Швеція обіцяла боронити Гетьманську Україну попри поразку під Полтавою

ІСТОРІЯ
09.09.2021, 12:46
Карл ХІІ з Іваном Мазепою на околиці Полтави
Карл ХІІ з Іваном Мазепою на околиці Полтави
Фото: Тиждень

Король Карл XII мав особисте зобов'язання перед гетьманом Пилипом Орликом, укладене після смерті гетьмана Івана Мазепи.

Про це свідчить лист монарха до шведського посла у Стамбулі, який виклала у Facebook представниця української діаспори у Стокгольмі Марина Траттнер.

Указаний документ, про який не знали вітчизняні історики та дослідники спадщини Гетьманської України, нещодавно було знайдено у Державному архіві Швеції.

«Це оригінальний лист, написаний 14 вересня 1711 року і підписаний королем Карлом XII. У ньому він, після домовленостей із Пилипом Орликом, наказує новому послу Швеції в Османській імперії Томасу Функу, захищати у переговорах з Великим візиром інтереси України як незалежної держави», — зазначила Марина Траттнер.

Фактично, на дипломатичному рівні шведський король продовжував дотримуватися свого слова і не зважав на претензії московського царя Пєтра І, який волів будь-що загарбати й привласнити українські землі на початку XVIII століття.

Між тим, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", невідоме історикам досьє на Пилипа Орлика виявили у Держархіві Швеції.

Швеція обіцяла боронити Гетьманську Україну попри поразку під Полтавою_1
Читайте також:
Історія
Офіційна вітчизняна історична наука існує у спотвореній парадигмі, бо більшість дослідників вірить джерелам, залишених московитами.
28 січня, 08:33
Історія
Засновник першого Гетьманату Богдан-Зиновій Хмельницький активно листувався з головою Антіохійської Православної ​Церкви.
17.11.2021, 09:33
Історія
Король польський, великий князь литовський, пан і дідич Русі Сиґізмунд I Старий щедро роздав козацтву землі на Запорожжі ще у 1510 році.
25.10.2021, 08:09
Історія
Доба Руїни другої половини XVII століття відома українцям як період занепаду Козацько-Гетьманської держави, але не тільки.
02.10.2021, 10:12
Світ
Продовжуючи справу своїх попередників, кремлівські ґебісти з Федеральної служби безпеки РФ не дозволяють історикам дізнатися правду.
25.06.2021, 08:12
Політика
Наводиться перелік основних онлайн-баз даних, в яких кожен охочий може вільно шукати інформацію.
16.06.2021, 17:36