У Шостці згадали нетлінну творчість Панька Куліша

ПОЛІТИКА
09 серпня, 20:34
У Шостці згадали нетлінну творчість Панька Куліша
Фото: Facebook

Зачинатель жанру історичний роман в українській літературі був переслідуваний російською імперією, але для земляків він – славетна постать.

Йдеться про письменника, етнографа, публіциста і палкого патріота України Пантелеймона Куліша, чиє 203-річчя відзначили у Шосткинській громаді на Сумщині.

Відповідний фотозвіт на своїй Facebook-сторінці оприлюднив позафракційний народний депутат-мажоритарник Верховної Ради IX скликання Ігор Молоток, інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

Як висловився перед присутніми на урочистому заході обранець, весь світ нині є свідком страшної, але все ж таки переможної історії, коли Кулішеві прагнення стануть реальністю, а росія зникне.

«203 роки минуло з дня його народження, а Пантелеймон Куліш наразі актуальний, як ніколи. Його "Чорна рада" була знаковою подією в його творчості та історії Україні. Він ніби зазирнув у майбутнє, попередивши нащадків про шкоду популістських ідей і загравань з московією. І те, й інше – шлях в безодню. Так було тоді, і так є зараз. Він дуже добре розумів роль мови в становленні нації та робив усе, щоби українською говорили, писали та читали, щоби її знав увесь світ», – зазначив Ігор Молоток.

Насамкінець "Останній Бастіон" нагадує читачам, що соратник Панька Куліша – Микола Костомаров – першим із дослідників визначив час заснування перших поселень українців в Саратовському краї.

У Шостці згадали нетлінну творчість Панька Куліша_1

вибір редакції
Читайте також:
Спорт
Юні спортсмени Полтавської області спромоглися здобути 24 нагороди на змаганнях, присвячених Чину воїнів Збройних Сил України.
18 вересня, 20:00
Війна
Блискавичне очищення окупованої ще весною російськими загарбниками Харківської області довело майстерність Збройних Сил України.
12 вересня, 09:45
Світ
Бойовики ісламістського пуштунського руху "Талібан" розігнали мітинг жінок у столиці Афґаністану, які вимагали хліба, роботи та свободи.
16 серпня, 07:00
Кримінал
За 7 місяців 2022 року здійснити спробу незаконного перетину адміністративної межі з Європейським союзом намагалися понад 2750 громадян.
12 серпня, 08:36
Політика
У культурному центрі Спілки німецьких староавстрійських об'єднань земляків відбувся захід під назвою "Австрія, Габсбурґи та Україна".
17 червня, 20:32
Полтава
Небайдужі до долі України повнолітні жителі Полтавщини мають змогу набути навичок поводження з вогнепальною зброєю на спецполігоні.
15 червня, 08:09