Селянам Гадяцької громади байдужа українізація

ПОЛТАВА
02 травня, 06:00
Селянам Гадяцької громади байдужа українізація

Як доводить історія, депутати із чиновниками — дзеркало суспільства. Відтак немає сенсу нарікати на владу, коли виборці такі ж дýрні.

Показовим є випадок у Гадяцькій громаді, а конкретніше — у селі Малі Будища, де мешканці відмовилися вшанувати у топоніміці постать нашого земляка Віктора Ревегука. Замість совєцького космонавта Юрія Гагаріна вони вирішили обрати нейтральну назву для вулиці: Світанкова.

На нещодавньому громадському обговоренні селянам запропонували самостійно визначитися щодо оновленої топонімії Малих Будищ. Не довго думаючи, поціновувачі давно минулої епохи здобули необхідну кількість голосів мешканців і відкинули ідею вшанування пана Ревегука.

Хто ж такий Віктор Якович (2 травня 1938 — 27 грудня 2019)? А він — уродженець Малих Будищ, кандидат історичних наук, доцент, фаховий педагог і краєзнавець, що за життя викликав повагу й пошану у студентів, серед яких немало тих, кому прищепив віддану любов до історичного минулого України, зокрема й нашої Полтавщини.

За минулі 30 років пан Віктор брав дієву участь у загальноукраїнських політичних і громадських з'їздах і зібраннях, адже тільки справжній українець може вболівати за свою державу. Проте його односельці свідомо відмовилися визнати заслуги шановного науковця у царині історії, обмежившись суто нейтральною назвою.

Раніше медіаагенція «Останній Бастіон» повідомляв про те, як безліч українців навіть на тлі великої, геноцидної війни проти московії не бажають прощатися з окупаційним минулим. Їм до душі ностальгія за втраченим.

Селянам Гадяцької громади байдужа українізація_1
Читайте також:
Полтава
Офіс простих рішень з вулиці Банкової множить свої регіональні філії. Чиновники не цураються визнавати, що займаються профанацією.
06 червня, 21:46
Політика
Зе-влада запровадила жорсткі ліміти на споживання електроенергії в усіх регіонах. Обленерго застосовують графіки погодинних відключень.
06 червня, 07:11
Економіка
Одна із найзаможніших держав Європи готова пом'якшити власні правила експорту зброї. Проте нам жодним чином не допомагатиме.
17 травня, 08:29
Опінії
Коли державою керують блазні, яким байдужий патріотизм та інстинкт самозбереження, чекайте на біду. В Україні біда вже 5-й рік поспіль.
15 травня, 20:36
Війна
Замість розбудови оборонних укріплень на кордоні із РФ і Білоруссю влада готувалася до шашликів. Нині криваві шашлики смажать у Вовчанську.
15 травня, 13:43
Політика
Пропаганда є мистецтвом сфотографувати чорта без копит і рогів. Власне тим, що Зе-влада демонструє у телемарафоні. Тож, несемося...
06 травня, 07:01