Регіоналізація глобальної торгівлі стане дійсністю вже за кілька років
Світова економіка зміщується від Сполучених штатів Америки та Європейського союзу до Азії, де давно сформувався потужний кластер.
До такого висновку прийшли редактори-аналітики з авторитетного видання "Financial Times" Джеймс Кінґе і Мартин Сандбу, передає медіаагенція "Останній Бастіон".
За їхніми твердженнями, комуністичний Китай випередить колективний демократичний Захід і спроможеться на певний час панувати у світовій торгівлі.
Водночас передбачається, що КНР візьме у "кредитне рабство" (фактичну фінансову залежність від себе – прим. ред.) менші економіки країн-сусідів, які розвиваються: Філіппіни, Монґолія, В'єтнам, Камбоджа, Пакистан.
За прогнозами аналітиків видання "Financial Times", упродовж наступного десятиліття завершиться процес деглобалізації у висліді чого міжнародна економіка фрагментується на 3 великі регіони, де крім Пекіна лідерські позиції збереже Вашинґтон і посилиться Берлін.
Показово, але останнім часом німецькі еліти чітко дають зрозуміти американцям – вони не бажають "розлучатися" з Китаєм, тому канцлер Олаф Шольц нещодавно літав на поклін до Сі Цзіньпіна.
Однак колапс морської торгівлі під час війни за Тайвань і замороження нового "Шовкового шляху" ("Один пояс – один шлях") у зв'язку з воєнною агресією московії проти України прискореними темпами ізолює ЄС від КНР, а відтак і німців від китайських товаришів.
Насамкінець "Останній Бастіон" нагадує читачам, що цьогоріч у жовтні китайський експорт істотно скоротився, призвівши до падіння купівельної спроможності тамтешніх громадян.