Вітчизняний зерновий сектор може недорахуватися $3,2 млрд

ЕКОНОМІКА
24.10.2023, 10:09
Вітчизняний зерновий сектор може недорахуватися $3,2 млрд
Фото: Reuters

Зростання цін на пальне і добрива, високі видатки на логістику загрожують Україні скороченням посівних площ. Житниця бідніє.

Такі невтішні прогнози пророкує вітчизняним аграріям міжнародне видання Reuters. Наголошується, що значні втрати через російську воєнну агресію вже призвели до скорочення посівів урожаю на майбутній рік, і далі все тільки погіршуватиметься.

У Всеукраїнській аграрній раді зазначають: собівартість виробництва пшениці цьогоріч становитиме близько $146 за метричну тонну за середньої ціни реалізації $102. Крім того, фермери витрачають $149 на вирощування кукурудзи та можуть продати її за $94.

«На жаль, у 2023 році навіть виробництво соняшнику та ріпаку стане збитковим, і якийсь прибуток нам може принести хіба лише соя. Значні втрати вже призвели до скорочення посівів урожаю наступного 2024 року», — нарікають вітчизняні аграрії.

Також болючим ударом по зерновому сектору України стала російська спроби заблокувати чорноморське судноплавство та знищити ракетами порти.

Обмежені можливості вивезення агропродукції, що нині зосереджені на невеликих портах річки Дунай та залізниці до Балтійського моря, збільшили логістичний компонент. І, як наслідок, знизили ціни, які торговці можуть запропонувати фермерам.

Закриття портів у Миколаївській та Одеській областях через постійні ракетні атаки росіян призвело до різкого зростання цін на імпортоване паливо, насіння, добрива і запасні частини для сільськогосподарської техніки. Все це погіршує і без того складну ситуацію в агросекторі України.

Читайте також:
Економіка
Минулого року обсяг українського експорту впав на 18,7%, склавши $35,9 мільярда. При цьому імпорт, навпаки, зріс на 12,5% до $62,2 мільярда.
23 квітня, 13:36
Економіка
Цьогоріч погодні умови сприяли початку посівної кампанії раніше від звичних строків. Навіть постійні ворожі обстріли тому не завада.
21 квітня, 18:30
Економіка
Дії горезвісних «фермерів» на кордоні завдали значної шкоди не тільки Україні та Польщі. Як не прикро, але страждає весь світ.
17 квітня, 20:38
Економіка
158 325 тонн — саме стільки зернових культур закупив латвійський уряд за перший квартал 2024 року. Головний продавець — держава-окупант.
09 квітня, 21:52
Економіка
Спроба захоплення влади у південноамериканській республіці підриває продовольчу безпеку у світі. Банани можуть стати на вагу золота.
12 січня, 06:02