Україна доби Козаччини була державою європейського типу, – доктор наук Тарас Чухліб

ІСТОРІЯ
09.02.2022, 11:03
Україна доби Козаччини була державою європейського типу, – доктор наук Тарас Чухліб
Фото: Google

Статус козацької України у XVII- XVIII століттях залежав від світових міждержавних політичних відносин, у першу чергу – від подій в Європі.

Таку інформацію на своїй Facebook-сторінці оприлюднив доктор історичних наук Тарас Чухліб, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

За словами дослідника, утворена Богданом Хмельницьким у 1648 році та успадкована його наступниками держава-Гетьманат пройшла довгий еволюційний шлях: від появи та розквіту до занепаду і зникнення.

Тарас Чухліб звертає увагу на історико-правові відносини між різними державами світу у добу Середньовіччя та раннього Модерну, а також на запропоновану методологію Емера де Ваттеля (1714-1767):

«В одній із праць цього видатного швейцарського юриста виділено декілька основних категорій країн, кодифіковано їхні відносини на основі принципів природного права, які застосовуються до поведінки та справ націй і суверенів. Ось, зокрема, що знаходимо: 1) "суверенні держави"; 2) "держави, що пов'язані нерівноправними союзами чи договорами про підлеглість"; 3) "держави-данники"; 4) "васальні держави"; 5) "держави, які попали під владу іншої держави". Вочевидь, з огляду на таку методологію слід визначити еволюційне становище українського Гетьманату протягом XVII-XVIII століть, що пройшов від "держави, яка пов'язана нерівноправними союзами чи договорами про підлеглість" (1649-1660), через "васальну державу" (1660-1709) до "держави, яка попала під владу іншої держави" (1709-1764). Надалі козацьку державу було фактично силоміць інкорпоровано до Московії».

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що унікальні документи української історії з архівів Швеції стануть доступними дослідникам.

Читайте також:
Історія
Більшовицькі загарбники завжди відрізнялися своїм дикунським ставленням до поневолених народів. Не тільки європейців мордували, а й азійців.
27 березня, 13:27
Історія
Влітку 1912 року у піщаних дюнах між Новими Санжарами та Кустоловим випадково знайдено історичний скарб. 800 предметів із золота та срібла!
18 березня, 20:28
Опінії
Геннадій Геннадійович Москаль – це була, напевно, найяскравіша людина з тих, кого я знав.
18 березня, 10:22
Історія
Геройський Чин крізь призму часу, який по сьогодні надихає на борню за свободу і державність. Вклонімося незламним карпатським січовикам!
15 березня, 13:49
Історія
З нагоди 210-ї річниці від Дня народження славетного українського поета, письменника, митця і пророка нації.
09 березня, 11:15
Опінії
Відтепер, проїжджаючи повз цей обласний центр, кожен охочий може прийти до світлого образу Тараса Бобанича. Низький уклін тобі, «Хаммере»!
21 лютого, 20:31