Україна доби Козаччини була державою європейського типу, – доктор наук Тарас Чухліб

ІСТОРІЯ
09 лютого, 11:03
Україна доби Козаччини була державою європейського типу, – доктор наук Тарас Чухліб
Фото: Google

Статус козацької України у XVII- XVIII століттях залежав від світових міждержавних політичних відносин, у першу чергу – від подій в Європі.

Таку інформацію на своїй Facebook-сторінці оприлюднив доктор історичних наук Тарас Чухліб, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

За словами дослідника, утворена Богданом Хмельницьким у 1648 році та успадкована його наступниками держава-Гетьманат пройшла довгий еволюційний шлях: від появи та розквіту до занепаду і зникнення.

Тарас Чухліб звертає увагу на історико-правові відносини між різними державами світу у добу Середньовіччя та раннього Модерну, а також на запропоновану методологію Емера де Ваттеля (1714-1767):

«В одній із праць цього видатного швейцарського юриста виділено декілька основних категорій країн, кодифіковано їхні відносини на основі принципів природного права, які застосовуються до поведінки та справ націй і суверенів. Ось, зокрема, що знаходимо: 1) "суверенні держави"; 2) "держави, що пов'язані нерівноправними союзами чи договорами про підлеглість"; 3) "держави-данники"; 4) "васальні держави"; 5) "держави, які попали під владу іншої держави". Вочевидь, з огляду на таку методологію слід визначити еволюційне становище українського Гетьманату протягом XVII-XVIII століть, що пройшов від "держави, яка пов'язана нерівноправними союзами чи договорами про підлеглість" (1649-1660), через "васальну державу" (1660-1709) до "держави, яка попала під владу іншої держави" (1709-1764). Надалі козацьку державу було фактично силоміць інкорпоровано до Московії».

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що унікальні документи української історії з архівів Швеції стануть доступними дослідникам.

Читайте також:
Опінії
Далеко від зони бойових дій українці намагаються уникати згадок про війну. Ба більше, вони почали уникати навіть самого цього слова.
22 червня, 19:27
Історія
Об'єднана комісія британських і французьких науковців зануриться у бельґійську землю, щоби дізнатися правду про полеглих у Ватерлоо воїнів.
19 червня, 21:45
Війна
Так, правосекторівці вшанували пам'ять і незламний Чин полковника Василя Іванишина і Тараса Бобанича (друга "Хаммера").
24 травня, 17:49
Опінії
Московити заражені історичною клептоманією, тому за будь-якої влади переписують під себе минувшину.
24 лютого, 09:24
Історія
26 січня 1943 року о 7:00 в одній із камер Саратовської в'язниці від дистрофії та зупинки серця помер науковий геній Ніколай Вавілов.
03 лютого, 08:33