Увічнимо разом доленосний вчинок Миколи Міхновського у Полтаві

ПОЛТАВА
26.10.2021, 13:18
Увічнимо разом доленосний вчинок Миколи Міхновського у Полтаві
Фото: УІНП

Свідомих і небайдужих полтавців закликають підтримати створення муралу на торці житлового будинку по вулиці Соборності, 15.

Стінопис буде присвячено події 19 лютого 1900 року, коли основоположник українського націоналізму Микола Міхновський вперше зачитав свою брошуру "Самостійна Україна".

Про це кореспонденту інформаційної аґенції "Останній Бастіон" заявив ініціатор вказаного мистецького проєкту, громадський діяч Вадим Патик.

За його словами, в обласному центрі бракує подібних неповторних артоб'єктів, які наче магніт притягували б до Полтави туристів з усієї України, охочих відчути подих історії, котру творили наші славетні предки.

Громадський діяч наголошує, проєкт хочуть реалізувати у рамках цьогорічного "Бюджету участі", а для цього він має зібрати якомога більшу кількість голосів на платформі budget.e-dem.ua (голосування триває з 25 жовтня по 8 листопада 2021 року включно – прим. ред.); затим влада Полтави має втілити його за кошти міського бюджету.

«Полтавці мають знати, що у нашому місті не тільки був, а й зачитував до громади доленосний маніфест "Самостійна Україна" ідеолог українського націоналізму Микола Міхновський. Цей документ став своєрідним дороговказом для наступних поколінь борців за волю України. Наш стінопис має на меті як меморіальну функцію, так туристичну. Він стане унікальним артоб'єктом середмістя Полтави, несучи правильні культурні меседжи, нагадуючи жителям і туристам про важливість збереження та подальшого плекання своєї національної самобутності, особливо на тлі війни з Московією, що триває вже 8-й рік поспіль», – прокоментував свою ініціативу Вадим Патик.

Він додає, артоб'єкт стане частиною громадського простору поряд із Музичним училищем імені М. Лисенка, наповнивши його новими патріотичними сенсами.

До уваги жителів Полтавської громади! Підтримати вказаний проєкт під №125 можна перейшовши за посиланням budget.e-dem.ua.

Своєю чергою нагадуємо читачам, що на сьогодні у Полтаві досі лишаються не увічненими у мармурі чи бронзі такі відомі уродженці нашого краю, зокрема Михайло Драгоманов, Петро Болбочан, Юрій Горліс-Горський, Патріарх Мстислав (Скрипник) тощо.

Між тим, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", на Придніпров'ї забудовники захоплюють старовинний козацький цвинтар.

Меморіальна табличка автору
Меморіальна табличка автору "Самостійної України" М. Міхновському у Полтаві (вул. Воскресенський узвіз, 3)
Автор : Денис Ковальов
Читайте також:
Опінії
Щороку 9-10 березня в Україні відзначають Шевченківські дні. Натомість у Фінляндії подібною об'єднавчою для всієї нації датою є 12 травня.
12 травня, 17:01
Історія
А тим часом Мелітополь перетворився на черговий абсцес провадженої орками "війни алтарів".
11 травня, 17:00
Світ
Влада бельґійської столиці вирішила позбутися всіх топонімів у місті, пов'язаних із росією та її культурною присутністю у "серці Європи".
06 травня, 21:23
Світ
Сімдесят п’ять років по тому московіти й досі одержимі знищенням усього українського
28 квітня, 16:55
Світ
26 квітня на засіданні Федерального Сенату Бразилії схвалили доленосний для України законопроєкт народного обранця Алвáру Дíаша.
28 квітня, 09:27
Опінії
Сьогодні черговий день народження Данила Дідіка
27 квітня, 20:45