РФ має власне вето на рішення НАТО, – грузинська опозиціонерка Елене Хоштарія

СВІТ
30.11.2022, 17:01
РФ має власне вето на рішення НАТО, – грузинська опозиціонерка Елене Хоштарія
Фото: Ліга.net

Колективний Захід настільки зганьбився за останнє десятиліття, що дозволив путінському режиму впливати на свою внутрішню політику.

Таку думку в інтерв'ю естонській редакції балтійського видання "Delfi" висловила відома грузинська опозиційна діячка і депутат парламенту Сакартвело (з 2016 року і до тепер) Елене Хоштарія.

Пані політик наголошує, саме за президенства Владіміра Путіна Москва отримала необмежений вплив не тільки на Європейський союз, але, що найголовніше, на Північноатлантичний альянс, підірвавши континентальну колективну безпеку.

«Можливо для кого стане відкриттям, але до сьогодні у росії вето на рішення НАТО. Видається, що якщо РФ розпочне десь конфлікт, – це може призупинити розширення Альянсу. Тож коли Сакартвело стала мішенню росії, тоді Захід не став на наш захист і 20% нашої території нині перебувають під російською окупацією. Але є при цьому аналогія в історії, коли Німеччина вступила до НАТО, хоча вона також була частково окупована. Або ж коли Литва вступала, тоді також не було закінченої демаркації з РФ у Калінінградському регіоні. Технічно можливість зробити так, аби це не викликало конфлікт між НАТО і РФ, є. Це – політичне рішення!

Тож я запитувала неодноразово у чиновників і політиків у Брюсселі: чи збирається НАТО дбати про безпеку у нашому Чорноморсько-Кавказькому регіоні по сусідству з росією? Раніше вони від цього відмовлялися, а зараз зрозуміло, що через вакуум у системі безпеки Сакартвело отримала практично європейську роль у можливому конфлікті. По-друге, ми знаходимося на межі Третьої світової війни, ядерної війни, але НАТО не проявляє активності, це видно на прикладі багатостраждальної України», – наголосила Елене Хоштарія.

Своєю чергою, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", якщо ресурсна федерація московії переможе на полі бою в Україні, весь світ заплатить високу ціну.

Читайте також:
Світ
Гельсинкі закликає інші західні столиці утриматися від накидання Києву свого досвіду. Нинішня ситуація суттєво різниться від подій 1940-х.
12:56
Економіка
Комуністичний Китай першим здійснив хід конем, не сподіваючись на милість США. Новому-старому господарю Білого дому доведеться відповідати.
06 грудня, 07:19
Економіка
Новий-старий президент США серйозно налаштований боротися із засиллям КНР у світі. Проте як досвідчений бізнесмен здатен вигідно домовитися.
21 листопада, 14:45
Політика
Найгіршою зрадою є заклик не західних партнерів, а самих українців до українців замирюватися з агресором. Але перемовин не буде, це ілюзія.
19 листопада, 19:22
Політика
На берегах Потомака от-от вирішиться подальша доля планети. Прикро, що президентські перегони у США настільки доклалися до агресії РФ.
04 листопада, 14:52
Опінії
Сеул продовжить надавати Києву гуманітарну й обмежену фінансову допомогу. Натомість військової техніки та снарядів поки чекати не варто.
01 листопада, 21:45