Середньовічний рейд ворожими тилами

ІСТОРІЯ
30 серпня, 17:01
Середньовічний рейд ворожими тилами
Фото: Facebook

Наприкінці XII століття відносини між англійським і французьким монархами розпалилися до кривавої межі, війна була неминуча.

Король Генрі II Плантаґенет переплив Ла-Манш і висадився у Нормандії у 1188 році, його vis-à-vis Філіп II Авґуст також вдерся у цей непідконтрольний Парижеві регіон.

Англійський монарх захопив Вандом і рушив із великою армією до Ле-Мана, спалюючи села, вбиваючи французів і спустошуючи території на своєму шляху.

Водночас його родич – Філіп, єпископ Бове, вогнем і мечем пройшовся графством Омаль, беручи у полон молодих селянок, яких невдовзі відправили на Туманний Альбіон.

Те, чим займалися люди короля Англія та церковно-релігійного діяча можна описати одним, влучним французьким словом – chevauchée, що буквально перекладається як "кінний набіг".

Цей термін тлумачить вищенаведені дії чужинців на французькій землі не просто як бандитизм – це радше середньовічний метод ведення загарбницької війни з примусом до капітуляції жертви.

Безпринципний, кривавий та із сумнівною ефективністю, але який був; власне, таким був і сам Генрі II Плантаґенет, якому мало було тримати у покорі населення Туманного Альбіону.

Найяскравішим прикладом цієї, з дозволу сказати, тактики став безпрецедентний похід одного з останніх кревних нащадків короля – Едварда Вудстока-"Чорного", принца Вельського, восени 1355 року.

Тоді некоронований спадкоємець англійського трону на чолі війська висадився у Ґасконі, почавши спустошення і ґвалт сусідніх провінцій здійснив Арманьяк і Ланґедок.

Такі дії примусили тогочасного французького монарха Жана II Доброго поступитися  – навесні 1357 року було укладено перемир'я на два роки, але подальші переговори затяглися.

Окремо медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує читачам про те, що чистокровний половецький володар Московії увійшов в історію першим цілеспрямованим розграбуванням Києва і знищенням киян.

Читайте також:
Життя
Глобальні зміни клімату за минулі 100 000 років можуть бути наслідком зсувів земної кори. А відтак і відповідних рухів географічних полюсів.
04 грудня, 19:32
Життя
Пил із поверхні Червоної планети прямо впливає на забарвлення сходу і заходу Сонця. Науковців досі спантеличує цей феномен.
08 листопада, 06:59
Історія
На березі однієї з приток річки Амазонка науковці натрапили на унікальну знахідку. Йдеться про наскельні малюнки доколумбової доби.
26 жовтня, 06:21
Життя
Виявилося, дурість сама по собі набагато небезпечніша, ніж ми звикли про неї думати... На цьому наполягає відомий італійський науковець!
17 жовтня, 13:31
Світ
За минулі десятиліття у різних частинах світу було виявлено кілька «спірних» рукописів. Академічна наука намагається їх свідомо уникати.
15 жовтня, 16:07
Світ
Найвища верхівка Альпійського хребта і всієї Західної Європи стала нижчою. Станом на сьогодні висота гори Монблан становить 4805,59 метра.
06 жовтня, 15:59