь очевидна: а ніякі! Але цього достатньо, щоби тиснути числом на тих, хто реально розбирається в ситуації; на того ж головнокомандувача Валерія Залужного, наприклад.

Лише просте питання: то хто ж тоді, у такій ситуації, буде нести відповідальність за Бахмут і все, що відбувається на фронті?

Нам тут ідеться про розмивання відповідальності. Коли відповідає багато, а отже – не відповідає ніхто, зовсім ніхто; і це дуже погано для всіх.

Далі, така Величезна кількість людей у нашій Ставці лише заважає прийняттю рішень. Бо дійсно, що може сказати Єрмак, чому він взагалі там?

Андрій Борисович, якщо на те пішло, за посадою – фактично завгосп Офісу Президента. Він не мусить вирішувати питання по Бахмуту!

Але Єрмак у цьому бере участь. Відтак, будьмо відвертими, заважає військовикам виконувати свою роботу так, як того вимагає ситуація, військове питання скотивши в політичне русло.

Завгосп Офісу Президента змушує обирати гірші військові варіанти з наявних. Це вже було, і неодноразово, про що, до речі, пишуть і наші союзники-британці.

Автор – Гліб Парфьонов, керівник департаменту безпекової політики Центру політичних студій "Доктрина"

вибір редакції
Читайте також:
Історія
Керівництво "Укрзалізниці" використало громадян, які не знають свого минулого. Навіть війна не навчила українців берегти пам'ять.
18 березня, 19:04
Політика
Наперекір гучним і показним реформам українська молодь не засвоює потрібні їй знання через перевантаженість зайвими предметами.
14 лютого, 16:51
Політика
Впродовж 31 року відновленої незалежності всі президенти, прем'єр-міністри та міністри освіти займалися відвертою профанацією.
08 лютого, 19:12
Опінії
Народна депутатка від "Слуги народу" Ольга Василевська-Смаглюк могла стати ґауляйтершею. Але в українських  захисників були свої плани...
24 січня, 19:45
Опінії
З кожною новою владою реформи у нас починаються і... зупиняються! Найбільше страждає галузь освіти, яку захопили ексрегіонали.
28.11.2022, 19:12
Опінії
Вітчизняна дипломатія – наша велика біда. Посади рядового помічника консула і до самого міністра часто-густо займають відверті дилетанти.
19.11.2022, 08:54