В уряді України підбили підсумки цьогорічних жнив: зібрано понад 60 млн т зерна

ЕКОНОМІКА
16.12.2020, 09:42
В уряді України підбили підсумки цьогорічних жнив: зібрано понад 60 млн т зерна
Фото: Google

Вітчизняні сільгоспвиробники завершили проведення осінніх польових робіт – збиральної кампанії та сівби озимих культур під урожай 2021 року.

Інформацію про це оприлюднили на офіційному сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Зазначається, що за час жнив вдалося зібрати 83 мільйони 800 тисяч тонн основних культур із площі 24 мільйони 100 тисяч гектарів; із них тільки зернових і зернобобових – 64 мільйони 300 тисяч тонн.

«2020 рік є став дійсно турбулентним для України, як в контексті економічної ситуації й обмежень, пов'язаних із COVID-19, так і у зв'язку з нетиповими погодними умовами. Традиційно виробництво сільгосппродукції в Україні профіцитне. Цього року валовий збір зерна став у рази більше від потреби внутрішнього ринку, а тому дозволяє нам зберігати провідні позиції з експорту сільгосппродукції», – прокоментував ситуацію профільний міністр Ігор Петрашко.

Серед областей-лідерів, де зібрано найбільше основних сільськогосподарських культур: Полтавська із 6,4 млн т; Харківська – 6,2 млн т; Чернігівська – 5,9 млн т; Вінницька – 5,6 млн т і Сумська – 5,5 млн т.

Між тим, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", сільське господарство України входить у час стагнації.

Читайте також:
Економіка
Міністр агрополітики Віталій Коваль відреагував на здорожчання молочних продуктів, картоплі й хліба. Чиновник обмежився черговим популізмом.
08 листопада, 14:54
Економіка
Велика російська воєнна агресія, розпочата торік наприкінці лютого, суттєво вплинула на харчові звички громадян. Їсти в Украні стали менше.
03 листопада, 15:12
Економіка
Держава і підприємці мають об'єднатися задля порятунку свинарство в Україні. Спалах африканської чуми винищує худобу, впливаючи на ціни.
29 вересня, 10:36
Економіка
До кінця 2024 року світова вартість кави зросте від 20% до 30%. Причина — тривала посуха у двох країнах-експортерах, Бразилії й В'єтнамі.
27 вересня, 19:24
Життя
Сонячні батареї зайняли безліч земельних ділянок, з яким можна щороку збирати великі врожаї. Людство самознищує себе і світ.
07 липня, 19:08
Економіка
Виявилося, що вітчизняна молочна продукція має чималий попит у балканській державі. Тепер фермери повинні збільшити обсяги постачання.
30 квітня, 20:32