Тиранія судової влади у Бразилії під знаком серпа з молотом

СВІТ
20.12.2022, 18:01
Тиранія судової влади у Бразилії під знаком серпа з молотом

Бразильські ліві сили намагаються заглушити політичний дискурс й унеможливити будь-які публічні дебати.

Прямо зараз по всій південноамериканській країні тривають численні свавільні арешти інакодумців, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "The Epoch Times".

Фактично, бразильське правосуддя перейшло на новий етап, а федеральна поліція затримує громадян за політичними мотивами, бо вони не визнають обрання президентом прокремлівського неотроцькіста Луїза Інасіу Лулу да Сілву.

У багатьох випадках, за словами місцевих незалежних журналістів, громадських діячів і блоґерів, очільника Верховного федерального суду країни Алешандрі ді Морайш діє в односторонньому порядку, підбадьорений новими повноваженнями, наданими ще за каденції чинного президента Жаїра Мессіаша Болсонару у 2019 році.

Згідно з ними, голова судової гілки влади Бразилії може одночасно і в односторонньому порядку виконувати роль слідчого, прокурора та судді в усіх випадках, прописаних у Конституції.

Але зміна першої особи у президентському кріслі у палаці Планалту суттєво ускладнила ситуацію: до 30 жовтня 2022 року Алешандрі ді Морайш був вірним Болсонару, але нині його, як власного цербера, використовує для боротьби з опонентами Лула да Сілва.

«Чи не заходить Верховний суд занадто далеко, щоб захищати демократію? Певно, слуги нашої Феміди мають занепокоєння через примару державного перевороту правими силами, як було у Вашинґтоні 6 січня 2021 року.

Враховуючи історію Бразилії з диктаторами мені особисто, моєму батькові та нашим однодумцям відверто закидають підготовку саме до цього антиконституційного акту, причому силовими методами. Це обурлива нісенітниця, але у суддів власне хибне бачення», – коментує ситуацію чинний депутат нижньої палати бразильського парламенту третій син Жаїра Болсонару – Едуарду.

Він уточнює, що федеральні агенти провели обшук у будинках восьми впливових бізнесменів і поки що провладних політиків у зв'язку з публічною відмовою визнати перемогу лівака Лули да Сілви на цьогорічних президентських виборах.

«Пан ді Морайш санкціонував замороження їхніх банківських рахунків, обмежив інвестиційну діяльність на підставі доволі сумнівних доказів. Виявляється, на засіданні, крім фінансових, телефонних і цифрових записів, голова Верховного суду продемонстрував якесь компрометувальні повідомлення з сумнівної групи у "WhatsApp", що і стало причиною переслідування. У цих повідомленнях лише двоє з бізнесменів припустили, що готові підтримати можливий переворот, але без уточнення, як саме. Все, не більше не менше», – додав Едуарду Болсонару.

Подібної думки дотримуються і незалежні аналітики, правозахисники та громадські діячі найбільшої південноамериканської країни, владу в якій переймає давній партнер Владіміра Путіна; de facto Верховний суд набув ознак репресивного органу.

Натомість політики лівого спрямування та значна частина бразильської преси в основному підтримали дії Алешандрі ді Морайш як "вимушені необхідні заходи" для протидії єдиній загрозі, яку начебто представляє пан Болсонару з прихильниками.

Але багато юридичних експертів кажуть, що демонстрація сили головою Верховного суду під прапором порятунку демократії сама по собі загрожує підштовхнути країну до антидемократичного зриву, коли праві сили матимуть підтримку значної частини населення задля легалізації потенційного заколоту.

Дійсно, ще на початку електоральних перегонів улітку Алешандрі ді Морайш сказав, що «з будь-ким, хто поділятиме хоч трохи сумнівів щодо остаточних результатів виборів, поводитимуться як зі злочинцями»; своє слово суддя дотримав.

На тлі звинувачень у масових фальсифікаціях мільйони бразильців увесь листопад виходили на протести у сотнях міст по всій країні – це, очевидно, були наймасовіші мирні мітинги в історії людства.

«Проблема в тому, що мільйони бразильців не вірять і не довіряють Верховному суду, стверджуючи що ця структура є частиною корупційної схеми. Тобто, кілька мільйонів бразильців цілком природно обурені та впевнені у фальсифікації результатів виборів на користь засудженого раніше за корупцію і підкуп кандидата.

Зараз судді намагаються обезголовити ймовірних спонсорів держперевороту без оприлюднення громадськості переконливих доказів. Якщо переслідування продовжаться, ситуація може вийти з-під контролю», – висновує редактор провідного англійськомовного бразильського видання "The Rio Times" Іоланда Фонсека.

Насамкінець "Останній Бастіон" нагадує читачам, що повернення у президентське крісло троцькіста, який відсидів за корупцію, Луїза Інасіу Лули да Сілви погіршить економічний стан Бразилії.

Автор : Данило Катраник
Читайте також:
Політика
Відомий голлівудський актор, режисер і продюсер італійського походження закликав американців не голосувати за попередника Джозефа Байдена.
03 березня, 09:37
Політика
Американці, яким слід було б краще знати, що робити, вибирають страх, а не Конституцію. Вони знаходять виправдання для ігнорування законів.
18 січня, 19:04
Політика
Київ роками був надійним партнером Брюсселя й усіх своїх західних сусідів. Нині настала черга перейти на вищий щабель союзницьких відносин.
15.12.2023, 14:36
Політика
Кілька годин тому Володимир Зеленський прибув до Вашинґтону. Він має виголосити промову перед Сенатом.
21.09.2023, 18:27
Опінії
У ситуації, в якій опинився волею долі наш народ, прості та швидкі рішення – не вихід. Це радше відкладена на потім катастрофа...
13.08.2023, 20:38
Політика
Головний проукраїнський політик північноєвропейської країни та щирий фінський націоналіст Юссі Галла-аго вже висунув свою кандидатуру.
08.07.2023, 17:13