Слідом за росією комуністичний Китай також готується до війни

СВІТ
03 квітня, 20:14
Слідом за росією комуністичний Китай також готується до війни
Фото: Google

Однією з ключових помилок як українських, так і західних експертів є недостатнє розуміння природи російсько-китайських відносин.

Про це йдеться у матеріалі очільника вітчизняної Ліберально-демократичної ліґи та координатора міжнародного руху "Free Hong Kong Center" політолога Артура Харитонова.

Фахівець-китаєзнавець стверджує, що РФ і КНР прогресують у божевіллі паралельно, але не взаємопов'язано; до 2014 року так і було, однак 8 років внесли в їхній сказ багато змін.

«І росія, і комуністичний Китай, мають на меті перемогу над ліберально-демократичним світовим порядком. Обидві агресивні держави прагнуть перегляду політичної географії світу, який має початися з "повернення історичних територій". Напад росії на Україну та Грузію – наочні приклади. Наступ КНР на Гонконґ, провокації в Південнокитайському морі (на основі середньовічних договорів), а також потенційна атака на Тайвань є такими ж. І путін, і Сі Цзіньпін, прагнуть також повалення системи, де світова першість належить США та їхнім союзникам. Вони навіть розвинули нову теорію про "множинні демократії", де немає місця загальній теорії держави та права. Мовляв, є західна демократія, а є "російська та китайська демократії", які насправді є необільшовицькими тоталітарними режимами», – зазначив Артур Харитонов.

Також політолог додає, уже зараз КНР готується до проведення власної війни на Далекому Сході.

Про це свідчать і "лібералізація" політики з дітонародження, і масові закупівлі стратегічних ресурсів у всьому світі, і розширення видатків на армію та військові технології, і наміри будувати нові військові бази в Африці та Південній Америці.

«У Пекіні прораховують всі можливі сценарії втрат від подальшої співпраці з Москвою (де він зможе "перекрити" санкції, не втрачаючи власні фінанси, а де – ні). Власне КНР будує плани про повне захоплення фінансово-економічного контролю над росією для встановлення монополії на російські природні ресурси», – підсумував Артур Харитонов.

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що за будь-якої ситуації в Україні офіційний Пекін завжди стоятиме за спиною Москви, скеровуючи її у потрібному для себе напрямі.

вибір редакції
Читайте також:
Політика
На території Китайської  народної республіки поновилися масові протести безправних громадян проти суворих коронавірусних обмежень.
29 листопада, 07:45
Світ
Коли чуєте, що сіоністи з мусульманами один одному вороги – не вірте, насправді вони найзапекліші партнери у боротьбі проти ґоїв і невірних.
26 листопада, 17:48
Світ
Москва має всіляко скувати сили колективного Заходу в Україні, щоби арабська коаліція та Ізраїль не змогли самотужки напасти на Тегеран.
14 листопада, 20:23
Світ
Історично склалося так, що кремлівський режим завжди захищав право шиїтської диктатури в Ірані на власну ядерну енергію.
08 листопада, 17:00
Економіка
Доведене до зубожіння працездатне населення віднедавна окупованої росіянами Білорусі опинилося у безвиході через лукашенківську диктатуру.
29 жовтня, 18:01
Опінії
Сі Цзіньпіна офіційно "короновано імператором" Китайської народної республіки. Його наново обрано "червоним вождем", усі терміни скасовані.
24 жовтня, 08:45