Швеція обіцяла боронити Гетьманську Україну попри поразку під Полтавою

ІСТОРІЯ
09 вересня, 12:46
Карл ХІІ з Іваном Мазепою на околиці Полтави
Карл ХІІ з Іваном Мазепою на околиці Полтави
Фото: Тиждень

Король Карл XII мав особисте зобов'язання перед гетьманом Пилипом Орликом, укладене після смерті гетьмана Івана Мазепи.

Про це свідчить лист монарха до шведського посла у Стамбулі, який виклала у Facebook представниця української діаспори у Стокгольмі Марина Траттнер.

Указаний документ, про який не знали вітчизняні історики та дослідники спадщини Гетьманської України, нещодавно було знайдено у Державному архіві Швеції.

«Це оригінальний лист, написаний 14 вересня 1711 року і підписаний королем Карлом XII. У ньому він, після домовленостей із Пилипом Орликом, наказує новому послу Швеції в Османській імперії Томасу Функу, захищати у переговорах з Великим візиром інтереси України як незалежної держави», — зазначила Марина Траттнер.

Фактично, на дипломатичному рівні шведський король продовжував дотримуватися свого слова і не зважав на претензії московського царя Пєтра І, який волів будь-що загарбати й привласнити українські землі на початку XVIII століття.

Між тим, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", невідоме історикам досьє на Пилипа Орлика виявили у Держархіві Швеції.

Швеція обіцяла боронити Гетьманську Україну попри поразку під Полтавою_1
вибір редакції
Читайте також:
Продовжуючи справу своїх попередників, кремлівські ґебісти з Федеральної служби безпеки РФ не дозволяють історикам дізнатися правду.
25 червня, 08:12
Наводиться перелік основних онлайн-баз даних, в яких кожен охочий може вільно шукати інформацію.
16 червня, 17:36
Борис Балінський народився 23 вересня 1905 року в Києві. Але близько 50 років прожив в африканській країні заснованій вихідцями з Європи.
24 вересня, 18:45
А у той самий час українські підприємці Симиренки-Яхненки на своїх численних фабриках впровадили унікальну модель народного капіталізму.
23 вересня, 13:49
З року у рік полтавці відзначають День міста 23 вересня. Для багатьох ця дата – черговий привід "культурно" відпочити.
23 вересня, 10:34