Росіянки летять до Аргентини народжувати дітей

СВІТ
24.02.2023, 12:20
Росіянки летять до Аргентини народжувати дітей
Фото: google

Все більше російських вагітних жінок летять народжувати в Аргентину в пошуках громадянства для своєї дитини.

Південноамериканська країна переживає серйозну економічну кризу. Минулого року вона була четвертою за рівнем інфляції у світі. Тож видається несподіванкою, що Буенос-Айрес став магнітом для тисяч росіянок, які хочуть народити своїх дітей в Аргентині.

Лише за останні три місяці в країну в'їхали понад 5800 вагітних росіянок, повідомила директорка Національного управління міграції країни (DNM) Флоренсія Каріньяно. "На одному рейсі було 33 вагітні громадянки росії", - додала вона.

Аргентина — не перша країна, де набув популярності "пологовий туризм", який полягає у виїзді за кордон з метою народження і отримання місцевого паспорта. Багато країн ухвалили принцип jus soli або "право землі", згідно з яким ті, хто народився на території країни, автоматично отримують її громадянство.

Але юристи застерігають жінок від розповсюдженого шахрайства. Міграційні веб-сайти обіцяють «громадянство для батьків одразу після народження дитини» в Аргентині, а також повідомляють, що для отримання громадянства немає необхідності жити в країні. На думку правозахисників, ці дві заяви є неправдивою інформацією.

Аргентинська влада розправляється з індустрією «дитячого туризму», здійснюючи поліцейські рейди в кількох місцях Буенос-Айреса протягом лютого. Кримінальні розслідування були відкриті щодо кількох компаній, які пропонують ці послуги. Однак, попри юридичні труднощі, вони все ще продовжують рекламувати свою діяльність.

Аргентинці побоюються, що бум народжуваності серед росіян може приховувати щось більш зловісне. Флоренсія Каріньяно сказала, що деякі люди можуть скористатися перевагами імміграційних пільг, які надають іноземцям, чиї діти народилися в країні, щоб отримати аргентинський паспорт і використовувати його в злочинних цілях.

"Трьох російських шпигунів, які мали аргентинське громадянство, знайшли у Словенії. Звичайно, якщо ми почнемо розслідування, то виявимо, що ці люди приїздили народжувати дитину в Аргентину", — зазначила вона.

Читайте також:
Історія
Не всі розуміють наскільки великі та розкидані малюнки у Перу, зроблені 2000 років тому. Геогліфи притягують до себе нових Індіанів Джонсів.
06 травня, 08:12
Історія
Науковці десятиліттями вивчають проблематику центральноамериканських людських культур. Але досі лишається таємницею їхнє походження.
23 квітня, 14:45
Книги
Задовго до шумерів у Передній Азії виникла добре згуртована спільнота, що мала унікальні знання. Люди контактували із позаземними істотами.
14 квітня, 20:58
Мистецтво
Мало хто знає, що танець «Сиртакі» вигадали під час фільмування стрічки «Грек Зорба». Якщо конкретно, то якихось 60 років тому, у 1964-му.
05 січня, 21:39
Життя
Коли до винаходу дистиляції залишалося ще кілька століть, вино було головним і єдиним алкоголем. З нього виготовляли лікувальні розчини.
22.12.2023, 06:00
Життя
Глобальні зміни клімату за минулі 100 000 років можуть бути наслідком зсувів земної кори. А відтак і відповідних рухів географічних полюсів.
04.12.2023, 19:32