Уряд Бельґії закликав ЄС запровадити заборону на купівлю газу із РФ

ЕКОНОМІКА
02 жовтня, 12:38
Уряд Бельґії закликав ЄС запровадити заборону на купівлю газу із РФ
Фото: Financial Times

Чиновники у Брюсселі сперечаються щодо подальшої долі «блакитного палива» країни-загарбника. Європа спробує зіскочити з газової голки.

До такого висновку дійшли у редакції британського видання Financial Times, поспілкувавшись із галузевими урядовцями Бельґії та кількох інших держав. З'ясовано, що станом на тепер найбільше російського газу продовжують купувати Франція та Іспанія.

Бельґійські чиновники переконують своїх колег у тому, що настав час запровадити цілковиту заборону на викопне паливо РФ(особливо, зрідженого) у зв'язку зі зростанням імпорту. У Брюсселі попередили, що компанії не зможуть розірвати довгострокові контракти, якщо ЄС не запровадить нові жорсткіші санкції.

Так, зокрема, міністр енергетики Бельґії пані Тінне ван дер Стретен заявила, що ЄС мусить «піти далі». Все для того, щоби зупинити надходження російського ЗПГ на Захід.

«Правила, запроваджені Брюсселем торік у грудні для запобігання використанню російськими енергетичними компаніями інфраструктури ЄС, не дають достатніх правових підстав припинити чинність контрактів. А наш Зебрюґґе — великий центр імпорту та реекспорту російського ЗПГ до третіх країн», — додала пані міністр.

Зазвичай договори на постачання ЗПГ укладаються на 10 і більше років, тому багато контрактів, що діють зараз, датуються періодом до лютого 2022 року. Тому до Парижа, Мадрида і Брюсселя продовжують надходити значні обсяги російського «блакитного палива» на тлі західних санкцій.

Своєю чергою, міністр із питань клімату та зеленого зростання Нідерландів пан Софі Германс сказала, що цьогоріч різко зросла кількість танкерів із російським газом, які прибувають до головного терміналу у Роттердамі. Якщо від весни 2022 року до літа 2024 року це був у середньому один танкер на місяць, то тепер їхня кількість подвоїлася.

«Для нас немає інших варіантів, за яких могли б розірвати приватні контракти без застосування санкцій з боку Європейської комісії. Необхідно діяти рішучіше, але не всі наші європейські колеги це розуміють», — додала нідерландська чиновниця.

За даними аналітичної компанії «Kepler», 2023 року та ж таки Бельґія стала другим за обсягом імпортером російського ЗПГ після Іспанії. Але Франція, схоже, обжене Бельґію та Іспанію цього року після збільшення імпорту у Дюнкерк та Монтуар.

А проте, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам, що Індія допомагає росії набивати державний бюджет грошвою. Ворожа воєнна машина працює як швейцарський годинник і для цього існує безліч підстав.

Уряд Бельґії закликав ЄС запровадити заборону на купівлю газу із РФ_1
Читайте також:
Політика
Російський проєкт Arctic LNG 2 скоротив видобуток на газових родовищах майже до нуля через західні санкції на експорт.
12 листопада, 15:36
Економіка
Ельвіра Набіулліна — один із найбільш технічних наших ворогів. Вона вмілий управлінець, завдяки якій економіка РФ досі у чималому плюсі.
06 листопада, 07:10
Політика
Муса Бажаєв залишався власником курорту Forte Village на Сардинії навіть через два місяці після запровадження санкцій.
23 жовтня, 15:35
Політика
У січні-вересні 2024 року Індія закупила 6,1 млн т енергетичного вугілля, що на 26% менше, ніж за аналогічний період 2023 року.
15 жовтня, 15:35
Економіка
Московська біржа найближчим часом вийде із складу акціонерів Казахстанської фондової біржі (KASE).
11 жовтня, 17:15
Світ
Відомий німецький виробник оптики роками допомагав російським окупантам. Нині тягар санкційного тиску нарешті став заважким.
29 вересня, 11:45