У Кремлі бояться Тартуського договору як вогню, – естонські історики

СВІТ
09.12.2019, 17:11
Естонсько-російський кордон у Нарві
Естонсько-російський кордон у Нарві
Фото: Tallinna 24

Тартуська мирна угода була тактичним кроком, бо кожна зі сторін-підписантів розуміла його по-своєму.

Таку думку напередодні відзначення в Естонії на державному рівні 100-річчя ухвалення вказаної угоди висловили місцеві історики.

Дослідники зазначають, що у Кремлі бояться Тартуського договору як вогню, бо текст документу передбачає територіальні претензії Естонії до РФ, яка є правонаступницею СРСР, що незаконно приєднав до своєї території естонські землі.

«Для нас, естонців, ця угода не просто документ про кордон. Це свого роду "свідоцтво про народження" Естонської Республіки, нашої Батьківщини. Тому цілком зрозуміло, що для східного сусіда він є загрозою щодо здійснення подальшої територіальної експансії на Захід», – говорить професор історії Андрес Адамсон.

Подібної думки дотримується і професор історії Ееро Медіяйнен, який акцентує увагу на тому, що більшість країн світу визнає 100-річне існування державності Естонії, підмурівком якої якраз і є Тартуська мирна угода.

«І колишні двосторонні договори між Естонією та Росією, і теперішні зобов'язують підписантів узгодити свій державний кордон. Те, що в Кремлі не хочуть домовлятися, свідчить про одне — Естонію там не вважають за партнера», – підкреслив Ееро Медіяйнен.

Читайте також:
Політика
Каллас продовжить виконувати обов'язки глави уряду до приходу до влади нового уряду.
15.07.2024, 11:30
Війна
Міністр наголосив, що обсяги виробництва боєприпасів у Європі наразі є недостатніми
28.02.2023, 11:45
Світ
Митрополит московського патріархату в Естонії збирався провести «молебен за мир» за два дні до річниці нападу росії на Україну
06.02.2023, 14:19
Світ
"Війну може закінчити путін, якщо він припинить воювати і повернеться до кордонів своєї країни"
28.12.2022, 13:18
Світ
Естонія закликає західних партнерів суттєво збільшити військову та гуманітарну допомогу Україні
18.10.2022, 15:20