Що відбувається зі справами полтавських корупціонерів

КРИМІНАЛ
24.03.2023, 15:10
Що відбувається зі справами полтавських корупціонерів

Справи Олексія Басана та Миколи Різника вже розглядаються судами. Корупційну справу Головка-Пісоцького продовжує розслідувати НАБУ

"Останній Бастіон" неодноразово звертав увагу на корупцію в Опішнянській ОТГ та розкрадання бюджетних коштів керівництвом громади.

Микола Різник, голова Опішнянської ОТГ, підозрюваний в отриманні хабаря, та інших корупційних злочинах.

Завдяки постійному медійному контролю з боку "Останнього Бастіону,  та громадському контролю з боку депутатів Опішнянської селищної ради та свідомих мешканців Опішнянської громади - у Котельві триває розгляд кримінальної справи стосовно Миколи Різника, якого обвинувачують у вчиненні злочину передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).

Нагадаємо, що 24 липня 2019 року було викрито на хабарі голову Опішнянської ОТГ. Миколу Різника затримали під час одержання 12 тисяч гривень хабаря від місцевого підприємця.

Ухвалою Зіньківського районного суду Полтавської області від 16.11.2021 Різника Миколу Миколайовича, обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою), звільнено від кримінальної відповідальності, у зв'язку із закінченням строку досудового розслідування. Кримінальне провадження було закрито.

4 травня колегією суддів Полтавського апеляційного суду було розглянуто апеляційну скаргу  прокурора на вищевказану ухвалу. Полтавський апеляційний суд апеляційну скаргу прокурора задовольнив, ухвалу Зіньківського районного суду Полтавської області від 16.11.2021 було скасовано, а справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції.

Лише 20 жовтня до Котелевського районного суду Полтавської області надійшло Кримінальне провадження щодо Різника Миколи Миколайовича за ст. 368 ч. 3 КК України.

Станом на сьогодні вже відбулося кілька судових засідань у даній справі. Наступне судове засідання по корупційній справі Миколи Різника відбудеться 10 травня 2023 року о 14 год. 00 хв.


27 вересня 2022 року НАБУ та САП повідомили директору державного підприємства із утримання доріг у Полтавській області Олексію Басану про підозру у зловживанні службовим становищем та нецільовому використанні 29 млн грн із державного дорожнього фонду.

25 січня 2023 року прокурорами САП за матеріалами досудового розслідування НАБУ скеровано до суду обвинувальний акт за обвинуваченням керівника одного з державних підприємств на Полтавщині у нецільовому використанні майже 29 млн грн та мільйонних зловживаннях під час будівництва доріг в області.

У межах розслідування встановлено, що наприкінці 2018 року очільник підприємства, яке спеціалізується на ремонті доріг, на власний розсуд, всупереч вимог Закону України "Про публічні закупівлі", уклав із приватними фірмами договори з розробки проєктно-кошторисної документації на капітальний ремонт автомобільних доріг загального користування місцевого значення. Однак, використання вказаних коштів за договорами не відповідало напрямам, передбаченим Бюджетним кодексом України.

У результаті майже 29 млн грн було використано не за цільовим призначенням.

Крім того, з’ясувалося, що вартість самих робіт за укладеними договорами була завищена. Ці зловживання очільника держпідприємства завдали державі, в особі державного підприємства, збитків на суму понад 5,5 млн грн.

Дії посадовця кваліфіковані за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 210 та ч. 2 ст. 364 КК України.

Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Як повідомили "Останньому Бастіону" у пресслужбі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, справа Олексія Басана вже розглядається Вищим Антикорупційним Судом. Наразі суд перейшов до стадії дослідження доказів у справі.

Останнє судове засідання у даній справі відбулося 22 березня 2023 року.

У пресслужбі Вищого Антикорупційного Суду "Останньому Бастіону" повідомили, що наступне судове засідання ще не призначено.

За наявною у нас інформацією, ВАКС продовжить розгляд корупційної справи Олексія Басана 29 березня.


26 жовтня 2022 року НАБУ та САП повідомили колишньому голові Полтавської обласної державної адміністрації Валерію Головку, його заступнику Андрію Пісоцькому та помічнику Олександру Літвінову про підозру у одержанні неправомірної вигоди та шахрайстві.

За даними слідства, у 2017 році голова Полтавської ОДА  за пособництва своїх першого заступника та радника (всі чинні на момент вчинення злочину) одержав від фінансового директора приватної компанії 176 тис. євро та автівку Mercedes-Benz вартістю понад 7,5 млн грн.

В обмін на це, він забезпечив перемогу приватної компанії та укладення договорів у тендері з обслуговування автодоріг, що проводила облдержадміністрація.

