В уряді України пообіцяли захисти бджіл від отруєння

ЕКОНОМІКА
04.02.2022, 06:59
В уряді України пообіцяли захисти бджіл від отруєння
Фото: AgroNews

Але існує думка, що це чергова профанація, як 8 млн тонн молока на рік від Романа Лещенка чи 1 млрд дерев від Володимира Зеленського.

Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький оголосив про розробку державного плану заходів профілактики отруєння бджіл.

Відповідну інформацію оприлюднила пресслужба на сайті урядового відомства, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

За словами профільного чиновника, запобігання масовому отруєнню бджіл є спільним завданням чинної влади, бджолярів і сільгоспвиробників.

«Наразі наша спільна ціль – забезпечити злагоджену взаємодію всіх учасників процесу, що дозволить запобігти випадкам отруєння та загибелі бджіл при застосуванні пестицидів для захисту рослин від шкідливих організмів. Важливо напрацьовувати в експертному середовищі конструктивні рішення для розв'язання нагальних проблем у бджільництві. Адже стимулювання розвитку цієї галузі сприяє збільшенню кількості пасік, простежуваності її продукції, підвищенню її якості та конкурентоспроможності на внутрішньому та зовнішньому ринках», – ​зазначив Тарас Висоцький.

Також перший заступник міністра АПК нагадав, що нині у кожній громаді функціонують спецкомісії, до складу яких входять: аграрії, бджолярі, фахівці Держпродспоживслужби, правоохоронці, представники органів місцевого самоврядування.

«Саме ці структурні підрозділи і мають встановлювати факти загибелі бджіл, у тому числі ініціювати питання щодо покарання за неконтрольоване використання хімічних засобів і за отруєння. На тепер створено 1032 таких комісій, які діють по всій Україні», – додав Тарас Висоцький.

Своєю чергою, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", кожного року одне й теж: аграрії труять бджіл і людей, а управи на порушників досі так і не знайшли.

вибір редакції
Читайте також:
Економіка
У зв'язку з повномасштабною російською воєнною агресією природний ландшафт Україну, особливо ріллі, змінився до невпізнаваності.
23.08.2022, 18:45
Економіка
Навіть за умови зменшення обсягу посівів держава зможе забезпечити українців всією необхідною аграрною продукцією.
11.04.2022, 07:51
Економіка
Цьогорічна посівна кампанія розпочнеться там, де це можливо з урахуванням бойових дій і де немає загрози життю селянам.
14.03.2022, 07:01
Економіка
У посівах озимих культур на більшості території України істотно зросла популяція різного роду шкідників, перш за все гризунів.
23.02.2022, 07:48
Економіка
Вирощування цукрового буряку для вітчизняних аграріїв стає надто витратною справою, відтак імовірно будуть зменшені посівні площі.
18.02.2022, 07:48
Економіка
Наступний прогноз надали у Світовому банку
12.02.2022, 17:29