Що означає честь в японців?

СВІТ
26 серпня, 16:01
Що означає честь в японців?

Начебто нічого особливого, просто щемлива сцена на фото: чоловік читає газету, а поряд стоїть його дружина...

Але для японців цей, на перший погляд, побутовий випадок таїв трагічну історію. Дітей країни висхідного Сонця досі навчають патріотизму, споглядаючи на цю пару.

Що таке справжній самурайський дух і почуття вірності своїм ідеалам демонструє граф і графиня Ноґі. Вони позують перед смертю, аби довести, що Японія житиме у віках.

На жінці траурне кімоно, а у газетній шпальті надруковано повідомлення про похорон імператора Мейдзі. Подія відбувається 13 вересня 1912 року.

Чоловік у кріслі – бойовий генерал Маресуке Ноґі. Він – найславетніший з японських воєначальників, очолював облогу Порт-Артура під час війни 1904-1905 року проти Росії.

Коли ж це місто-фортеця впало до ніг японців, ім'я переможця пролунало на весь світ. По завершенню війни він доповів про свої дії особисто імператору.

Під час пояснення деталей боїв пан Ноґі зірвався і заплакав, вибачаючися за 56 000 життів, втрачених ним під час облоги, і попросив дозволу вчинити ритуальне самогубство. Він волів спокутувати провину.

Найприкріше, – під час облоги злощасного Порт-Артура загинув син генерала. Розуміючи обставини, імператор Мейдзі заборонив йому здійснювати харакірі й пан Ноґі, вірний своєму обов'язку, підкорився.

Генерал Маресуке Ноґі витратив більшу частину свого особистого статку на лікарні для поранених і на пам'ятники полеглим воякам, як рядовим, так і найвищим офіцерам. Але після смерті імператора, він став вільний від даного слова, покінчивши життя самогубством наступного дня.

Як раніше вже повідомляла медіаагенція "Останній Бастіон", неподалік другого за кількістю населення міста Південної Кореї Пусану знаходиться унікальна сакральна споруда, до якої не пускають туристів.

Читайте також:
Політика
Ворог прагне знищити українську згуртованість, тому розпалює конфлікти всередині нашого суспільства. Одним із них є так зване мовне питання.
12 листопада, 11:45
Історія
Жителі Країни висхідного сонця виховували потомство на цінностях честі. Шляхетність, якою надихаються на Заході, у них досі у крові.
15 жовтня, 10:23
Полтава
Ви — опора нації. Ваша праця — безцінний дар для поколінь, які зростають. Вам завдячують юні українці за наданий квиток у майбутнє.
01 жовтня, 18:57
Війна
Попереду шалені повоєнні роки. Вижити у цьому лихолітті буде важче, ніж на фронті...
01 жовтня, 16:39
Життя
Слово одного старого карпаторуського боярина іменем Горзова...
27 серпня, 21:31
Війна
Переважна більшість населення України хоче, щоби війна скоріше закінчилася. Від умовного Лиману до Хуста люди прагнуть не помічати її...
19 липня, 20:02