В уряді України пообіцяли захисти бджіл від отруєння

ЕКОНОМІКА
04.02.2022, 06:59
В уряді України пообіцяли захисти бджіл від отруєння
Фото: AgroNews

Але існує думка, що це чергова профанація, як 8 млн тонн молока на рік від Романа Лещенка чи 1 млрд дерев від Володимира Зеленського.

Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький оголосив про розробку державного плану заходів профілактики отруєння бджіл.

Відповідну інформацію оприлюднила пресслужба на сайті урядового відомства, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

За словами профільного чиновника, запобігання масовому отруєнню бджіл є спільним завданням чинної влади, бджолярів і сільгоспвиробників.

«Наразі наша спільна ціль – забезпечити злагоджену взаємодію всіх учасників процесу, що дозволить запобігти випадкам отруєння та загибелі бджіл при застосуванні пестицидів для захисту рослин від шкідливих організмів. Важливо напрацьовувати в експертному середовищі конструктивні рішення для розв'язання нагальних проблем у бджільництві. Адже стимулювання розвитку цієї галузі сприяє збільшенню кількості пасік, простежуваності її продукції, підвищенню її якості та конкурентоспроможності на внутрішньому та зовнішньому ринках», – ​зазначив Тарас Висоцький.

Також перший заступник міністра АПК нагадав, що нині у кожній громаді функціонують спецкомісії, до складу яких входять: аграрії, бджолярі, фахівці Держпродспоживслужби, правоохоронці, представники органів місцевого самоврядування.

«Саме ці структурні підрозділи і мають встановлювати факти загибелі бджіл, у тому числі ініціювати питання щодо покарання за неконтрольоване використання хімічних засобів і за отруєння. На тепер створено 1032 таких комісій, які діють по всій Україні», – додав Тарас Висоцький.

Своєю чергою, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", кожного року одне й теж: аграрії труять бджіл і людей, а управи на порушників досі так і не знайшли.

вибір редакції
Читайте також:
Економіка
В Анкарі, Пекіні та Джакарті віддають перевагу саме нашим сільськогосподарським культурам. Натомість росіяни опановують «чорний континент».
25 листопада, 14:52
Економіка
Українцям не вистачає м'ясних і молочних продуктів. Населення стало менше споживати багаті на природні білки, жири та вуглеводні харчі.
11 листопада, 06:07
Економіка
Нещодавно оголошений «найвеличнішим лідором світу» план не влаштовує вітчизняних аграріїв. Дехто розмірковує залишити збитковий бізнес.
29 жовтня, 12:31
Економіка
В Україні відбувається скорочення поголів'я основної худоби. Представники бізнесу готуються до складного 2025 року та дефіциту продукції.
27 жовтня, 08:18
Економіка
Холодна погода спровокувала суттєве скорочення обсягів пропозиції на ринку. Огірки, картопля, яблука, виноград тепер не всім по кишені.
23 жовтня, 14:50
Економіка
Без відносно дешевих харчових товарів, вироблених нашими громадянами, ЄС чекає повторення кризи 2022 року. Продовольчий ринок лихоманитиме.
16 жовтня, 12:36