Путін наслідує репресивну методику Сталіна, — кримська правозахисниця Салієва

ВІЙНА
14.09.2021, 11:36
Путін наслідує репресивну методику Сталіна, — кримська правозахисниця Салієва
Фото: QHA

Систематичне переслідування киримли на окупованому росіянами українському півострові набрало небачених до сьогодні обертів.

Про це в інтерв'ю виданню "Радіо Свобода" заявила кримська правозахисниця Муміне Салієва, інформує аґенція "Останній Бастіон".

За її словами, співробітники Федеральної служби безпеки РФ без належних судових рішень і постанов проводять незаконні обшуки у помешканнях киримли з рядом правопорушень, відбираючи всі ґаджети, не даючи зв'язатися з адвокатами.

«Але і це ще не все. Бо коли адвокат, скажімо, вже під'їхав до будинку обвинуваченого, де тривали обшуки, спецслужби всередину його не пропускають, мотивуючи це "таємницею слідства". Людей фактично викрадають серед білого дня, тому що на наші питання, де і на яких підставах утримуються такі-то особи у ФСБ і МВС скрізь відповідають негативно. Нам брешуть, кажучи, що тих чи інших затриманих кримських татар там немає», — коментує невтішну ситуацію Муміне Салієва.

Правозахисниця додає, впродовж останніх 7 років для тих кримчан, особливо етнічних киримли, котрі не сприйняли окупацію півострова росіянами, вже стало звичною практикою зникати майже безслідно.

«Я переконана, що це означає — вони точно не знаходяться у безпеці, а співробітники різних служб можуть свідомо застосовувати до них як психологічний тиск, так фізичний, зокрема тортури. Я вважаю, що всі ці кримінальні справи проти нас сфабриковані виключно з політичних мотивів, аби завадити Меджлісу якось впливати на життя кримських татар в окупації», — зазначила Муміне Салієва.

Між тим, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", Кремль відверто використовує окупований росіянами Донбас для фальсифікацій на цьогорічних виборах до Державної Думи.

Читайте також:
Андрій Сердюков — керівник операції по захопленню Росією у 2014 році території АР Крим
07 січня, 14:51
На Бішкек спрацював тиск Москви, яка хоче зберегти рештки постсовєцької недоімперії, не втративши вплив на Середню Азію.
07 січня, 10:25
Казахстан, сам того не відаючи, відвів удар від України. Але то на краще, тепер у Путіна велика проблема безпосередньо у підчерев'ї РФ.
07 січня, 08:33
У Фороському парку в окупованому Криму знищують 350-річні дерева
05 січня, 20:11
Міністерство оборони московії анонсувало облаштування полігону «Старокримський» в окупованому Криму
03 січня, 19:45
От вам і “знаменитий пломбір у вафельному стаканчику за 19 копійок”.
14.12.2021, 18:08