Регіоналізація глобальної торгівлі стане дійсністю вже за кілька років

ЕКОНОМІКА
04.12.2022, 08:54
Регіоналізація глобальної торгівлі стане дійсністю вже за кілька років
Фото: Nikkei Asia

Світова економіка зміщується від Сполучених штатів Америки та Європейського союзу до Азії, де давно сформувався потужний кластер.

До такого висновку прийшли редактори-аналітики з авторитетного видання "Financial Times" Джеймс Кінґе і Мартин Сандбу, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

За їхніми твердженнями, комуністичний Китай випередить колективний демократичний Захід і спроможеться на певний час панувати у світовій торгівлі.

Водночас передбачається, що КНР візьме у "кредитне рабство" (фактичну фінансову залежність від себе – прим. ред.) менші економіки країн-сусідів, які розвиваються: Філіппіни, Монґолія, В'єтнам, Камбоджа, Пакистан.

За прогнозами аналітиків видання "Financial Times", упродовж наступного десятиліття завершиться процес деглобалізації у висліді чого міжнародна економіка фрагментується на 3 великі регіони, де крім Пекіна лідерські позиції збереже Вашинґтон і посилиться Берлін.

Показово, але останнім часом німецькі еліти чітко дають зрозуміти американцям – вони не бажають "розлучатися" з Китаєм, тому канцлер Олаф Шольц нещодавно літав на поклін до Сі Цзіньпіна.

Однак колапс морської торгівлі під час війни за Тайвань і замороження нового "Шовкового шляху" ("Один пояс – один шлях") у зв'язку з воєнною агресією московії проти України прискореними темпами ізолює ЄС від КНР, а відтак і німців від китайських товаришів.

Насамкінець "Останній Бастіон" нагадує читачам, що цьогоріч у жовтні китайський експорт істотно скоротився, призвівши до падіння купівельної спроможності тамтешніх громадян.

Регіоналізація глобальної торгівлі стане дійсністю вже за кілька років_1
вибір редакції
Читайте також:
Економіка
Найбільша компанія з управліннями активами в Євросоюзі ставить на облігації України й Арґентини у наступному році. Це позитивна звістка.
14.12.2023, 12:09
Світ
Кремлівському "бункерному щуру" не вистачить грошової маси для чергової воєнної авантюри на території України.
25.01.2022, 13:49
Економіка
Натомість на тлі постійного шантажу широкомасштабного наступу на Україну фондовий ринок РФ демонструє різке падіння.
19.01.2022, 10:05
Економіка
Обсяг іноземних інвестицій у російську нерухомість зменшився у 7 разів у порівнянні з минулим роком.
19.08.2020, 11:01
Економіка
"Райффайзен банк Аваль" планує розрахуватися з власниками простих акцій на рекордну суму 4,274 мільярда гривень.
11.08.2020, 13:15
Економіка
Ціна на золото 27 січня досягла максимальної позначки з 2013 року.
28.01.2020, 06:57