«Тіньову державу» треба повністю демонтувати й будувати нову Україну

Опінії
06.06.2023, 21:40
«Тіньову державу» треба повністю демонтувати й будувати нову Україну
Фото: Facebook

Будувати таку, якої поки у світі немає. Але про яку мріють всі прогресивні люди на планеті й перш за все – українці!

Український політтехнолог, фахівець із виборчих і політичних технологій

Якою може бути майбутня Україна та яку країну ми можемо побудувати? – Ми можемо створити країну, в якій захотіли би жити вільні, розумні, підприємливі, винахідливі люди з усього Світу.

Що для цього нам потрібно? – По-перше нам треба звільнити нашу країну від російських окупантів, розбити ворога на полі бою, закінчити цю війну нашою перемогою.

А що далі? Нам треба захотіти побудувати країну нашої мрії. Дуже захотіти...

Для цього треба зрозуміти, що нам сьогодні заважає будувати і жити у цій країні. Для мене відповідь очевидна: доки в Україні існує так звана "тіньова держава" – соціально-політичний устрій, який створювали останні 30 років.

У цій "тіньовій державі" існує вітрина, на якій нам і всьому світу демонструють Конституцію, прапор, герб, гімн, Верховну Раду, демократичній устрій, реформи. Там стоїть манекен президента – гаранта наших прав і свобод.

Стоять манекени державних діячів – усіх цих депутатів, міністрів, суддів, податківців, митників, чиновників, силовиків. Усіх, із кого складається наш теперішній державний апарат і всіх, хто відповідає за наш рівень життя, права й свободи, конкурентоздатність економіки, цивілізаційний розвиток.

Однак ви й самі можете оцінити результати їх старань – результати, відверто кажучи, ганебні. Тому що це – вітрина, імітація, бліда тінь чи подоба справжньої держави.

А от за вітриною у тіні ховається наша омріяна держава, і там ніякої показухи, все по-справжньому.

У тіньовій державі президент не гарант Конституції, проте головний бенефіціар владних повноважень, він той, хто має можливість контролювати найбільші фінансові потоки. А коли заманеться – порушувати, або й міняти Конституцію.

Там у нас не парламент, а біржа де торгують інтересами різних політично- фінансових угруповань, а валюта там – голоси депутатів. За вітриною силовики і податківці не захищають закон, а здійснюють рекет підприємців, знищуючи вільну економіку.

Там у тіні політика – для громадян "брудна справа". А для правлячого класу дуже вигідна справа, яка забезпечує їм і їхнім рідним зростання активів і капіталів.

Там ніхто не приховує, що корупція для панівного класу – сенс життя. А зрада національних інтересів - нічого особистого – гроші не пахнуть.

Зрозумівши це, нова еліта не повинна жити ілюзіями, що таку державу можна відремонтувати, поліпшити, реформувати. Вона не потребує змін – вона і так дуже вправно працює для тих цілей, для яких і була створена.

Читайте також:
Політика
Продажні чиновники та депутати не готують громаду до наближення зі Сходу лінії фронту. Ба більше: ладні віддати українців на поталу росії.
15 січня, 06:09
Опінії
Таємне голосування можна поєднати із контролем свого голосу. Але проблема фальсифікації не актуальна, бо існує серйозніша хиба демократії.
20.10.2024, 18:49
Політика
Крайня форма інфантильності — не нести відповідальності за весь історичний час незалежності. Україна досі пожинає плоди цього врожаю.
12.06.2024, 20:32
Позиція
Україна — наша рідна домівка. А тому, ми маємо за неї відповідати як за свою оселю (квартиру, дім), де наводимо лад.
17.03.2024, 17:20
Опінії
Демократія не будується, а «існує» або «не існує». Демократія — це не якась там вигадана «форма суспільного устрою без насилля й брехні».
26.10.2023, 16:56
Блоги
Перестаньте все валити на всюдисущий "дух корупції"! Або трешовий свіжак з останнього опитування від "Демініціатив"...
12.09.2023, 19:47