У Кремлі бояться Тартуського договору як вогню, – естонські історики

СВІТ
09.12.2019, 17:11
Естонсько-російський кордон у Нарві
Естонсько-російський кордон у Нарві
Фото: Tallinna 24

Тартуська мирна угода була тактичним кроком, бо кожна зі сторін-підписантів розуміла його по-своєму.

Таку думку напередодні відзначення в Естонії на державному рівні 100-річчя ухвалення вказаної угоди висловили місцеві історики.

Дослідники зазначають, що у Кремлі бояться Тартуського договору як вогню, бо текст документу передбачає територіальні претензії Естонії до РФ, яка є правонаступницею СРСР, що незаконно приєднав до своєї території естонські землі.

«Для нас, естонців, ця угода не просто документ про кордон. Це свого роду "свідоцтво про народження" Естонської Республіки, нашої Батьківщини. Тому цілком зрозуміло, що для східного сусіда він є загрозою щодо здійснення подальшої територіальної експансії на Захід», – говорить професор історії Андрес Адамсон.

Подібної думки дотримується і професор історії Ееро Медіяйнен, який акцентує увагу на тому, що більшість країн світу визнає 100-річне існування державності Естонії, підмурівком якої якраз і є Тартуська мирна угода.

«І колишні двосторонні договори між Естонією та Росією, і теперішні зобов'язують підписантів узгодити свій державний кордон. Те, що в Кремлі не хочуть домовлятися, свідчить про одне — Естонію там не вважають за партнера», – підкреслив Ееро Медіяйнен.

Читайте також:
Члени комісії з закордонних справ Рійґікоґу Естонської Республіки обговорили текст заяви, що засуджує спроби РФ переписати історію.
24 січня, 10:10
Кремлівська пропаганда в Естонії робить свою справу на "відмінно".
22 січня, 13:25
Колишній командувач Силами оборони Естонії — генерал Антс Лаанеотс заявив, що знає про агресивні плани РФ щодо країн Балтії.
20 січня, 11:20
Естонська поліція порахувала кількість мігрантів.
16 січня, 10:05
Очільниця Естонської Республіки Керсті Кал'юлайд назвала НАТО дієвим альянсом, РФ - небезпечною країною.
14 січня, 11:30
Спікер парламенту Естонію назвав помилкою запрошення Владіміра Путіна на Світовий фіно-угорський конгрес.
07 січня, 13:25