Українці не мають ні часу, ні морального права відкладати все на «після перемоги»

ПОЛІТИКА
27 січня, 15:58
Українці не мають ні часу, ні морального права відкладати все на «після перемоги»
Фото: Facebook

Наше покоління залужило на появу якісно нової України. Дійсно заслужило – кров'ю, потом і власними життями, втраченими у борні за волю.

Під час довгої війни – а у нас довга війна – однією з ключових криз є криза соціального напруження. Воно може вимірюватися примітивною формулою, наприклад: втома × недовіра = напруга.

Втома напряму залежить від ситуації на фронті, навіть не від протяжності конфлікту. Є прогрес, є перемоги – втома спадає, а разом з нею спадає і напруга.

Немає перемог, і навіть у відсутності поразок втома зростає, тому що перемоги дають надію, а надія сильніша за все. Не вірите мені – спитайте Пісочного Чоловіка!

Недовіра, як і втома, поняття відносне, і не вимірюється недовіроміром. Але ключовим поняттям у розумінні недовіри є поняття справедливості, яке у кожного різне, але загальний принцип у більшості людей простий: в одному човні всі мають і працювати, і (найголовніше) страждати однаково.

Звідси всі її прояви у вигляді скарг на тих, у кого є світло від тих у кого нема, звідси суперечки про те – «Хто більше українець?» між тими, хто виїхав і хто залишився. Звідси ж і реакція на Колю Тищенка у Таїланді.

Ми можемо ставитися до цього як завгодно, але це є. Ми втомлені й злі.

Напруга буде зростати та буде спадати. Але вже зараз я бачу навіть по собі, що кількість речей, які мене бісять, різко зросла, і дії відвертих дурнів, на кшталт Тищенка не допомагають мені заспокоїтися.

Так я ще спокійна людина, й у мене є хоч якісь інструменти впливу на ситуацію. І я не думаю, що помилюсь, якщо скажу, що напруга у суспільстві є.

І, так само як під надмірною вагою першими ламаються найслабші кістки в організмі, так і у країні під тиском напруга рве там, де слабко. А слабко у парламенті, слабко у судах, слабко у чиновницькому апараті.

Так само слабко серед совєцьких генералів і серед совєцької системи інституцій, які періодично видають себе за сучасні та модернові. І звідти приходить біль, і там ламається скелет.

Але ж ми можемо і мусимо посилювати організм країни вже зараз. Тобто укріплювати слабке, формувати нове, покращувати й будувати.

Будьмо відвертими із самими собою, не можна відкладати все на "після перемоги", бо ми заслужили на нову Україну. Дійсно заслужили...

Автор : Юрій Гудименко
Читайте також:
Політика
Київ повертає Москві бумеранг дезінтеграції та державної фрагментації, запущений ще більшовиками. Тож РФ має щезнути з мапи світу!
26 травня, 16:09
Війна
Війна у реальному часі поступово витісняє війну у реальному просторі. Україна це зрозуміла; Росія, судячи з усього, – ні.
25 травня, 18:25
Війна
Нескорений Бахмут не був і не стане переможним призом російських агресорів. Уже скоро фронтовий маятник обернеться проти окупантів.
25 травня, 16:32
Світ
Кремлівський режим тріщить по швах через неспроможність контролювати власний терен, який від кінця 1940-х років, недоторканий для чужинців.
23 травня, 16:01
Війна
Крім Соледара в окупантів із РФ немає жодних успіхів на полі бою. Декілька "мертвих" сіл у так званій "сірій зоні", – не рахуються.
05 травня, 16:31
Політика
Кожна філософія виводить себе через політичний вимір. Бо саме філософія не тільки пояснює політику, а й надає їй метафізичний вимір.
03 травня, 16:09