У подорожах не забувайте про власну безпеку!

18.10.2021, 12:14
У подорожах не забувайте про власну безпеку!
Фото: Google

Хто з нас не полюбляє відпочивати, особливо десь далеко від гамірного і задушливого міста, на природі – у горах, на морі...

Однак деякі люди від радості опинитися за межами відомого їм простору, частенько забувають про власну безпеку на новій, незвіданій місцевості.

Пропонуємо вашій увазі 17 порад, які допоможуть зберегти життя та здоров'я навіть за екстремальних умов:

1) У разі, якщо ви опинилися посеред гір і вас завалило сніговою лавиною – порятунком стане слина. Рухайтеся якомога менше і зробіть невелику ямку навколо особи. Акуратно плюньте в неї й подивіться, куди потече слина. Потім починайте копати в протилежному напрямку.

2) У разі, коли лінія води виявляється занадто далеко від берега, – це свідчення того, що насувається цунамі. Беріть найнеобхідніше і біжіть геть із пляжу.

3) У разі, коли посеред глушини у вас спустило колесо велосипеда, полагодити його допоможе рослинність. Нарвіть трави з листям, а потім рівномірно набийте ними шину.

4) У разі, якщо за вами біжить лось, необхідно сховатися за найближчим деревом. У цих тварин периферійний зір має сліпу пляму, тому лось швидко загубить ваш слід.

5) У разі, якщо за вами женеться ведмідь, пам'ятайте, що до нього не можна повертатися спиною. Краще лягти на живіт, аби захистити внутрішні органи та притиснути долоні до шиї, щоби прикрити артерії з венами.

6) При зустрічі з вовками потрібно залишатися на одному місці не зробивши різких рухів. Тварин така ваша поведінка насторожить, адже в їхніх природних інстинктах закладено переслідувати здобич. А якщо ви залишитеся нерухомим, вони й не стануть нападати.

7) Під час вимушеної посадки або падінні літака на воду не надувайте рятувальний жилет прямо у салоні, інакше не зможете рухатися, коли вода підніме вас до стелі. Зробіть глибокий вдих і випливайте з судна. Тільки знаходячися на відкритій воді жилет можна буде надути.

8) У разі, якщо немає опалення й електрики, знайдіть кілька цеглин, керамічний горщик і пару свічок. Запаліть свічки та покладіть навколо них цеглини. Потім накрийте їх перевернутим горщиком так, аби він стояв на цеглинах; приміщення буде повільно, але впевнено наповнюватися теплом.

9) У разі, якщо вас відносить течією від берега, не потрібно з цим боротися. Постарайтеся плисти паралельно берегу, поки не вдасться вибратися з течії й тільки затим пливіть до суходолу.

10) У разі, якщо ви опинилися в охопленій вогнем місцевості, у першу чергу захистіть легені. Найкраще завжди носити при собі марлеву маску і пляшку води для її змочування.

11) У разі, якщо ви опинилися на тонкій кризі, ляжте на живіт і розкиньте ноги з руками. До берега необхідно буде котитися тією ж стежкою, якою прийшли.

12) У разі, якщо ви опинилися в автомобілі, який тоне з закритими дверима, їх вдасться відкрити тільки тоді, коли салон заповниться водою. Якщо все ж таки вибратися ніяк не вдається – вибийте вікно або лобове скло. Увага! Бити треба не у центр, а по краях.

13) У разі, якщо під час евакуації потрібно відкрити замкнені двері, сильно вдарте у місце поряд з ручкою, біля замку; так він швидше зламається. Ні в якому разі не навалюйтеся на замкнені двері плечима або спиною.

14) У разі, якщо ви випадково подавилися, коли нікого немає поблизу, спробуйте самостійно скористатися прийомом Гаймліха. За допомогою вільної руки натисніть кулаком іншої на живіт, притулившися спиною до чогось твердого.

15) У разі, якщо у вас немає відповідних батарейок, можна скористатися короткими. Просто заповніть фольгою порожній простір для батарейок.

16) У разі, якщо ви загубилися у лісі й не маєте при собі компаса, годинник зі стрілкою можуть його замінити. Перебуваючи у Північній півкулі, направте годинну стрілку на Сонце, тоді як на південь укаже точка, що знаходиться рівно між годинниковою стрілкою і числом 12. У Південній півкулі потрібно зробити навпаки: направити на Сонце число 12.

17) У разі, якщо ви опинилися у ситуації, коли руки зв'язані хомутом, насамперед необхідно розв'язати шнурки (якщо на вашому взутті вони є – прим. ред.). Просуньте один із них через петлю хомута, а потім надійно закріпіть на іншому шнурку. Тримайте руки від грудей, відштовхуйтеся ногами від підлоги – так, тертя розірве хомут.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що якщо вам набридли стандартні туристичні маршрути, то наш Топ-5 саме для Вас!

Читайте також:
Політика
Опорою зміцнення нашого суспільства є не держава, а нація. Держава — лише інструмент для ведення справедливої національної політики.
10 квітня, 20:44
Політика
Зе-команда обіцяла швидкий мир, не задекларувавши ціну цього миру. На практиці влада «купує» у росіян цей «мир» шляхом геноциду українців.
19 січня, 08:20
Історія
Зазвичай кажуть: шкільні роки — найтяжчі, але цього мало для розуміння. Бо це ще й роки, що вирішують долю кожного з нас у подальшому...
24.11.2023, 21:30
Війна
Війна в Україні триває 10-й рік, але не всі відповідально ставляться до власної безпеки.
27.10.2023, 17:29
Політика
Чим довше триває російська воєнна агресія проти України, тим глибшими стають внутрішні проблеми всередині держави-загарбника зі Сходу.
08.09.2023, 16:49
Війна
Росіяни стали активно полювати у прямому сенсі слова за українськими пілотами FPV-дронів. Окупанти хочуть позбавити наших захисників очей.
28.07.2023, 17:28