У Мордовії активізувалося ерзянське підпілля, мокшани досі пасивні

СВІТ
09.07.2022, 07:51
У Мордовії активізувалося ерзянське підпілля, мокшани досі пасивні
Фото: Vandy

Напередодні традиційного національного моління народу ерзя (Raśkeń Ozks) у Саранську розклеїли сотні листівок з антиурядовим змістом.

Відповідні світлини з вулиць столиці Республіки Мордовія (Ерзяно-Мокшанія) оприлюднило незалежне видання "Vandy", інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

Як з'ясувалося, активісти ерзянського національного руху здійснили партизанську вилазку, закликавши одноплемінників їхати на моління у село Чукали, щоби не дати владі використати захід із пропагандистською метою.

Регіональні урядовці з Саранська, котрі, коли треба, звуться "русскімі/росіянами", а коли вимагає самосвідомість – "мордвою" (але не ерзя – прим. ред.), планують просувати серед ерзян наративи путінської "спеціальної військової операції" та українофобію.

Агітаційні матеріали ерзянською та російською мовами, з ерзянською національною символікою, закликають національно свідомих представників вказаного фіно-угорського народу не ставати співучасниками злочинної діяльності кремлівських маріонеток.

«Стало відомо про наміри влади Мордовії використати Раськень Озкс для дискредитації ерзянського національного руху. Працівникам бюджетної сфери, з яких влада сформувала так званий "пушкінський Атянь Езем" [дійство з представлення "ручного" для Кремля Інязора – прим. ред.] наказали продемонструвати підтримку воєнного вторгнення в Україну. Швидше за все, на Раськень Озкс влада намагатиметься використовувати масовку з Z-свастям.

У зв'язку з цим легітимний Атянь Езем [Рада старійшин – прим. ред.] доручив групі саранських активістів провести цю акцію, метою якої є демонстрація ставлення ерзянського народу до військової авантюри Москви та до маріонеток, які ховаються за спиною чиновників і репресивного апарату, який називає себе ерзянами. Нашою акцією ми ще раз показуємо, що ерзянський рух – найсильніший серед усіх національних рухів фіно-угорських народів РФ. Свободу Ерзянь Мастор!», – йдеться в одній із листівок, розклеєних партизанами.

А проте, "Останній Бастіон" радить згадати, що за свою давню дружбу і відверту лояльність Кремль дозволив фінам поповнити лави ненависного йому Північноатлантичного альянсу.

У Мордовії активізувалося ерзянське підпілля, мокшани досі пасивні_1
Автор : Денис Ковальов
Читайте також:
Війна
Вночі 16 листопада безпілотний літальний пристрій навідався на базу окупантів у селі Котлубань. Унаслідок влучання сталося займання казарм.
16.11.2023, 10:09
Світ
Фіно-угорські народи Російської федерації займають другу позицію за чисельністю вбитих на українському фронті після бурятів із тувинцями.
28.05.2023, 16:01
Політика
Віднині й до розвалу ресурсної федерації московії у Казані буде сидіти наміснику кремлівського бункерного щура, а не татарський президент.
24.12.2022, 06:36
Війна
Народи, які будуть в одному човні з ресурсною федерацією до самого кінця у цій війні – підуть на дно разом із цим російським човном.
10.12.2022, 06:00
Світ
Колонізовані та десятиліттями уярмленні московитами корінні народи Надволжя потроху починають боротися за власне життя та свободу.
27.10.2022, 07:36
Кримінал
47-річного етнічного татарина, який перебував на території України у статусі політичного біженця силоміць видворили до сусідньої Молдови.
07.09.2022, 17:54