Коли ми переможемо на нас чекає глибока демографічна криза

ВІЙНА
21.08.2022, 08:14
Коли ми переможемо на нас чекає глибока демографічна криза
Фото: Mariupol Now

Лютневе вторгнення російських окупаційно-терористичних сил запустило незворотні процеси в Україні. Станом на сьогодні наш народ вимирає.

За даними інституту демографії, 1.I.2017 в Україні було 36 мільйонів осіб без урахування окупованих територій. Водночас за деякими внутрішніми даними, у нас станом на 1.I.2022 взагалі було 31 мільйон осіб.

З огляду на біженців – можна припустити, що нинішнє населення України дорівнює 25-27 мільйонів. Ситуація, м'яко кажучи, є катастрофічною, і що довше триває війна, то складніша ситуація.

Натомість за даними ООН, з країни виїхало до 2 млн дітей, з цих 2 млн – 200 тисяч пішли до дитячих садків та шкіл Польщі. Поляки розраховують, що ще 200 тисяч зверху буде на перше вересня цього року у разі продовження війни.

У цьому слід враховувати, що всього дітей України до 5 млн. Визнаймо, втрати – колосальні!

Самі поляки теж, до речі, страждають від демографічної кризи, вони не дорахувалися 200 тисяч людей минулого року. Тому розв'язувати свої проблеми нашим коштом: не лише вищезгаданими дітьми, а й масовим розселенням біженців по малих містах та селах.

Насамперед це будуть сім'ї з дітьми, чиї батьки та чоловіки зараз перебувають на фронтах, тож чи даремно з'явилася таргетована реклама на чоловіків в Україні про купівлю житла в Польщі? – Ні, це так і задумано.

Після війни ми ризикуємо залишитися з населенням, що швидко старіє, звідки велика частина працездатного населення виїде вглиб Європи. Що допоможе це виправити? – На жаль, народжуваність тут безсила і програма "Велике Зачаття" марна.

Післявоєнний бебі-бум може лише частково (на короткий проміжок) дотягнути до 2.0 за дуже оптимістичного сценарію, але і цього мало. Мігранти до нас також не поїдуть.

По-перше, демографічна криза зараз у всьому світі – люди висмоктуються так, що нам нічого не залишиться. А по-друге, із постсовєцького простору до нас ніхто теж не поїде, за винятком потенційно можливої репатріації українців із росії (або того, що від неї залишиться).

Але чи прийматимуть тут репатріантів? Чи є механізм репатріації? – Ось такі та подібні їм питання є дуже гострими зараз.

Розповім, чим це все загрожує: окрім відсутності серйозного економічного зростання, такий розклад загрожує нам у майбутньому втратою суб'єктності. Чим менше працездатного населення – тим важче контролювати нашу територію.

Тут уже час задумуватися про серйозну конфедерацію з поляками, насправді. У будь-якому разі, як би ми не пішли з історії, Україна та українська нація йдуть гарно – тягнучи за собою рештки російської Імперії.

Фінал, гідний античної трагедії: «Я тебе породив, я тебе й уб'ю». Отже, висновок не втішний: Україна помре і це буде не сьогодні й не завтра. І помре вона демографічно.

Автор – Гліб Парфьонов, керівник департаменту безпекової політики Центру політичних студій "Доктрина"

Читайте також:
Війна
Чим ближче саміт у швейцарському Люцерні, тим голосніше звучать заяви умиротворювачів. Вони висувають вимоги не лише Україні.
30 травня, 13:42
Війна
Гатити по московитах набагато приємніше на російській території, ніж на українській землі. Тільки так можна здобути перемогу у війні.
26 травня, 18:19
Опінії
І Захід, і глобальний Південь обговорюють та наполягають: в Україні треба перемир'я. Мовляв, припиняйте стріляти, а там розберемося!
23 травня, 13:42
Опінії
Будьмо відверті, наші бажання не збігаються зі страхами США та ЄС про поділ РФ. Особливо, коли йдеться про утилізацію ядерної зброї.
30 квітня, 19:53
Опінії
Кремлівська пропаганда і корисні ідіоти на Заході знову поширюють панічні настрої. Московитам незламний Харків як кістка у горлі.
24 квітня, 13:56
Світ
Америка та Європа не просто можуть, але мають підготуватися до того, що буде відбуватися далі у війні. Україна не повинна бути самотньою.
23 квітня, 06:00