Володимир Ліхачов: віднайдення невідомого полтавця

ІСТОРІЯ
18.09.2023, 19:15
Володимир Ліхачов: віднайдення невідомого полтавця

Наприкінці XIX століття у Полтаві створено постійний гурток поціновувачів драматичного мистецтва, цьому сприяв один харизматичний митець.

Ідеться про Володимира Сергійовича Ліхачова (1849-1910), якого Кремль записав у "російські" поети й драматурги лише через мову, котрою послуговувався літератор.

За словами краєзнавця Бориса Тристанова, пан Ліхачов – невідомий широкому загалові наш земляк, бо народився 6 лютого 1849 року у Полтаві, що тоді була губернським центром. Закінчивши навчання у місцевій гімназії, майбутній драматург вступив до Петербурзького Університету на юридичний факультет, але через пів року перейшов на математичний.

«Однак переконавшись у відсутності в себе наукового покликання, Ліхачов знову став відвідувати юридичний факультет. У 1870 році його перевели разом із батьком до Харківського Університету, звідки змушений був піти за невнесення слухацької плати.

Дещо пізніше, повернувшись ненадовго до Полтави, долучився до роботи у постійному гуртку любителів драматичного мистецтва. Причиною стала діяльна участь його батька – Ліхачова-старшого – у театральних показах, а також власна любов до цього виду мистецтва. Перший вірш Володимира Сергійовича було надруковано у "Петербурзькому листку" 25 березня 1869 року.

Спочатку він писав і перекладав лише вірші французьких поетів; затим почав писати власні оповідання, складати та перекладати театральні п'єси. За переклад мольєрівських "Тартюфа" та "Школи дружин" отримав від імператорської Академії наук почесний відгук та Пушкінську премію», – розповів Борис Тристанов.

Також "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам про те, що ініціативна громадськість звернулася до Полтавської міської ради з пропозицією увічнити кіноакторку Віру Холодну.

Читайте також:
Історія
Скульптура, яка була виявлена цілком випадково на одному із горищ у самому середмісті столиці Галичини. Знахідку досліджують науковці.
22 травня, 20:34
Історія
Україна входить до переліку лідерів із виробництва меду у світі. Одним із чинників цього факту є унікальна розробка бджоляра із Сумщини.
05 травня, 15:18
Полтава
Трамвай у Полтаві міг з'явитися як мінімум 4 рази. Однак за царського і совєцького режимів проєкт свідомо відмовилися втілювати у життя.
04 березня, 07:18
Історія
Полтавський край завжди був колискою геніїв. Не тільки Сковорода і Котляревський доклалися до цього, про що свідчить постать Фіалковського.
26 лютого, 13:45
Полтава
Оцифрована науковцями спадщина етнографа Хведора Вовка допомагає наново відкривати минуле. Зокрема, історію рідної Полтавщини...
11 січня, 13:48
Історія
Тривалий час історики з археологами прив'язували дату появи Полтави до згадки у Повісті минулих літ. Це було вигідно слов'янофілам.
05.10.2023, 16:42