Володимир Ліхачов: віднайдення невідомого полтавця

ІСТОРІЯ
18 вересня, 19:15
Володимир Ліхачов: віднайдення невідомого полтавця

Наприкінці XIX століття у Полтаві створено постійний гурток поціновувачів драматичного мистецтва, цьому сприяв один харизматичний митець.

Ідеться про Володимира Сергійовича Ліхачова (1849-1910), якого Кремль записав у "російські" поети й драматурги лише через мову, котрою послуговувався літератор.

За словами краєзнавця Бориса Тристанова, пан Ліхачов – невідомий широкому загалові наш земляк, бо народився 6 лютого 1849 року у Полтаві, що тоді була губернським центром. Закінчивши навчання у місцевій гімназії, майбутній драматург вступив до Петербурзького Університету на юридичний факультет, але через пів року перейшов на математичний.

«Однак переконавшись у відсутності в себе наукового покликання, Ліхачов знову став відвідувати юридичний факультет. У 1870 році його перевели разом із батьком до Харківського Університету, звідки змушений був піти за невнесення слухацької плати.

Дещо пізніше, повернувшись ненадовго до Полтави, долучився до роботи у постійному гуртку любителів драматичного мистецтва. Причиною стала діяльна участь його батька – Ліхачова-старшого – у театральних показах, а також власна любов до цього виду мистецтва. Перший вірш Володимира Сергійовича було надруковано у "Петербурзькому листку" 25 березня 1869 року.

Спочатку він писав і перекладав лише вірші французьких поетів; затим почав писати власні оповідання, складати та перекладати театральні п'єси. За переклад мольєрівських "Тартюфа" та "Школи дружин" отримав від імператорської Академії наук почесний відгук та Пушкінську премію», – розповів Борис Тристанов.

Також "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам про те, що ініціативна громадськість звернулася до Полтавської міської ради з пропозицією увічнити кіноакторку Віру Холодну.

Читайте також:
Історія
У межах Наддніпрянської України, де була поширена так звана Черняхівська культура, можна знайти масу назв давньоґерманського походження.
17 вересня, 16:58
Історія
Колись тут жили давні греки, а у ХІІІ столітті недовгий час існувала італійська колонія Порто-Пізано.
15 серпня, 12:05
Історія
Дивовижне джерело інформації про Козацьку Русь від сирійського священника. Його нотатки оповідають про наше прекрасне і втрачене минуле.
17 липня, 16:48
Історія
Історик, який народився на росії, але серце віддав Україні. Той, хто весь час відстоював свої думки та національну гордість супроти імперії.
30.07.2022, 07:59
Історія
"Той, що хоче кинутися з мотикою на сонце": запорожець Семен Палій, який лихом, на думку Великого Кобзаря Тараса Шевченка, не добитий...
15.07.2022, 18:00
Полтава
У 1913-1916 роках Опанас Сластіон створив серію проєктів земських шкіл для Лохвицького повіту Полтавської губернії на 1-4 класи.
05.07.2022, 17:59