Що означає честь в японців?

СВІТ
26.08.2023, 16:01
Що означає честь в японців?

Начебто нічого особливого, просто щемлива сцена на фото: чоловік читає газету, а поряд стоїть його дружина...

Але для японців цей, на перший погляд, побутовий випадок таїв трагічну історію. Дітей країни висхідного Сонця досі навчають патріотизму, споглядаючи на цю пару.

Що таке справжній самурайський дух і почуття вірності своїм ідеалам демонструє граф і графиня Ноґі. Вони позують перед смертю, аби довести, що Японія житиме у віках.

На жінці траурне кімоно, а у газетній шпальті надруковано повідомлення про похорон імператора Мейдзі. Подія відбувається 13 вересня 1912 року.

Чоловік у кріслі – бойовий генерал Маресуке Ноґі. Він – найславетніший з японських воєначальників, очолював облогу Порт-Артура під час війни 1904-1905 року проти Росії.

Коли ж це місто-фортеця впало до ніг японців, ім'я переможця пролунало на весь світ. По завершенню війни він доповів про свої дії особисто імператору.

Під час пояснення деталей боїв пан Ноґі зірвався і заплакав, вибачаючися за 56 000 життів, втрачених ним під час облоги, і попросив дозволу вчинити ритуальне самогубство. Він волів спокутувати провину.

Найприкріше, – під час облоги злощасного Порт-Артура загинув син генерала. Розуміючи обставини, імператор Мейдзі заборонив йому здійснювати харакірі й пан Ноґі, вірний своєму обов'язку, підкорився.

Генерал Маресуке Ноґі витратив більшу частину свого особистого статку на лікарні для поранених і на пам'ятники полеглим воякам, як рядовим, так і найвищим офіцерам. Але після смерті імператора, він став вільний від даного слова, покінчивши життя самогубством наступного дня.

Як раніше вже повідомляла медіаагенція "Останній Бастіон", неподалік другого за кількістю населення міста Південної Кореї Пусану знаходиться унікальна сакральна споруда, до якої не пускають туристів.

Читайте також:
Опінії
Свої символи, своя мова, свої традиції, своя культура... Саме це й робить Україну Україною, де немає малоросів, хохлів і Homo Sovietucus.
02 січня, 21:42
Опінії
Силу волі й жагу до життя українців не вдалося зламати. Те, про що у школах не розповідають дітям, а дарма, бо нація виховується змалечку.
30.12.2024, 21:45
Війна
Деякі вчені уми самовито стверджують, що за минулі 300 років тривалість життя людства збільшилася. А з нею подовжився період інфантильності.
30.10.2024, 07:14
Політика
Завдяки наполегливості США, Україна «зміцнила» свою обороноздатність. Від своєї ядерної зброї та стратегічної авіації до коктейлів Молотова.
23.10.2024, 19:21
Історія
Військо I-ї Французької імперії мало свій кодекс честі. На відміну від європейських сусідів там цінували життя, навіть заклятих ворогів.
13.10.2024, 16:21
Опінії
Західні політики, урядовці й інтелектуали вважають, що можна повернути час назад. Людська історія і життєвий досвід доводять, — це помилка.
15.09.2024, 18:49