Українці не мають ні часу, ні морального права відкладати все на «після перемоги»

ПОЛІТИКА
27.01.2023, 15:58
Українці не мають ні часу, ні морального права відкладати все на «після перемоги»
Фото: Facebook

Наше покоління залужило на появу якісно нової України. Дійсно заслужило – кров'ю, потом і власними життями, втраченими у борні за волю.

Під час довгої війни – а у нас довга війна – однією з ключових криз є криза соціального напруження. Воно може вимірюватися примітивною формулою, наприклад: втома × недовіра = напруга.

Втома напряму залежить від ситуації на фронті, навіть не від протяжності конфлікту. Є прогрес, є перемоги – втома спадає, а разом з нею спадає і напруга.

Немає перемог, і навіть у відсутності поразок втома зростає, тому що перемоги дають надію, а надія сильніша за все. Не вірите мені – спитайте Пісочного Чоловіка!

Недовіра, як і втома, поняття відносне, і не вимірюється недовіроміром. Але ключовим поняттям у розумінні недовіри є поняття справедливості, яке у кожного різне, але загальний принцип у більшості людей простий: в одному човні всі мають і працювати, і (найголовніше) страждати однаково.

Звідси всі її прояви у вигляді скарг на тих, у кого є світло від тих у кого нема, звідси суперечки про те – «Хто більше українець?» між тими, хто виїхав і хто залишився. Звідси ж і реакція на Колю Тищенка у Таїланді.

Ми можемо ставитися до цього як завгодно, але це є. Ми втомлені й злі.

Напруга буде зростати та буде спадати. Але вже зараз я бачу навіть по собі, що кількість речей, які мене бісять, різко зросла, і дії відвертих дурнів, на кшталт Тищенка не допомагають мені заспокоїтися.

Так я ще спокійна людина, й у мене є хоч якісь інструменти впливу на ситуацію. І я не думаю, що помилюсь, якщо скажу, що напруга у суспільстві є.

І, так само як під надмірною вагою першими ламаються найслабші кістки в організмі, так і у країні під тиском напруга рве там, де слабко. А слабко у парламенті, слабко у судах, слабко у чиновницькому апараті.

Так само слабко серед совєцьких генералів і серед совєцької системи інституцій, які періодично видають себе за сучасні та модернові. І звідти приходить біль, і там ламається скелет.

Але ж ми можемо і мусимо посилювати організм країни вже зараз. Тобто укріплювати слабке, формувати нове, покращувати й будувати.

Будьмо відвертими із самими собою, не можна відкладати все на "після перемоги", бо ми заслужили на нову Україну. Дійсно заслужили...

Автор : Юрій Гудименко
Читайте також:
Політика
На війні є переможці та переможені, а також сторонні вигодонабувачі. Виправдання не мають значення, коли на кону життя нації!
15 квітня, 13:45
Політика
Українці мусять здолати інфантилізм, аби не повторилися події 1917-1923 і 1932-1933 років. Без дорослішання, нація приречена на знищення.
08 квітня, 07:12
Війна
Минулими вихідними інґуське підпілля дало бій окупантам. На жаль, повстанці полягли у нерівному бою, але показали слабкість росії.
04 березня, 20:22
Війна
Будь-які пацифісти, говорячи про необхідність миру, насправді призводять усе до стану війни. Вони провокують її своїм безглуздим утопізмом.
27 лютого, 13:45
Політика
Наш національний інтерес не полягає в тому, щоб до влади у РФ прийшли чесні борці з корупцією, демократи та технократи. На жаль...
19 лютого, 20:39
Війна
Першими ламаються ті, хто повірив у перемогу за «2-3 тижні», каву у Криму й «незламні яйця ЗеНеВтіка». Пристібайтеся, входимо у пікé!
15 лютого, 20:39