В уряді України пообіцяли захисти бджіл від отруєння

ЕКОНОМІКА
04.02.2022, 06:59
В уряді України пообіцяли захисти бджіл від отруєння
Фото: AgroNews

Але існує думка, що це чергова профанація, як 8 млн тонн молока на рік від Романа Лещенка чи 1 млрд дерев від Володимира Зеленського.

Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький оголосив про розробку державного плану заходів профілактики отруєння бджіл.

Відповідну інформацію оприлюднила пресслужба на сайті урядового відомства, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

За словами профільного чиновника, запобігання масовому отруєнню бджіл є спільним завданням чинної влади, бджолярів і сільгоспвиробників.

«Наразі наша спільна ціль – забезпечити злагоджену взаємодію всіх учасників процесу, що дозволить запобігти випадкам отруєння та загибелі бджіл при застосуванні пестицидів для захисту рослин від шкідливих організмів. Важливо напрацьовувати в експертному середовищі конструктивні рішення для розв'язання нагальних проблем у бджільництві. Адже стимулювання розвитку цієї галузі сприяє збільшенню кількості пасік, простежуваності її продукції, підвищенню її якості та конкурентоспроможності на внутрішньому та зовнішньому ринках», – ​зазначив Тарас Висоцький.

Також перший заступник міністра АПК нагадав, що нині у кожній громаді функціонують спецкомісії, до складу яких входять: аграрії, бджолярі, фахівці Держпродспоживслужби, правоохоронці, представники органів місцевого самоврядування.

«Саме ці структурні підрозділи і мають встановлювати факти загибелі бджіл, у тому числі ініціювати питання щодо покарання за неконтрольоване використання хімічних засобів і за отруєння. На тепер створено 1032 таких комісій, які діють по всій Україні», – додав Тарас Висоцький.

Своєю чергою, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", кожного року одне й теж: аграрії труять бджіл і людей, а управи на порушників досі так і не знайшли.

Читайте також:
Економіка
Минулого року обсяг українського експорту впав на 18,7%, склавши $35,9 мільярда. При цьому імпорт, навпаки, зріс на 12,5% до $62,2 мільярда.
23 квітня, 13:36
Економіка
Цьогоріч погодні умови сприяли початку посівної кампанії раніше від звичних строків. Навіть постійні ворожі обстріли тому не завада.
21 квітня, 18:30
Економіка
Дії горезвісних «фермерів» на кордоні завдали значної шкоди не тільки Україні та Польщі. Як не прикро, але страждає весь світ.
17 квітня, 20:38
Економіка
158 325 тонн — саме стільки зернових культур закупив латвійський уряд за перший квартал 2024 року. Головний продавець — держава-окупант.
09 квітня, 21:52
Економіка
Спроба захоплення влади у південноамериканській республіці підриває продовольчу безпеку у світі. Банани можуть стати на вагу золота.
12 січня, 06:02