Тільки добірна краща меншість завжди є носієм передових ідей

ПОЛІТИКА
10.05.2023, 16:30
Тільки добірна краща меншість завжди є носієм передових ідей
Фото: Facebook

Українцям слід затямити, що без свого національного проводу з власним інтелектуальним багажем, – європейської держави не збудуємо.

«Меншість завжди права», – це завжди говорять ті, кого не підтримала більшість. Ну, таке собі твердження, якщо чесно...

В Україні, станом на 2019 рік, усього було 55000 ув'язнених злочинців, хіба не меншість? Меншість, ще й яка!

Злочинці, взагалі, в будь-якій країні – маргінальна меншість, то вони завжди праві? (Залишу питання без відповіді, яка, звісно, очевидна).

МОЗ України стверджує, що 2,5% українців – психічно хворі люди. Асоціація психіатрів доводить, що більше, мало не 8 мільйонів, але доказів цього не наводить і намагається підтягнути під психічні хвороби ще й психічні розлади.

Чим не меншість? Меншість! Вони теж праві? При чому завжди?

Ми так шпетимо олігархат, шоти-шоти, а скільки тих олігархів? – Зникаючий відсоток! Чого ж ми їх не любимо, це ж архіменшість, отже, вони ж архіправі!

Так можна гратися до собачої старості, але норма завжди притаманна більшості, а от ухил від норми це є патологія чи аномалія. Злоякісна (маргінес) чи доброякісна (еліта) це вже покаже найкращий лікар, – час.

Звісно що невдахи, які не бажають працювати над помилками, доводять, що вони, насправді не патологія чи дурні, а не прийняті більшістю носії вищої мудрості. Еліта!

Та тільки еліта, тобто, добірна краща меншість, є носієм передових ідей, яка веде за собою більшість. Тим більше, що більшість, себто, народ не є стадом чи натовпом, як його зображують невдахи, – а набором індивідів зі своїми думками, переживаннями, потребами, мріями, врешті-решт, об'єднаним колективними, спільними цінностями та світоглядом.

Так що, не можеш вести за собою ту спільноту – ти маргінал. Можеш захопити народ своїми ідеями – ти еліта; і глибоко байдуже, хто ти "по життю": кондитер, клоун, головбух чи полум'яний оратор-революціонер, поки народ тебе сприймає, як лідера – ти на коні.

Коли ж не почує, то будь ти хоч який геній – ти у багні. Так що меншість далеко не завжди права, адже ще ж буває, що влада у країні потрапляє в руки маргіналів, а еліта або знищується такою владою, або змушена рятуватися десь за кордоном.

Так дуже часто бувало в історії, але в абсолютній більшості, народ таку владу не обирає. Маргінали захоплюють її в моменти якогось ослаблення: війна, епідемія, природний катаклізм, революції...

Яскравий приклад – більшовики. Хто їх обирав? Та ніхто!

Всі демократичні вибори до Рад (чи пак Совєтів) вони із тріском програли, навіть Жовтневий переворот 1917 року вони не самотужки провернули. Зате зуміли винищити всіх своїх противників та конкурентів, залили країну кров'ю і тільки після того провели "вибори", на яких "перемогли".

Та й то, ще довгі десятиліття все боролися з внутрішнім опором, створили безпрецедентну репресивну машину, душили все, що хоч трохи було не згодне і що? Вся їхня потуга впала за лічені роки; просто достатньо було трішечки послабити пальчики на горлі більшості...

Автор – Олександр Писаревський, фаховий історик-краєзнавець, ветеран АТО/ООС і боєць підрозділу Територіальної оборони міста Дніпро

Читайте також:
Політика
Не лише у нас, але і в Європі панує хибна думка, що західні інтелектуали завжди мають рацію. Певно, тому вони й проґавили Курську операцію.
13 серпня, 20:35
Політика
Завжди й неминуче всі недооцінюють кількість дурних людей у суспільстві. На жаль, підприємливі дýрні нині владарюють в Україні.
27 червня, 07:09
Політика
Мусимо визнати, що значна кількість населення України — ментально, ще кріпаки, боягузливі жлоби й почасти колаборанти. Так не переможемо.
23 червня, 14:03
Політика
Україну занапастили шкідники, які отруюють мозок народу. Ім'я цих паразитів у владі (й не тільки) — справжній легіон посіпак Кремля!
17 червня, 13:45
Війна
Перевага великих країн із тиранією перед маленькими з демократією у тому, що перші здатні до оперативної мобілізації, а другі до бюрократії.
24 травня, 13:41
Політика
Наскрізь інфантильне та схильне до інфантилізму українське суспільство потребує якісного лікування. Але спершу — покаяння за вибір влади.
21 травня, 20:33