РФ викинула з ринку добрив ФРН, – Bild

ЕКОНОМІКА
21.08.2023, 17:19
РФ викинула з ринку добрив ФРН, – Bild
Фото: Bild

Багаторічна угодовницька політика Берліна стосовно Москви боляче вдарила по самих німцях, які відчули наслідки дружби з державою-агресором.

Такі відомості з посиланням на заяву міністра економіки та сільського господарства федеральної землі Саксонія-Ангальт оприлюднило впливове видання "Bild", передає медіаагенція "Останній Бастіон".

З його слів, хімічний гігант "BASF" мусив оголосити про закриття свого аміачного заводу у саксонському місті Людвиґсгафен, тепер вагається ще один виробник – азотний завод "SKW Piesteritz".

Міністр економіки та сільського господарства Свен Шульце стривожений, адже російська "скриня війни" наповнюється значними доходами від продажу добрив, тоді, як його земляки через дії РФ уже стали безробітними.

«Росії, яка вийшла із зернової угоди у середині минулого місяця, все одно дозволено постачати добрива до Німеччини та інших європейських країн. Наші та решта європейських виробничих майданчиків будуть змушені закритися або принаймні значно скоротити процес випуску своєї продукції, оскільки Росії буде дозволено безперешкодно затоплювати ринок дешевими добривами.

Ми цим украй незадоволені. Вся промисловість із виробництва добрив у Німеччині працює з великими збитками. Якщо Німеччина не хоче фінансувати війну, розв'язану Росією, і тому відмовляється від російського газу, то постає питання, чому імпорт російського газу у вигляді сечовини та аміаку до Німеччини в останні місяці зміг вирости?», – дивується міністр Шульце.

Крім того, чиновник обурився тим, що більшість німецьких фермерів продовжують користуватися російськими добривами, експорт яких не підпадає під санкції, запроваджені західними країнами, хоча уряд ФРН міг би давно покласти цьому край, якби хотів.

А проте, медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що ключові міжнародні зернотрейдери тікають із теренів ресурсної федерації московії.

вибір редакції
Читайте також:
Економіка
Без відносно дешевих харчових товарів, вироблених нашими громадянами, ЄС чекає повторення кризи 2022 року. Продовольчий ринок лихоманитиме.
16 жовтня, 12:36
Економіка
Однорічна напівкущова рослина з родини пасльонових третій тиждень поспіль дорожчає. Несприятливі погодні умови занапастили врожай помідорів.
08 вересня, 10:36
Економіка
Ціни на основні плодові фрукти від початку 2024 року зросли на 3-4 гривні. Садівники переконують споживачів, що це — ще навіть не межа.
14 серпня, 12:31
Економіка
На внутрішньоукраїнському ринку спостерігається дефіцит зерна для виробництва хліба. Невдовзі на прилавках може стати порожньо.
29 травня, 14:54
Економіка
Чим довше триває війна, тим гірше для світової продовольчої безпеки. Лише за минулі 2 роки скоротився обсяг виробництва вітчизняних фруктів.
26 травня, 16:31
Економіка
Минулого року обсяг українського експорту впав на 18,7%, склавши $35,9 мільярда. При цьому імпорт, навпаки, зріс на 12,5% до $62,2 мільярда.
23 квітня, 13:36