Річниця бою 47 японських ронінів

СВІТ
30 січня, 19:19
Річниця бою 47 японських ронінів

30 січня 1703 року здійснено спланований напад на маєток лорда Кіри Йошінаку. Він був придворним чиновником у сьоґуна Токуґави Цунайоші.

У бій вступили 47 самураїв-ронінів, колишніх васалів роду Акó-хан, які прагнули помсти за свого сюзерена Асано Наґанорі. Посіпака сьоґуна мешкав із родиною в Едо (нині це Токіо — прим. ред.) під посиленою охороною, яка, втім, не допомогла йому зберегти життя.

За 2 роки до того Йошінака публічно образив Наґанорі, відповідального за прийняття імператорських послів у сьоґунському замку Ако, спричинивши скандал із фатальними наслідками. Асано, розлютившись, поранив кривдника, але тим самим порушив табу на оголення меча і двобої у замку найвищого самурайського правителя Японії.

Група із 47 самураїв довго готувала замах, але при цьому жодного разу до події так і не навідалися в Едо. Під проводом Оіші роніни гострили свої катани у Кіото та гартували свою лють до придворного сьоґуна, котрий навіть не підозрював, що невдовзі опиниться без голови.

Після настання сутінок вояки вдерлися у маєток кривдника свого сюзерена й вбили. Відрізану голову Кіри Йошінаку пронесли вулицями Едо до місця поховання лорда Асано у храмі Сенґаку-дзі, а затим, поклонившись перед могилою, вони здалися владі.

Багато з того, що відомо про цей інцидент, засновано на перероблених історіях і переказах, написаних для лялькових п'єс бунраку та кабукі. Їх ставили у Кіото та Едо аж за 50 років після фактичної події, тому багато неточностей і прикрашених вигадок стали вважатися «фактом».

Науковці з Токійського Університету переконують, що правда цього питання була похована під популярною історією. Адже «ніхто з людей по нині, зачарованих доблесним вчинком ронінів, не цікавився причинами конфлікту та біографіями її учасників ґрунтовно».

Висувається гіпотеза, що лорд Кіра не був лиходієм, яким його часто зображують, а навпаки — мудрим політиком і здібним кокé (офіційна посада церемоніального чиновника при дворі сьоґуна — прим. ред.). Тогочасна дійсність вимагала від нього подвійної лояльності: від ізольованої у кіотському палаці імператорської родини та власне сьоґуном в Едо.

«Розповіді про те, що Йошінака цькував Наґанорі та вимагав від нього хабарів, безпідставні. Це не вплинуло б на лорда Кіру, якби церемонії, в яких мав брати участь лорд Асано, не йшли за заздалегідь узгодженим планом. Існує малопопулярна версія, що Наґанорі першим образив Йошінаку, пропонуючи підкуп.

Тому коли справу у свої руки взяли роніни, вони не знали, щó стало причиною гибелі їхнього сюзерена, вони керувалися емоціями, спертих на чутки. З джерел відомо, що Асано був психічно нестабільною особистістю, схильною до нападів гніву — він убив кількох своїх слуг через дрібниці. Тож, опинившись на церемонії в Едо, він міг шукати приводів для конфлікту», — зазначають історики з Токійського Університету.

Нині місці маєтку Кіри Йошінаку в японській столиці існує невелика святиня, присвячена тим, хто загинув під час інциденту. Попри те, що популярна легенда та історична правда відрізняються подробицями, все ж їх єднає глибока духовність — 47 ронінів визнані взірцем відданості та вірності самурайського Чину, а тому вшановуються як національні герої Японії.

Вбивство кокé Кіри Йошінаку
Вбивство кокé Кіри Йошінаку
Читайте також:
Політика
Лемик вбив представника консульства СРСР в помсту за Голодомор, а загинув від рук гестапо на Полтавщині.
04 квітня, 09:06
Історія
Його геній скристалізував те, що було сутнісним в історії, сучасності і в мріях народу.
09 березня, 07:25
Опінії
Ввечері 23 лютого 1918 року у місті Пярну Комітет порятунку Естонії видав Декларацію незалежності. З попелу війни постала вільна республіка.
23 лютого, 20:23
Опінії
Проти ночі 3 лютого 1929 року на зібранні у Відні українські націоналісти ухвалили статут нової об'єднавчої організації. Так постала ОУН.
03 лютого, 10:25
Історія
Що означає ця дата у нашій історії та чому ми пам’ятаємо її? Відповідь очевидна: бо ми шануємо борців за волю України!
22 січня, 13:34
Історія
31 грудня 1994 року окупаційні війська РФ розпочали штурм столиці суверенної Чеченської Республіки Ічкерія.
31.12.2023, 20:46