Вся відповідальність за стратегічні провали на фронті – на ОПУ Єрмака

ВІЙНА
30 квітня, 20:51
Вся відповідальність за стратегічні провали на фронті – на ОПУ Єрмака
Фото: Facebook

За чинною Конституцією України, військове керівництво не може не бути підпорядкованим політичному. У нас не хунта, а криваве шапіто.

Колись німці у Сталінграді припустилися фатальної помилки, яка, ймовірно, коштувала їм цілої кампанії. Окрилені першими успіхами, вони рвонули в міську забудову, швидко дійшли до центру, підняли свій прапор на головній адміністративній будівлі і сказали "гоп".

Сталінград вважався практично взятим – залишився дріб'язок – скинути недобитки місцевого гарнізону у Волгу. Але Волга – не Бахмутка – це потужний природний бар'єр, а для Іосіфа Сталіна – канал постачання, через який він регулярно підживлював конаючий гарнізон.

І остаточна зачистка стратегічно важливого населеного пункту "зависла"... Так, волзькі переправи прострілювалися і на них гинули тисячі красноармійців, але кого це хвилювало?

Вони лізли в Сталінград, як щурі, і як щурів їх неможливо було остаточно викурити з міста. Ситуацію могло б урятувати масоване застосування артилерії й авіації по місцях скупчень ворожих підрозділів.

Але глибоко вклинившись у забудову, командування Вермахту само скувало цей важливий інструмент війни. Лупашити бомбами та снарядами по кварталах/будівлях, де свої й чужі щільно перемішалися, було недоцільно.

І організовано відійти вони теж не могли через "мозаїчність" позицій. А потім настав листопад, морози під -40°C, які німці дуже погано переносили, плюс плече логістики – півтори тисячі кілометрів.

Плюс, обмежені людські й матеріальні резерви. Далі була операція "Уран" і перехід ініціативи до Червоної армії...

Росіяни добре пам'ятають цю битву, де вони самі заманили противника в пастку. І коли вони місяцями довбляться під якоюсь донбаською агломерацією, цілком співставною зі Сталінградом, у цьому нема нічого забавного й обнадійливого.

Вони не поспішають входити в забудову, вони методично розстрілюють місто, огортають його з обох боків, вибиваючи наші підрозділи з навколишніх сіл і селищ, беруть населений пункт у лещата. А потім – повільно і акуратно «за мєтром мєтр» витісняють наших із міських кварталів, залишаючи простір для власної артилерії й авіації, яка буквально "виносить" наші укріплення.

І поспішати їм, на відміну від німців, що мали величезні проблеми з ресурсами, у тому числі паливними, і мали війну на 2 фронти, нікуди. На території України нема нічого такого, без чого економічна й воєнна машини ерефії не могла б обійтися.

Санкції не спрацювали, мобілізація не призвела до обвалу системи управління і бунту чмобіків, союзники потроху знаходяться і помагають затикати дірки в озброєннях і технологіях. Зате євроатлантична єдність уже починає тріщати, а майбутні вибори в США обіцяють новий виток громадянського протистояння...

Сталінград – це ЇХНЯ "фішка", їхній символ.

І від того, що онучки вертухаїв і синки ГРУшників не мають ні ума, ні фантазії, і ліплять "дєдосьомовоєвальну символіку на українські міста, Владімір Путін на Адольфа Гітлера, а РФ на Райх не перетворяться. Вони залишаться самими собою: хитрим, жорстоким, підступним противником, багатим на ресурси та з такими ж ресурсними і нарваними союзниками.

І квартально-розважальний формат, де ми воюємо з ідіотами й божевільними карликами, здатен народити лише операцію "[Про]Сиріус" із усіма похідними для країни наслідками. Певно, аж ніяк не позитивними.

Автор : Софія Дніпровська
вибір редакції
Читайте також:
Війна
Колишній командувач сухопутних військ США в Європі розкритикував Вашинґтон і Берлін за брак рішучої підтримки Києва у війні проти Москви.
20 серпня, 18:13
Світ
Певні, що відповідь на це наболіле для всього світу питання вас здивує і приголомшить водночас!..
06 серпня, 18:44
Економіка
Олігархічна економіка, яка виникла на руїнах економіки совєцької, – була прямим наслідком і продовженням останньої...
02 серпня, 18:14
Історія
Виявляється, вже у середині XIX століття деякі європейці вважали, що найбільш відповідна форма устрою для Росії – здичавілий комунізм.
01 серпня, 21:22
Економіка
Коли більшовики загарбали Україну, – стали спустошувати амбари. Лише згодом, наївшися, перейшли до силового упромисловлення.
26 червня, 16:00
Політика
Кремлівського бункерного щура мають сковирнути Збройні Сили України. Цивілізований західний світ дав на це діло "зелене світло".
10 червня, 18:36