«Птахопад» на росії у самому розпалі

ВІЙНА
24.10.2022, 17:00
«Птахопад» на росії у самому розпалі
Фото: Telegram

Спершу був Єйськ, тепер Іркутськ, далі – Москва?.. Прецедентні випадки стають нормою для підсанкційної країни-агресорки.

За неповний тиждень рашисти втратили уже 2 нові бойові літаки в "небойовій" обстановці. Так, 17 жовтня – Су-34 у Єйску, що впав на житловий будинок, і от учора 23 жовтня Су-30СМ в Іркутску.

Наскільки важкою зараз для орків є втрата бодай 2 нових бойових літаків, покажуть ось такі наступні цифри. У 2021 році російський ОПК "видав на гора" для армії РФ всього 21 бойовий літак – 6 літаків Су-34, 5 літаків Су-35С, 4 літаки Су-30СМ2, 2 літаки типу Су-57, 2 винищувачі МиГ-35 і 2 навчально-бойові Як-130.

А от за 9 місяців 2022 року рашистський авіапром поставив лише 7 бойових літаків: 4 типу Су-34М та 3 типу Су-35С, і то це був "хвіст" за поставками, що мали бути виконані ще в 2021 році. (Ну і ще справедливості заради – завод "Авиастар" в Ульяновську здав 3 транспортні літаки Ил-76МД-90А, що мали бути насправді поставлені в армію РФ ще в минулому році), і все.

Такими темпами росіяни будуть мінімум 20 років відновлювати втрати свого "люфтваффе", отримані за останні 8 місяців війни проти України. На такому тлі навіть 2 бойові літаки для рашистів – буквально на вагу золота.

Тому хай так і продовжують в такому ж темпі "гробити" свої літаки в небойовій обстановці. Свого мобілізаційного "аналога" Т-62 в авіації у росіян нема, тому їм доведеться користуватись "ерзацами".

Наприклад, на початку жовтня ворог зняв із консервації до 30 літаків типів МиГ-29 та МиГ-29СМТ, але цього достатньо лише на авіаполк. У росіян до війни було десь до ста навчально-бойових Як-130, можливо і цей "паліатив" армії РФ доведеться пустити у бій.

На початок квітня 2022 року Білорусь тримала на зберіганні до 20 одиниць Су-27 і Су-24, знятих з озброєння ще в 2012 році. І є всі підстави припускати, що скоро і ці "борти" опиняться в розпорядженні росіян.

Росіяни можуть буквально "вичавити всі соки" із себе, щоб повернути в стрій максимально можливу кількість розконсервованих літаків. Але кваліфікацію льотчиків їм вичавити нізвідки.

І так формула "недостатньо літаків + некваліфіковані пілоти" приводить до результату, що в наступні півроку армія РФ точно може не розраховувати на досягнення переваги у повітрі. Необхідної для проведення успішних наступальних операцій.

Так, росія біля лінії фронту має "на папері" аж 800 літаків та гвинтокрилів усіх типів та призначення – бойові, транспортні, допоміжні та інші. Але по факту це аж 80% всієї військової авіації, яку мають рашисти, інші 20% – "розмазані" по іншій території.

Максимум, яке спромоглось показати авіаційне угрупування РФ на кордонах з Україною – це порядка 290 демонстраційних літако-вильотів за добу 24 серпня 2022 року, і то без заходу в зону дії нашої ППО. А так, що не день – то збитий рашист; такі от справи.

«Птахопад» на росії у самому розпалі_1
Автор : Іван Киричевський
Читайте також:
Війна
Провал наступу на Київ змусив путіна зіштовхнутися зі складними рішеннями.
10:38
Війна
За даними британської розвідки, проведення "виборів" слідує за зусиллями з "русифікації" окупованих територій
09:44
Війна
російське Міноборони схоже поспішає інтегрувати та професіоналізувати нерегулярні сили у свою звичайну структуру
вчора, 11:40
Війна
російські війська не продемонстрували спроможності вести кілька одночасних великомасштабних наступальних операцій
вчора, 10:15
Війна
Детально та уважно про строки
04 лютого, 12:07
Новини
російські чиновники продовжують маніпулювати законом
04 лютого, 11:34