Що означає честь в японців?

СВІТ
26.08.2023, 16:01
Що означає честь в японців?

Начебто нічого особливого, просто щемлива сцена на фото: чоловік читає газету, а поряд стоїть його дружина...

Але для японців цей, на перший погляд, побутовий випадок таїв трагічну історію. Дітей країни висхідного Сонця досі навчають патріотизму, споглядаючи на цю пару.

Що таке справжній самурайський дух і почуття вірності своїм ідеалам демонструє граф і графиня Ноґі. Вони позують перед смертю, аби довести, що Японія житиме у віках.

На жінці траурне кімоно, а у газетній шпальті надруковано повідомлення про похорон імператора Мейдзі. Подія відбувається 13 вересня 1912 року.

Чоловік у кріслі – бойовий генерал Маресуке Ноґі. Він – найславетніший з японських воєначальників, очолював облогу Порт-Артура під час війни 1904-1905 року проти Росії.

Коли ж це місто-фортеця впало до ніг японців, ім'я переможця пролунало на весь світ. По завершенню війни він доповів про свої дії особисто імператору.

Під час пояснення деталей боїв пан Ноґі зірвався і заплакав, вибачаючися за 56 000 життів, втрачених ним під час облоги, і попросив дозволу вчинити ритуальне самогубство. Він волів спокутувати провину.

Найприкріше, – під час облоги злощасного Порт-Артура загинув син генерала. Розуміючи обставини, імператор Мейдзі заборонив йому здійснювати харакірі й пан Ноґі, вірний своєму обов'язку, підкорився.

Генерал Маресуке Ноґі витратив більшу частину свого особистого статку на лікарні для поранених і на пам'ятники полеглим воякам, як рядовим, так і найвищим офіцерам. Але після смерті імператора, він став вільний від даного слова, покінчивши життя самогубством наступного дня.

Як раніше вже повідомляла медіаагенція "Останній Бастіон", неподалік другого за кількістю населення міста Південної Кореї Пусану знаходиться унікальна сакральна споруда, до якої не пускають туристів.

Читайте також:
Війна
Вимагати від ресурсної федерації московії коїти геноцид спільнота науковців не поспішає. Певно, Луб'янка не дозволяє йти проти лінії партії.
12:35
Політика
Той, хто впливає на мізки дітей, — контролює дорослих. Саме тому Зе-влада взялася перепрошивати освіту й науку України на догоду чужинцям.
вчора, 18:30
Політика
Гомодиктатура крокує Україною щонайменше від 2015 року, коли попередня влада дозволила «райдужні» шабаші у Києві. Їм виявилося цього замало.
09 липня, 20:34
Життя
Завжди вкладайтеся у компетентність дітей і розвивайте себе, досягайте нових висот. Не бійтеся дратувати сміливістю та відвагою своїх ідей.
03 червня, 14:54
Спорт
Пам'ятаєте кенійського легкоатлета Абеля Мутаї? Він — чемпіон Африки з бігу 2012 року і бронзовий призер Олімпійських ігор у Лондоні.
19 травня, 15:42
Мистецтво
Такі постаті з'являються на світ рідко, поєднуючи у собі мистецький хист і талант політика. Мова про Ігнація Падеревського (1860-1941).
19 травня, 07:59