Реформи під час війни — дуже навіть на часі
Вашинґтон уже не натякає, а прямо вказує Києву, що, як і коли слід змінювати. Все вірно, Зе-влада мусить нарешті схаменутися!
Виявляється, робити реформи під час війни — дуже навіть на часі. США висунули Україні ультиматум: або ви робите реформи, або не буде грошей і зброї.
Жорстко? Дуже, бо вибору в української влади просто немає, але США не хочуть інвестувати величезні кошти у неефективну і непрозору державу.
Для Вашинґтону – важливо бачити історію успіху України з обов'язковим з голлівудським гепі-ендом, адже тоді це й американський успіх. Як буде і американським НЕуспіхом будь-який український корупційний скандал.
Особливо зараз, коли в США стартувала передвиборна кампанія, і опозиція прискіпливо обсмоктує кожен цент, відданий на допомогу Україні. А тому у Вашинґтоні написали для України «програму мінімум».
Загалом, це три напрямки:
- Посилення ролі НАБУ та САП, які мають отримати більший штат, більше повноважень і більше незалежності від Генпрокурора, який призначається Президентом України.
- Посилення або обрання справді незалежних Наглядових рад при державних підприємствах («Укренерго», «Нафтогаз», «Енергоатом», оборонні підприємства), де сьогодні зосереджена значна частина непрозорого витрачання бюджету.
- Завершення судової реформи та, зокрема, посилення Вищого антикорупційного суду, реформа Верховного Суду України та створення експертної ради із залученням західних експертів при Конституційному Суді України.
І це лише короткий перелік. Переконаний, список реформ буде більший та охоплюватиме він не лише час війни, а і час післявоєнної відбудови.
Ну, ви ж хотіли для України «план Маршалла» — названого на честь генерала і держсекретаря США, який після Другої світової успішно відбудовував Європу? Ну, то вважаєте, що він вже почався.