Коли ми переможемо на нас чекає глибока демографічна криза

ВІЙНА
21 серпня, 08:14
Коли ми переможемо на нас чекає глибока демографічна криза
Фото: Mariupol Now

Лютневе вторгнення російських окупаційно-терористичних сил запустило незворотні процеси в Україні. Станом на сьогодні наш народ вимирає.

За даними інституту демографії, 1.I.2017 в Україні було 36 мільйонів осіб без урахування окупованих територій. Водночас за деякими внутрішніми даними, у нас станом на 1.I.2022 взагалі було 31 мільйон осіб.

З огляду на біженців – можна припустити, що нинішнє населення України дорівнює 25-27 мільйонів. Ситуація, м'яко кажучи, є катастрофічною, і що довше триває війна, то складніша ситуація.

Натомість за даними ООН, з країни виїхало до 2 млн дітей, з цих 2 млн – 200 тисяч пішли до дитячих садків та шкіл Польщі. Поляки розраховують, що ще 200 тисяч зверху буде на перше вересня цього року у разі продовження війни.

У цьому слід враховувати, що всього дітей України до 5 млн. Визнаймо, втрати – колосальні!

Самі поляки теж, до речі, страждають від демографічної кризи, вони не дорахувалися 200 тисяч людей минулого року. Тому розв'язувати свої проблеми нашим коштом: не лише вищезгаданими дітьми, а й масовим розселенням біженців по малих містах та селах.

Насамперед це будуть сім'ї з дітьми, чиї батьки та чоловіки зараз перебувають на фронтах, тож чи даремно з'явилася таргетована реклама на чоловіків в Україні про купівлю житла в Польщі? – Ні, це так і задумано.

Після війни ми ризикуємо залишитися з населенням, що швидко старіє, звідки велика частина працездатного населення виїде вглиб Європи. Що допоможе це виправити? – На жаль, народжуваність тут безсила і програма "Велике Зачаття" марна.

Післявоєнний бебі-бум може лише частково (на короткий проміжок) дотягнути до 2.0 за дуже оптимістичного сценарію, але і цього мало. Мігранти до нас також не поїдуть.

По-перше, демографічна криза зараз у всьому світі – люди висмоктуються так, що нам нічого не залишиться. А по-друге, із постсовєцького простору до нас ніхто теж не поїде, за винятком потенційно можливої репатріації українців із росії (або того, що від неї залишиться).

Але чи прийматимуть тут репатріантів? Чи є механізм репатріації? – Ось такі та подібні їм питання є дуже гострими зараз.

Розповім, чим це все загрожує: окрім відсутності серйозного економічного зростання, такий розклад загрожує нам у майбутньому втратою суб'єктності. Чим менше працездатного населення – тим важче контролювати нашу територію.

Тут уже час задумуватися про серйозну конфедерацію з поляками, насправді. У будь-якому разі, як би ми не пішли з історії, Україна та українська нація йдуть гарно – тягнучи за собою рештки російської Імперії.

Фінал, гідний античної трагедії: «Я тебе породив, я тебе й уб'ю». Отже, висновок не втішний: Україна помре і це буде не сьогодні й не завтра. І помре вона демографічно.

Автор – Гліб Парфьонов, керівник департаменту безпекової політики Центру політичних студій "Доктрина"

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Російська агресія зробила Україну значно контрастнішою, ніж думають в Європі, чорно-білою. Це те, що завжди робить будь-яка війна.
03 грудня, 16:00
Війна
Результатом перекидання виведених із Правобережжя боєздатних частин російського контингенту стане створення нових ударних угруповань.
02 листопада, 09:54
Війна
Попри разючі успіхи Сил оборони України у війні проти російських окупантів, агресивна московія все ще не втратила військової міці.
17 вересня, 19:05
Війна
Блискавичним наступом Збройні Сили України вивели на чисту воду багаторічну кремлівську брехню про непереможність "другої армії світу".
16 вересня, 17:01
Війна
Російська федерація вичерпала свої ресурси, підготовленні для "блискавичного" нападу та окупації українських земель, і шукає нових.
29 серпня, 07:00
Війна
Цьогорічна широкомасштабна російська агресія спричинила небачену у XXI столітті міграційну кризу не тільки в Україні, але і в Європі.
03 липня, 17:09