Українська мафія торгує людьми

КРИМІНАЛ
15 червня, 17:13
Українська мафія торгує людьми
Фото: Google

Серед жертв зловмисників у перших лавах – українські жінки та діти, які втекли до Європи. Міжнародні ж правозахисники розводять руками...

«Ndrangheta, Camurra e Mafia
È società organizzata
Ndrangheta, Camurra e Mafia
Leggi d'onori, leggi d'omertà...
»

Наведені вище рядки є словами з пісні про найдревнішу з існуючих італійських мафій – Ндранґету. А чи знали ви, що в Україні також існує мафія, яка має багаторічну історію, зв'язки з тою ж Ндранґетою та іншими мафіями Європи і не тільки?

З початком повномасштабної війни (24.II.2022) українська мафія постала перед, так би мовити "внутрішніми" проблемами:

  • по-перше, до повномасштабної війни, вона контролювала героїнові та кокаїнові коридори, передовсім з Афґаністана та країн Південної Америки;
  • по-друге, вона контролювала нелегальний збройний ринок, тим паче що з 2014 року кількість незареєстрованої зброї у нашій державі зросла у рази, а значить і торгівля нею стала приносити значно більший прибуток;
  • ну, а по-третє, постало питання – «Що робити з російськими конкурентами?».

З третім питанням, українська мафія впоралась доволі оперативно: розірвала зв'язки із російськими кланами, а потім взагалі вибила їх звідси, що змусило російських мафіозі переорієнтувати діяльність... у Білорусь! Там вони, зокрема, допомагають Алєксандру Лукашенку та Владіміру Путіну створювати штучну міграційну кризу, перевівши потоки нелегалів туди.

Та повертаючися до мафії української, варто зазначити, що з першими двома проблемами розібратися практично невдалося. Збройні та наркотичні коридори перекрито, нелегалів перехопила на себе російська мафія, то ж, як то кажуть: «І що його робить?».

Прибутки від організованих нелегальних перевезень чоловіків призовного віку через кордон – мізерні, тим більше, що там є конкуренція в особі недобросовісних чиновників. Нелегальне ввезення різноманітних товарів до України – проблематичне та теж неприбуткове.

Залишається одне...Торгівля людьми!

За словами Генеральної секретарки ОБСЄ Хельґи Марії Шмід, унаслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україну різко збільшилася кількість випадків торгівлі людьми та сексуальних злочинів щодо українок. Беззаперечно – цим займається і російська мафія, передовсім щодо тих наших співгромадянок, які опиняються в РФ і РБ за власною волею чи без.

Утім і наша мафія осторонь не стоїть, вона працює по країнах ЄС та на Балканах в цілому. Чи знали ви, що 213 наших громадян, передовсім жінок, які прибули тільки до Нідерландів та пішли працювати, звернулися по допомогу у зв'язку із трудовою експлуатацією, а 69 наших співгромадянок були врятовані від продажу з метою сексуальної?

Це тільки в Нідерландах, а в інших країнах? Розміщуєш оголошення про роботу для Українок без знання мови країни перебування, якісь чи не дуже розумні чи доведені до відчаю ведуться, а потім... «здравствуй кибитка далёкого Египта».

Так от, окрім Ндранґети у зв'язці з нашими мафіозі працюють болгари, а ще боснійці. Ну, і головне: роками у нас існує такий ресурс "SafeWomen", який створено якраз для того, щоби захистити наших жінок від сексуального рабства.

Тож, будьте пильними, адже мафія не спить!

Автор – Назар Приходько, політолог-міжнародник і військовий експерт

Читайте також:
Опінії
Настав час відверто говорити про нагальне. Зміна пріоритетів ведення війни Україною — перезріла потреба!
вчора, 08:18
Політика
Американські партнери України дають мало, а вимагають нездійснене. Таким шантажем вони відверто грають на руку Кремля.
04 грудня, 20:41
Війна
Останнім часом багато обговорюють нашу «стратегію перемоги». З відкритих джерел бачимо одну з її головних складових: посилення мобілізації.
01 грудня, 17:47
Світ
Відповідь на питання очевидна. Бенефіціарами нового конфлікту є Москва (більшою мірою) та її сюзерен Пекін (меншою мірою).
01 грудня, 09:11
Політика
Розширення Євроспілки за рахунок України сприймається переважно як один із найбільших викликів. Причому, як для інституцій НАТО, так і ЄС.
30 листопада, 20:46
Політика
Бенефіціари штучного конфлікту Залужний-Зеленський сидять не тільки у Кремлі, а й в Україні. Зокрема, це відомі олігархи Пінчук і Ахметов.
29 листопада, 11:37