Що означає честь в японців?

СВІТ
26.08.2023, 16:01
Що означає честь в японців?

Начебто нічого особливого, просто щемлива сцена на фото: чоловік читає газету, а поряд стоїть його дружина...

Але для японців цей, на перший погляд, побутовий випадок таїв трагічну історію. Дітей країни висхідного Сонця досі навчають патріотизму, споглядаючи на цю пару.

Що таке справжній самурайський дух і почуття вірності своїм ідеалам демонструє граф і графиня Ноґі. Вони позують перед смертю, аби довести, що Японія житиме у віках.

На жінці траурне кімоно, а у газетній шпальті надруковано повідомлення про похорон імператора Мейдзі. Подія відбувається 13 вересня 1912 року.

Чоловік у кріслі – бойовий генерал Маресуке Ноґі. Він – найславетніший з японських воєначальників, очолював облогу Порт-Артура під час війни 1904-1905 року проти Росії.

Коли ж це місто-фортеця впало до ніг японців, ім'я переможця пролунало на весь світ. По завершенню війни він доповів про свої дії особисто імператору.

Під час пояснення деталей боїв пан Ноґі зірвався і заплакав, вибачаючися за 56 000 життів, втрачених ним під час облоги, і попросив дозволу вчинити ритуальне самогубство. Він волів спокутувати провину.

Найприкріше, – під час облоги злощасного Порт-Артура загинув син генерала. Розуміючи обставини, імператор Мейдзі заборонив йому здійснювати харакірі й пан Ноґі, вірний своєму обов'язку, підкорився.

Генерал Маресуке Ноґі витратив більшу частину свого особистого статку на лікарні для поранених і на пам'ятники полеглим воякам, як рядовим, так і найвищим офіцерам. Але після смерті імператора, він став вільний від даного слова, покінчивши життя самогубством наступного дня.

Як раніше вже повідомляла медіаагенція "Останній Бастіон", неподалік другого за кількістю населення міста Південної Кореї Пусану знаходиться унікальна сакральна споруда, до якої не пускають туристів.

Читайте також:
Життя
Відомий німецький письменник міжвоєнного періоду здобув світову славу своїми пацифістськими творами. Проте не мав сімейного щастя.
26 березня, 19:14
Політика
Російська мова на вустах українця — зрада свого етносу. Не для цього вмирали наші Воїни, щоб у Полтаві, Одесі, Луцьку белькотіли язиком.
24 березня, 14:57
Полтава
«По їхніх плодах ви пізнаєте їх». Так, Христос заповів учням розрізняти людей не за словами, але за вчинками, які зчаста невидимі загалу.
17 березня, 15:42
Політика
Станом на тепер держава не є для українців Вітчизною, радше мачухою, котра постійно лізе у кишеню. За неї віддавати життя — сором.
13 березня, 13:47
Позиція
Мислителі минулого добровільно відмовлялися від свого майбутнього. Власні діти для них були життєвим тягарем...
27 лютого, 07:12
Війна
Боятися — це нормально. Боятися мобілізації — це природно. Для людини дійсно природно триматися якомога далі від війни.
14 лютого, 07:14