У Раді пропонують скасувати переведення годинників

12 жовтня, 12:55
У Раді пропонують скасувати переведення годинників
Фото: Today.ua

До парламенту внесено законопроєкт, який має покласти край переведенню годинника.

Перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук вніс до парламенту проєкт закону №4201 «Про обчислення часу в Україні».

Автор пише, що метою цього Закону є визначення правових засад встановлення одиниць часу, обчислення часу в Україні та забезпечення потреб громадян, суспільства і держави у достовірній інформації про точний час і календарну дату.

Що пропонує народний обранець?

Стефанчук пропонує записати, що на всій території України діє лише один час — київський.

Сезонний перехід часу на території України не здійснюється.

Також він пропонує, аби закон вступив у дію одразу після опублікування.

У чому актуальність проєкту?

Автор пише, що необхідність прийняття проєкту Закону зумовлено тим, що відповідно до статті 92 Конституції України виключно законами України встановлюються та регулюються питання стосовно одиниці часу та, відповідно, обчислення часу.

Проте на сьогодні в Україні відсутній закон, який би регулював порядок обчислення часу на території України.

Перехід на літній і зимовий час відбувається відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 509 від 13.05.1996 року «Про порядок обчислення часу на території України».

Крім цього, постановою Верховної Ради України № 3914-VI від 18.10.2011 року «Про визнання такою, що втратила чинність, Постанови Верховної Ради України «Про зміну порядку обчислення часу на території України» було запропоновано Кабінету Міністрів України внести на розгляд Верховної Ради України проєкт закону щодо порядку обчислення часу на території України.

Однак відповідний проєкт Закону так і не був прийнятий Верховною Радою України.

Стефанчук також вважає, що законопроєкт, що вноситься, не тільки спрямований на розв'язання питань щодо визначення правових засад обчислення часу в Україні, а й покликаний забезпечити захист територіальної цілісності та зміцнення національної безпеки України, оскільки, як відомо, на тимчасово окупованих територіях України встановлений час держави-агресора – Російської Федерації.

Тому встановлення і закріплення на всій території України без виключення єдиного київського часу своєю чергою дозволить зміцнити й безпекові позиції України та сприятиме деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій (щоправда, не уточнив як саме).

Окрім цього, як пише автор, законопроєкт спрямований на захист здоров’я населення, оскільки на думку більшості науковців та лікарів, зазначений порядок обчислення часу в частині щорічного переведення стрілок годинника на одну годину вперед і назад, несе ряд негативних наслідків, викликає значне погіршення стану здоров’я громадян в період адаптації до «літнього» та «зимового» часу.

Такий «сезонний часовий стрибок» призводить до зміни біологічних ритмів людини, що негативним чином відображається на загальному стані людини, як фізіологічному, так і психологічному.

Після переведення годинникових стрілок у громадян погіршується самопочуття, знижується працездатність, спостерігається значне загострення хронічних хвороб.

Наукові дослідження пов'язують зміни часу із захворюваннями серцево-судинної або імунної систем, оскільки вони переривають біологічні цикли.

Також доведено, що переведення годинника не допомагає енергозбереженню.

Щороку перехід на зимовий час відбудеться в останню неділю жовтня, зокрема, цьогоріч він запланований у ніч із суботи (24 жовтня), на неділю (25 жовтня).

Якщо Верховна Рада підтримає даний проєкт, то це сезонне переведення стрілок годинника стане останнім, оскільки в законопроєкті чітко передбачено, що сезонний перехід часу не застосовується.

Викладений в законі підхід відповідає і світовій практиці: так, зокрема, щорічний перехід на літній час і повернення на поясний застосовується зараз приблизно в 60 країнах, на всій їхній площі чи частково.

При цьому близько 140 країн або ніколи не користувалися сезонним часом, або відмовилися від такої практики.

До слова, Європейський парламент 26 березня 2019 року також підтримав ідею скасувати сезонне переведення годинника з 2021 року.

За пропозицію проголосували 410 депутатів, 192 виступили проти.

Таке рішення було ухвалено за результатами онлайн-голосування, проведеного в країнах ЄС, згідно з яким 84% відсотків жителів ЄС віддали голоси за скасування переходу на літній та зимовий час.

Автор : Микола Шевчук
Читайте також:
Парламенту пропонують підтримати зміни до законодавства, які повинні знищити корупцію.
вчора, 08:51
Законопроєкт робить жорсткішою відповідальність за протидію роботі журналіста.
22 жовтня, 14:38
Вони зможуть слухати розмови та читати повідомлення месенджерів із зашифрованими повідомленнями.
21 жовтня, 17:19
Тепер розвідкою займатимуться СЗР, ГУР Міноборони та прикордонники.
21 жовтня, 14:36
Проєкт відповідного закону спрямований на підтримку фермерів, які через пандемію масово лишаються без роботи.
21 жовтня, 14:11
Маніпуляції стосуються Дніпропетровщини та Львівщини.
20 жовтня, 18:05