Як мотивувати себе?

06 серпня, 19:23
Як мотивувати себе?

Людина від природи так влаштована, що не може працювати постійно в одному режимі наче механізм.

Періодично відбувається занепад сил, опускаються руки й зовсім не хочеться нічого робити. У цю мить важливо себе підбадьорити й мотивувати, щоби повернутися у стрій.

Для того, щоби зробити це правильно й особливо ефективно, важливо дотримуватися наступних настанов:

1️) Згадайте про свої сильні якості та сторони.

Сумнів у собі та своїх можливостях – часта причина втрати сил і небажання щось робити. Нагадуйте собі про свої досягнення та переваги. Похваліть себе за навички, які у Вас добре розвинені, та почніть діяти.

2️) Займіться тим, що вам подобається.

Коли мотивація на нулі – складно просто встати й приступити до виконання трудомісткої роботи. Тому, щоби запустити когнітивні процеси, почніть з розминання. Саме таким розминанням може стати виконання справ, які приносять вам задоволення. Ці дії покращать настрій і допоможуть повернути натхнення, у результаті у Вас з'явиться більше сил на виконання робочих завдань.

3️) Святкуйте дуже маленькі перемоги.

Це допоможе створити позитивні навички. Не обов'язково щоразу купувати торт. Достатньо просто відзначити, що трапилося щось хороше.

4️) Зосередьтеся на розв'язанні проблеми.

Тут важлива концентрація не на самій проблемі, а саме на її вирішенні. Ретельно і без поспіху продумайте всі можливі варіанти.

5️) Слідкуйте за своїм здоров'ям.

Погане самопочуття сильно відриває від роботи та знижує рівень продуктивності. Займайтеся танцями, спортом, бувайте на свіжому повітрі.

6️) Робіть те, що любите та чим можна заробляти. 

Успіх у будь-якій справі ґрунтується на поєднанні пристрасті та досвіду. Але будьте обережні! Переконайтеся, що зможете заробляти на результатах цієї діяльності.

Насамкінець додамо: далеко не все, що нам подобається, – може приносити реальний дохід, а отже рано чи пізно призведе до вигоряння. Тому не припиняйте займатися саморозвитком.

Автор – Юлія Ворман, фаховий психотерапевт

вибір редакції
Читайте також:
Життя
Когнітивні або ж мисленнєві спотворення – розумові установки, котрі спрацьовують у людини автоматично, незалежно від нашого бажання.
08 вересня, 19:54
Життя
Вдячність – це наша опора, адже ми можемо спиратися лише на те, що маємо.
22 серпня, 09:54
Життя
Вже понад тисячу років люди кидають "кості". Саме ця гра стала початком для всіх азартних ігор.
18 серпня, 07:34
Життя
Жити згідно з чітко спланованим розкладом, з одного боку – досить раціональне та зрозуміле рішення. Проте є й зворотний бік медалі.
12 серпня, 09:43
Життя
Емоційне здоров'я – це коли людина здатна почуватися гармонійно і врівноважено незалежно від зовнішніх обставин.
31 липня, 08:47
Життя
Застрягання на певній негативній події змушує жити минулим, вимагаючи енергетичних затрат для постійного прокручування страшних спогадів.
29 липня, 18:12