Володимир Ліхачов: віднайдення невідомого полтавця

ІСТОРІЯ
18.09.2023, 19:15
Володимир Ліхачов: віднайдення невідомого полтавця

Наприкінці XIX століття у Полтаві створено постійний гурток поціновувачів драматичного мистецтва, цьому сприяв один харизматичний митець.

Ідеться про Володимира Сергійовича Ліхачова (1849-1910), якого Кремль записав у "російські" поети й драматурги лише через мову, котрою послуговувався літератор.

За словами краєзнавця Бориса Тристанова, пан Ліхачов – невідомий широкому загалові наш земляк, бо народився 6 лютого 1849 року у Полтаві, що тоді була губернським центром. Закінчивши навчання у місцевій гімназії, майбутній драматург вступив до Петербурзького Університету на юридичний факультет, але через пів року перейшов на математичний.

«Однак переконавшись у відсутності в себе наукового покликання, Ліхачов знову став відвідувати юридичний факультет. У 1870 році його перевели разом із батьком до Харківського Університету, звідки змушений був піти за невнесення слухацької плати.

Дещо пізніше, повернувшись ненадовго до Полтави, долучився до роботи у постійному гуртку любителів драматичного мистецтва. Причиною стала діяльна участь його батька – Ліхачова-старшого – у театральних показах, а також власна любов до цього виду мистецтва. Перший вірш Володимира Сергійовича було надруковано у "Петербурзькому листку" 25 березня 1869 року.

Спочатку він писав і перекладав лише вірші французьких поетів; затим почав писати власні оповідання, складати та перекладати театральні п'єси. За переклад мольєрівських "Тартюфа" та "Школи дружин" отримав від імператорської Академії наук почесний відгук та Пушкінську премію», – розповів Борис Тристанов.

Також "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам про те, що ініціативна громадськість звернулася до Полтавської міської ради з пропозицією увічнити кіноакторку Віру Холодну.

Читайте також:
Історія
Селяни Полтавщини із грошима вкладалися у придбання дворів і крамниць у місцях проживання промислових трударів. Так примножувалися активи.
06 січня, 07:16
Історія
Недарма ж усі балки й водойми в обласному центрі мають козацькі назви. Це й Бабурка, Капустянка, Бандура, Мірошник, Домаха та Кінебаска.
03 січня, 08:25
Історія
Царат всіляко заважав розвитку і поширенню грамоти та науки рідною мовою українців. Але знайшлися ентузіасти, які кинули виклик режиму.
31.12.2024, 08:26
Опінії
Революція, громадянська війна, окупація негативно вплинули на розвиток одного із провідних вишів України. Це сталося понад 100 років тому.
22.12.2024, 10:34
Історія
Поки росіяни бомблять прифронтову область, українські історики їдуть вивчати власне минуле. Шведські колеги їм у цьому допомагають.
06.11.2024, 13:42
Історія
У 1300-х роках у межах Києво-Печерського монастиря поховали колишнього ченця, який прославився участю у боях. Йому було всього 40 років.
30.10.2024, 19:29