Який наступ, коли на Росії люди мруть від COVID-19?

СВІТ
01.12.2021, 12:48
Який наступ, коли на Росії люди мруть від COVID-19?
Фото: РБК

Загальний рівень смертності на території РФ побив антирекорди часів Другої світової війни, але путінський режим вперто цього не помічає.

Про кількість померлих від коронавірусу росіян, що за останній рік уже перевищила 2,4 мільйона осіб, повідомило видання "Ведомости", передає інформаційна аґенція "Останній Бастіон".

Станом на 1 грудня 2021 року в РФ виявлено максимальний спад населення за весь час статистичної фіксації – щодня там умирають до понад 2500 громадян.

Демографи б'ють на сполох, нинішні оцінки ще можуть виявитися вкрай "оптимістичними", адже загальний епідеміологічний стан у країні-агресорі не відповідає дійсності та звітам чиновників.

«Ми з колегами схильні вважати, що за підсумками поточного року наші оприлюднені статистичні показники будуть значно гіршими, ніж було в 2020 році. Такої смертності ми не спостерігали з літа 1945 року. Попередній максимум було зафіксовано у 2003 році – тоді померло 2,37 мільйона росіян; це враховуючи війну у Чечні. У цілому ж природний спад за минулий рік також є максимальним показником за останні 20 років», – прокоментував ситуацію російський демограф Алєксєй Ракша.

Він припускає, що вже до кінця першого тижня грудня кількість померлих громадян РФ сягне позначки у 2,55 мільйона осіб, але і це ще не межа.

На думку демографа, головна проблема полягає у тому, що надмірну смертність спричинило зневажливе ставлення росіян до свого власного здоров'я та ігнорування ризиків від коронавірусу.

«Мушу наголосити, пандемія COVID-19 – основний фактор такої високої смертності. До всього також слід додати перевантаженість нашої системи охорони здоров'я, яка не справляється з потоком пацієнтів, і далі буде тільки гірше», – заявив Алєксєй Ракша.

При цьому демограф стверджує, що спад населення РФ на тлі коронавірусної пандемії негативно вплинув і на народжуваність, рівень якої рекордно низький із 2008 року.

Фактично, станом на тепер переважна більшість росіян із тих чи інших причин просто побоялися народжувати дітей, які могли б поповнити лави війська країни-агресора.

Відтак стає зрозумілим, що амбітним геополітичним планам кремлівського "залізного щура" про загарбання України та інших постсовєцьких країн не судилося здійснитися, оскільки "баби вже нікого не народять".

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що на території тимчасово окупованих окремих районів Донеччини та Луганщини виявили масовий спалах сказу.

Читайте також:
Опінії
Понад 5,46 мільйона біженців виїхали з України з 24 лютого 2022 року. Причина зрозуміла – вторгнення російських загарбників.
30 квітня, 19:53
Світ
Кремлівський бункерний щур укотре всіх переграв, змусивши власних холопів розбігатися хто куди через неспровокований напад на Україну.
09 березня, 12:06
Новини
Впродовж січня-жовтня 2021 року понад 600 тисяч українців залишили батьківщину у пошуках кращої долі закордоном.
21.12.2021, 14:08
Новини
Українцям, які лишилися проживати на Кримському півострові під російським триколором варто бути на сторожі.
09.10.2021, 17:04
Світ
347 етнічним кирґизам, які днями міґрували з Афґаністану до сусіднього Таджикистану, дозволили осісти на історичній батьківщині.
17.07.2021, 10:12
Світ
Підлеглі чиновники туркменського "реформатора"-"аркадаґа" Ґурбанґули Бердимугамедова визначили кількість громадян.
05.07.2021, 10:26