Російська агресія не стихійне лихо, яке швидко минає

ВІЙНА
24 травня, 13:41
Російська агресія не стихійне лихо, яке швидко минає
Фото: Facebook

Перевага великих країн із тиранією перед маленькими з демократією у тому, що перші здатні до оперативної мобілізації, а другі до бюрократії.

Багато хто вже так звик до російської агресії (не тільки в Україні), що ставиться до окупантів, як до безособового стихійного лиха. Як до урагану, наприклад, торнадо чи щось подібного.

І це — дуже велика помилка.

Припустимо, ураган скинув на Вашу автівку трухляве дерево, хто винний у цьому випадку? Частково місцева влада, бо не прибрала дерево, частково Ви самі, бо не дивилися, де ставите машину.

А тепер припустимо, що Вашу машину роз...кріпачив ціпком сусід. Хто винний? Безперечно, що сусід, адже він — суб'єкт.

Можна, звісно, жалітися, що поліція добігла не миттєво, та картати себе, що, знаючи про сусіда-довбогриза, не приховали авто у складках місцевості, але... Але це вже віктимблеймінгом попахує.

Саме тому дуже важливо пам'ятати, що агресор — не бездушна стихія. Він чинить зло свідомо і він несе всю провину за вчинене зло.

Проте його можна та треба зупиняти. А до чого призводить ставлення до нього, як до чогось, чому не можна протидіяти — ви за прикладом російської псевдоопозиції знаєте.

Автор : Віктор Трегубов
Читайте також:
Політика
Україну занапастили шкідники, які отруюють мозок народу. Ім'я цих паразитів у владі (й не тільки) — справжній легіон посіпак Кремля!
17 червня, 13:45
Політика
Наскрізь інфантильне та схильне до інфантилізму українське суспільство потребує якісного лікування. Але спершу — покаяння за вибір влади.
21 травня, 20:33
Опінії
Можливо, українці зараз — це таке собі суспільство Пітер Пенів, які не хочуть дорослішати. Інакше кажучи, самовпевнена нація-напівфабрикат.
07 квітня, 09:37
Політика
Українці досі не навчилися керувати власними емоціями, а тим паче тримати себе у руках. Ворог це знає, використовуючи на свою користь.
09 лютого, 20:12
Світ
Поки сектанти-неоєванґелісти у США проповідують сіонізм, здоровий глузд бере гору. Цьому сприяють докази геноциду палестинців у Ґазі.
27.12.2023, 12:45
Політика
І поки критична кількість громадян не набуде повноти бачення проблем, ми будемо програвати битву за битвою. Така нині дійсність...
19.11.2023, 12:06