У Шостці згадали нетлінну творчість Панька Куліша

ПОЛІТИКА
09.08.2022, 20:34
У Шостці згадали нетлінну творчість Панька Куліша
Фото: Facebook

Зачинатель жанру історичний роман в українській літературі був переслідуваний російською імперією, але для земляків він – славетна постать.

Йдеться про письменника, етнографа, публіциста і палкого патріота України Пантелеймона Куліша, чиє 203-річчя відзначили у Шосткинській громаді на Сумщині.

Відповідний фотозвіт на своїй Facebook-сторінці оприлюднив позафракційний народний депутат-мажоритарник Верховної Ради IX скликання Ігор Молоток, інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

Як висловився перед присутніми на урочистому заході обранець, весь світ нині є свідком страшної, але все ж таки переможної історії, коли Кулішеві прагнення стануть реальністю, а росія зникне.

«203 роки минуло з дня його народження, а Пантелеймон Куліш наразі актуальний, як ніколи. Його "Чорна рада" була знаковою подією в його творчості та історії Україні. Він ніби зазирнув у майбутнє, попередивши нащадків про шкоду популістських ідей і загравань з московією. І те, й інше – шлях в безодню. Так було тоді, і так є зараз. Він дуже добре розумів роль мови в становленні нації та робив усе, щоби українською говорили, писали та читали, щоби її знав увесь світ», – зазначив Ігор Молоток.

Насамкінець "Останній Бастіон" нагадує читачам, що соратник Панька Куліша – Микола Костомаров – першим із дослідників визначив час заснування перших поселень українців в Саратовському краї.

У Шостці згадали нетлінну творчість Панька Куліша_1

вибір редакції
Читайте також:
Війна
Безпілотний літальний апарат невідомого походження вчергове атакував трубу, якою транзитується "чорне золото" із РФ до Європи.
21 березня, 22:00
Війна
На території тимчасового непідконтрольного українському уряду міста у Запорізькій області стався вибух, палають кілька автівок.
14 березня, 18:24
Світ
Переляк на Брянщині. Кремлівський бункерний щур не зумів передбачити зухвалу акцію тих, кого не ставив навіть за людей.
02 березня, 21:23
Світ
США підкреслили, що російська місія не була небезпечною чи провокаційною, і літаки не становили загрози.
15 лютого, 13:27
Світ
Сепаратисти Західного Папуа, які викрали пілота, вимагають від Австралії та Нової Зеландії розірвати військові відносини з Індонезією.
09 лютого, 15:07
Світ
Правоохоронці Соломонових Островів застосували сльозогінний газ до прихильників скинутого протайванського прем'єра
07 лютого, 19:54