Реформи під час війни — дуже навіть на часі

ПОЛІТИКА
26 вересня, 18:54
Реформи під час війни — дуже навіть на часі

Вашинґтон уже не натякає, а прямо вказує Києву, що, як і коли слід змінювати. Все вірно, Зе-влада мусить нарешті схаменутися!

Виявляється, робити реформи під час війни — дуже навіть на часі. США висунули Україні ультиматум: або ви робите реформи, або не буде грошей і зброї.

Жорстко? Дуже, бо вибору в української влади просто немає, але США не хочуть інвестувати величезні кошти у неефективну і непрозору державу.

Для Вашинґтону – важливо бачити історію успіху України з обов'язковим з голлівудським гепі-ендом, адже тоді це й американський успіх. Як буде і американським НЕуспіхом будь-який український корупційний скандал.

Особливо зараз, коли в США стартувала передвиборна кампанія, і опозиція прискіпливо обсмоктує кожен цент, відданий на допомогу Україні. А тому у Вашинґтоні написали для України «програму мінімум».

Загалом, це три напрямки:

  1. Посилення ролі НАБУ та САП, які мають отримати більший штат, більше повноважень і більше незалежності від Генпрокурора, який призначається Президентом України.
  2. Посилення або обрання справді незалежних Наглядових рад при державних підприємствах («Укренерго», «Нафтогаз», «Енергоатом», оборонні підприємства), де сьогодні зосереджена значна частина непрозорого витрачання бюджету.
  3. Завершення судової реформи та, зокрема, посилення Вищого антикорупційного суду, реформа Верховного Суду України та створення експертної ради із залученням західних експертів при Конституційному Суді України.

І це лише короткий перелік. Переконаний, список реформ буде більший та охоплюватиме він не лише час війни, а і час післявоєнної відбудови.

Ну, ви ж хотіли для України «план Маршалла» — названого на честь генерала і держсекретаря США, який після Другої світової успішно відбудовував Європу? Ну, то вважаєте, що він вже почався.

Автор : Сергій Таран
Читайте також:
Книги
Глобальна популяризація нашої національної історії та літератури зазнала фіаско. Провина цілковито лежить на галузевих міністерствах.
25 жовтня, 14:17
Опінії
Якщо ви думаєте, що бюрократія це проблема, ваші пізнання про державу досить обмежені та тенденційні. Зараз пояснимо, чому...
08 вересня, 19:43
Політика
Гіршою за демократію є олігархія, натомість гірше олігархії – тиранія. Ці форми правління пов'язані між собою...
21.11.2022, 19:23
Опінії
Крім українців в Україні ніхто не має права визначати та призначати з-за кордону органи державної влади
27.10.2022, 12:18
Політика
Американські партнери України дають мало, а вимагають нездійснене. Таким шантажем вони відверто грають на руку Кремля.
вчора, 20:41
Політика
Поява великого «пожирача» деревини стимулюватиме лісівників активніше рубати карпатські ліси.
вчора, 17:15