Крім того, у 2018 році голова Полтавської ОДА за пособництва спільників нібито «позичив» у цього бізнесмена 85 тис. євро, обіцяючи повернути борг за тиждень. Однак, посадовець повернув лише частину коштів – 50 тис. дол. США, а решту залишив собі.

У 2019 році детективи Національного антикорупційного бюро з'ясували, що керівники Полтавської облдержадміністрації вимагали від підприємців мільйонні “відкати” та хабарі у вигляді сотень тисяч доларів, елітних машин та коштовних гаджетів.

Слідчі НАБУ встановили, що голова ОДА Валерій Головко, його перший заступник Андрій Пісоцький та директор департаменту будівництва і ЖКГ Полтавської ОДА Тимофій Голбан створили злочинну схему з вимагання хабарів від підприємців за забезпечення їхньої перемоги в державних закупівлях, які проводить обладміністрація.

28 жовтня 2022 року колишньому заступнику голови Полтавської ОДА Андрію Пісоцькому ВАКС обрав запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 3,9 млн грн.

31 жовтня 2022 року колишньому голові Полтавської ОДА Валерію Головку ВАКС обрав запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 6 202 500 гривень.

10 листопада 2022 року Апеляційна палата ВАКС за результатами розгляду апеляційної скарги прокурора САП збільшила розмір застави з 6 до майже 10 млн грн колишньому Голові Полтавської обласної державної адміністрації, викритому на одержанні неправомірної вигоди та шахрайстві.

22 грудня 2022 року ВАКС продовжив термін досудового розслідування у кримінальній справі стосовно ексголови Полтавської облдержадміністрації Валерія Головка, його першого заступника Андрія Пісоцького.

22 лютого 2023 року Вищий Антикорупційний Суд продовжив до 22 квітня строк дії обов'язків, покладених на колишнього голову Полтавської обласної державної адміністрації Валерія Головка.

Прокурор САП звернувся до ВАКС з клопотанням продовження строк дії обов'язків покладених на ексголову Полтавської ОДА Валерія Головка.

Ухвалою ВАКС від 22 лютого 2023 року клопотання прокурора САП задовольнили частково. Продовжили на строк дії ухвали строк дії обов'язків, покладених на підозрюваного (Валерія Головка – ред.) у зв'язку із застосуванням щодо нього запобіжного заходу у виді застави.

Строк дії ухвали - два місяці, до 22 квітня 2023 року включно, але у межах строку досудового розслідування.

Як повідомили "Останньому Бастіону" у пресслужбі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, НАБУ продовжує проводити досудове розслідування корупційної справи Головка-Пісоцького.

"Останній Бастіон" нагадує читачам, що 06 березня 2023 року Уряд призначив нового директора Національного антикорупційного бюро. Ним став Семен Кривонос.

Проте, конкурс з обрання Директора НАБУ - це чистий фарс для наївних ідіотів, і він має бути скасований, оскільки як мінімум один з членів конкурсної комісії має прямий конфлікт інтересів та не відповідає критеріям визначеним законом “Про НАБУ”.

Член комісії з обрання Директора НАБУ Кирило Вікторович Легких має прямий конфлікт інтересів, оскільки він виступав та виступає до цього часу представником у суді Валерія Головка, розслідування справи якого проводиться детективами НАБУ, директора якого Кирило Вікторович відбирав.

Кирило Легких жодним чином не заявив про наявність у нього конфлікту інтересів. І незрозуміло, яким чином його взагалі було призначено до цієї комісії, враховуючи прямий конфлікт інтересів.

Останній Бастіон продовжує стежити за подальшим розвитком корупційних справ Головка-Пісоцького, Олексія Басана та Миколи Різника, і буде тримати читачів в курсі подій.

Автор : Іван Правдін
вибір редакції
Читайте також:
Політика
Експерт сумнівається, що голова АРМА Олена Дума не знала про дії своїх підлеглих.
10:11
Кримінал
Суд конфіскував Mercedes, вартістю майже 5,7 мільйона гривень, яким користувався посадовець міграційної служби.
вчора, 18:33
Кримінал
Рахунок Олександр Крупа використовував для отримання зарплати. Приблизно 900 тис. грн з 2022 по 2024 роки.
вчора, 17:17
Кримінал
Поліція проводить слідчі дії у справі про зловживання посадових осіб із міжнародними пасажирськими перевезеннями.
вчора, 10:07
Війна
Будівництво фортифікацій на Дніпропетровщині активізувалось лише 2 місяці тому і воно ще не завершено
10 грудня, 17:26
Політика
ДОТ Жумаділова замість економії накупив для ЗСУ сухпайки дорожче на 25%, ніж та сама їжа в Нацгвардії та ГУР.
10 грудня, 17:25