Як покращити емоційний стан?

26.10.2022, 20:27
Як покращити емоційний стан?

Широкомасштабна війна внесла суттєві у наше буденне життя. Існує тільки "до" та "після" 24.II.2022, дата, що назавжди нас змінила...

Пропонуємо до вашої уваги, шановні читачі, порадник із 8 пунктів стратегії самодопомоги та врівноваження власного емоційного стану:

  • Турбота про тіло.

Те, як ми почуваємося фізично, неодмінно має вплив і на емоційний стан. Тож бережіть себе й за наявності проблем зі здоров'ям звертайтеся до лікаря. Не варто відкладати турботу про себе на "після війни".

  • Турбота про раціон.

Збалансоване харчування – наступна складова у фундаменті самодопомоги щодо стабілізації емоційного стану.

  • Фізична активність.

Збалансованим має бути не тільки харчування, а й фізичні навантаження. Але пам'ятайте, що як надлишок, так і недостатня кількість фізичної активності є однаково шкідливими для здоров'я. Тому намагайтеся знаходити в усьому золоту середину.

  • «Ні безконтрольному вживанню антидепресантів!»

Скажіть "ні" безконтрольному прийому ліків, які знижують рівень тривоги й впливають на емоційний стан. Пам'ятайте, що тільки лікар має право призначати вам антидепресанти або інші групи ліків та визначати дозування й термін прийому препаратів. Самолікування може призвести до погіршення стану.

  • Відмовтеся від постійного моніторингу новин.

Відпишіться від зайвих каналів, які здебільшого дублюють одну й ту саму інформацію. Створіть графік перегляду новин (наприклад, 15 хвилин на день).

  • Якісний сон.

Неможливо почуватися емоційно врівноваженим, якщо ви маєте проблеми зі сном. Тому дбайте про свій сон. За потреби зверніться до психотерапевта по кваліфіковану допомогу.

  • Відпочивайте.

Відновлюйте свої ресурси за допомогою речей, які вам приносять задоволення. За прогулянку на свіжому повітрі перед сном або перегляд цікавого фільму ваш організм неодмінно вам подякує.

  • Слухайте музику.

Музика має вплив на наші почуття й здатна викликати появу різних емоцій. Створіть декілька музичних добірок, назвіть їх, наприклад: "Музика, що бадьорить", "Музика для сну", "Релакс"... Далі додайте в кожну зі створених добірок музичні твори, що викликають у вас певні емоції, й прослуховуйте їх для створення потрібного вам настрою.

Автор – Юлія Ворман, фаховий психотерапевт

вибір редакції
Читайте також:
Життя
Які б не були виклики долі, всім нам слід змалечку вміти протистояти цьому стану, навчитися його контролювати й опановувати себе...
11.08.2023, 16:41
Життя
Аби не відбувалося довкола, завжди ставте перед собою цілі. Вони допоможуть концентрувати дії й енергію, знизять відчуття невизначеності.
06.07.2023, 16:32
Життя
Ретравматизація виникає у миті, коли обставини, за яких людина отримала психологічну травму, повторюються. Війна – одна з них.
24.02.2023, 22:16
Життя
«Лінь раніше за мене народилася», – коли чуємо подібне, знаємо, про що йдеться. Подивімося ж на звичні лінощі під психоаналітичним кутом.
09.02.2023, 07:09
Життя
Через війну абревіатура ПТСР (посттравматичний стресовий розлад) із професійного словника психологів перекочувала у повсякденне спілкування.
31.01.2023, 07:00
Життя
Дехто з українців щось втратив через цьогорічну російську агресію. Кожна втрата – це горе, звичайне людське горе!
22.12.2022, 09:36