Прощавай росіє, або стрімкий шлях до G19

СВІТ
17.11.2022, 17:00
Прощавай росіє, або стрімкий шлях до G19
Фото: Atalayar

Шизофреник Путін і картонний дебіл Суровікін, вдаривши по Польщі, думали налякати наших союзників, але вкотре помилилися. Їм буде боляче.

G20 – формат, де у політичному та економічному плані взаємодіють розвинені країни з лав G7 та країни, які розвиваються. Власне, саме через це, не розумію масового обурення та зрадофільства, що оповили суспільну думку у контексті підсумкового тексту резолюції Саміту на Балі.

Я, звісно, розумію, що в уяві обурених та скутих зрадою, у резолюції мала б бути фраза – «І кожному Українцю по Хаймарсу у гараж, Стелсу на балкон і мільйон фунтів стерлінгів на рахунок», – та це здичавілий інфантилізм. Передовсім, через попередній абзац.

А відтак нам потрібно дорослішати та не писати штампами про власне обурення і розчарування. Втім, потрібно розуміти ще один факт: окрім самого Саміту, де обговорювалися дійсно важливі питання продовольчої, енергетичної та кліматичної безпеки, а також окремо було виведено ключове питання війни в Україні – справді головне відбувалося не за столом саміту, а в його кулуарах, чи, як кажуть в таких випадках – "на полях".

Саме там укладалися різноманітні, в тому числі таємні угоди, саме там зароджувалися союзи як ситуативні, так і на перспективу, і саме там, як би пафосно воно не звучало, закладалися основи нового світового правопорядку. Власне, враховуючи питання війни в Україні, на Саміті окреслилося 3 наступні групи країн:

  1. За перемогу України (США, Велика Британія, Канада, Європейський союз, як представництво та країни континентальної Європи, члени G20, Японія, Арґентина, Австралія та Південна Корея).
  2. Проти поразки росії (КНР, Бразилія і Туреччина).
  3. За мир у всьому світі (Індія, Індонезія, Мексика, Саудівська Аравія та ПАР).

Власне, виходячи з розуміння, хто до якої групи належить і проходили перемовини. Наприклад, дуже важко відповісти на питання, що могли обговорювати за закритими дверима Джозеф Байден і Реджеп Тайїп Ердоґан, адже тільки абсолютно далека від геополітичних питань людина не знає, наскільки натягнутими є відносини між Туреччиною та США в контексті, хоча б курдів та Сирії, а тут ще й Україна сплутала карти в і без того складній грі.

Чому скасували зустріч Ріші Сунака і Сі Цзіньпіна, яка "кішка" там могла пробігти аж настільки? Паралельно з цим, країни з перших двох таборів відчайдушно намагалися перетягти на свій бік Саудівську Аравію, адже у світлі світової енергетичної кризи, хто з саудитами дружить – той і "пахан"...

От лише верхівка реальної політики, лише верхівка. Тому ще раз – дитяче обурення можна залишити при собі.

Що ж стосується подальшого розвитку подій, то, звісно, суттєві корективи вніс польський "чорний лебідь". На мою думку, бункерний шизофреник Владімір Путін і його картонний дебіл Сєргєй Суровікін, ударивши по Польщі думали налякати наших друзів, союзників і партнерів, а отже таким чином, бодай зменшити постачі Україні озброєнь.

І що ж "на виході"? Білий дім надіслав запит на $37,7 мільярда до Конґресу США на допомогу Україні, за яким були ще й рішення "Рамштайн-7", де вирішують, як надалі допомогти Україні зброєю; знову ж таки «Путін всєх пєрєіграл»...

Як би не завершилась ситуація з обстрілом Польщі, Путін, сам того не бажаючи, ще сильніше посилив Східний фланг НАТО, який на 90% складається з наших друзів та союзників. Як би Путін не намагався качати Туреччину, Ердоган не піде на конфронтацію з НАТО аби пропустити російські кораблі у Чорне море чи відверто тиснути на Україну з вимогою погодитись на пропозиції Кремля.

Інакше кажучи, хитнути НАТО і ЄС, під час Саміту G20 у Путіна не вийшло, а Сі тепер не факт, що сильно "впрягатиметься" за РФ, адже він і так не дуже задоволений єдністю Заходу, а "чорний лебідь Пшеводува" ще більше цю єдність зміцнить. Бо якби не було обстрілу України – не було б і прильоту в Польщу, це аксіома.

Спостерігаємо далі, дорослішаємо і не вимагаємо того, чого не робили самі 31 рік!

Автор – Назар Приходько, політолог-міжнародник і військовий експерт

Читайте також:
Світ
Нідерланди готові розглянути запит України на постачання винищувачів F-16, але поки такого запиту не надходило.
10:36
Політика
У Пентагоні зазначили, що коментарі Мініхана "не відображають точку зору Міністерства оборони США щодо Китаю".
28 січня, 11:50
Опінії
На Заході все частіше поряд із військової й економічної допомоги Україні говорять про повоєнний баланс. Тобто, як унеможливити нову війну.
28 січня, 08:37
Світ
Влада США з'ясувала, що Китай надає рф нелетальну військову допомогу й економічну підтримку.
25 січня, 15:04
Війна
Широкомасштабна війна, розпочата Владіміром Путіним проти України, мала стати головним досягненням кремлівського бункерного щура.
24 січня, 17:27
Світ
Постнацистська огида до війни та відданість сприянню миру шляхом взаємодії поєднується зі старою пристрастю до росії
23 січня, 13:05