Рух до «справедливого миру» в Україні веде до пекла

ПОЛІТИКА
09 жовтня, 13:45
Рух до «справедливого миру» в Україні веде до пекла
Фото: Facebook

Тільки порожні полиці у крамницях зможуть змінити ситуацію і привести до тями росіян. Інакше ця недоімперія ще довго питиме чужу кров.

Вільнюс. Поза сумнівом, Литва — одна з найбільш дружніх до України та послідовних у своїй позиції країн, як у питаннях поточної допомоги, так і загалом бачення довгострокових євроатлантичних перспектив України.

Нещодавно тут влаштували чергову антивоєнну конференцію за підтримки «Форумом вільної росії» та відомого шахіста Гарі Каспарова. Часто говорю, і повторю ще раз: в умовах довгої, розтягнутої у часі війни, рух та темпи руху до миру залежить від того, що відбуватиметься в Україні, на Заході й у самій РФ.

Якщо ретроспективно подивитись на час від моменту 2022 року, то уже можна говорити про три етапи війни. Про що саме мова, викладемо по пунктах нижче:

  • Перший — єднання в Україні у спротиві російській агресії.

Тут і створення міжнародної коаліції на підтримку, і провал плану РФ зруйнувати українську державність. А ще, демонстрація дрімучих російських практик, відвоювання Україною частини Херсонської та Харківської областей.

  • Другий — пауза у додатковій військовій допомозі Україні (перш за все, довге прийняття рішення у Конгресі).

Тобто, коли Захід обрав варіант довгої війни розтягнутої у часі, завидні сподівання щодо контрнаступу і перехід до окопної та позиційної війни. Це, звісно, грає не на нашу користь.

Спроби РФ скористатися дефіцитом озброєнь, відсутністю цілісного плану та підходу на Заході щодо руху до миру — не лише у діях проти України (просування на українському Сході та атаки на інфраструктуру), а й проти Заходу (гібридні атаки, у тому числі силового характеру, прагнення втрутитись в електоральні процеси). На глобальному рівні Кремль підживлює конфлікти/деструктивні сили, зокрема, руками Ірану на Близькому Сході.

  • Третій, в якому ми знаходимось зараз, — активний дипломатичний процес.

Формування розуміння того, що треба відходити від довгої війни, розтягнутої у часі. А отже, слід рухатися до миру через формулювання цілісного бачення, яке передбачає військову, дипломатичний і безпековий складники (так звана архітектура безпеки).

Будьмо відверті, Курська операція — як прецедент нового різновиду військового підходу України. Він посилив переконання щодо надання та зняття обмежень на використання західного озброєння по російських цілях.

Окремо слід згадати про 2 важливих питання (для України та Заходу):

  1. Які території Україна має/буде повертати військовим шляхом, а які дипломатичним?
  2. Чи готовий Захід розпочати юридичну та фактичну процедуру руху Україну до НАТО за наявності частини окупованих територій (якщо ні, то які є альтернативні пропозиції довгострокового безпекового бачення)?

Що ж стосується ресурсної федерації московії (перш за все, маємо на увазі російських громадян, які проти війни), то її (їхню) функцію бачу у наступному. Як громадяни РФ, саме вони:

  • найкраще знають вразливі місця російської політичної системи;
  • можуть активно говорити/діяти щодо необхідності зміни політичного режиму, бо це їх країна;
  • можуть пропонувати альтернативні варіанти курсу та наявного формату РФ, щоби зняти очевидні побоювання на Заході щодо більш рішучих дій через ризик хаосу та непрогнозованості.
Чи так переможемо? Складно сказати, але прагнути миру варто.
Автор : Олеся Яхно
Читайте також:
Політика
Список наближених до Трампа людей з короткими біографіями, посадами, пов'язаними скандалами.
19 листопада, 18:05
Війна
Чи відновлює Росія своє оперативне мистецтво?
18 листопада, 18:32
Політика
Відносини України із Заходом важко назвати рівноправним партнерством. Ми радше клієнт, котрий бігає із протягнутою рукою: «Дай!».
15 листопада, 21:47
Політика
Окрім Сі Цзіньпіна ні в кого у світі не має важелів, щоби завадити путіну й далі коїти геноцид українців. ЄС, НАТО і США здатні домовлятися.
15 листопада, 13:43
Війна
Захід може отримати тимчасовий «перепочинок» за рахунок України, але загроза з боку експансіоністської росії залишиться
15 листопада, 11:34
Історія
Явище козаччини, існування державності в умовах Гетьманату, наклали відбиток на українство. Ми досі повертаємо із небуття привиди минулого.
11 листопада, 20:30