З 2050 року Україна купуватиме питну водну, – голова Держекоінспекції

ЕКОНОМІКА
30.10.2021, 11:24
З 2050 року Україна купуватиме питну водну, – голова Держекоінспекції
Фото: Google

Найбільшими забруднювачами поверхневих вод в Україні є комунальні та приватні підприємства водоканалу.

Про це у прямому етері на YouTube-каналі "Politeka" заявив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.

Посадовець стверджує, що які б не були в Україні запаси водних ресурсів, питної води на все населення не вистачить у зв'язку з забрудненням.

«Вода – це той ресурс, якого не достатньо вже сьогодні. А за прогнозами вітчизняних науковців, тенденція може кардинально змінитися. Зараз є низка досліджень, які прямо вказують, що від 2050 року ми купуватимемо закордоном воду у разі, якщо ситуація з забрудненням не припиниться і не покращиться. До цього також варто додати й кліматичні зміни. У нас велика кількість річок за останнє десятиліття просто висохла, тобто водні ресурси фактично скоротилися», – зазначив Андрій Мальований.

Очільник Держекоінспекції додає, переважна більшість водоканалів наразі працює на давно застарілому обладнанні, спричиняючи замулення водойм, невідворотну істотну зміну водної флори та фауни, порушуючи природний баланс.

«Ми звернули увагу РНБО і президента на вказану ситуацію, закликавши негайно приступити до порятунку водних ресурсів, особливо поверхневих вод. Станом на сьогодні підготовлена спеціальна стратегічна програма "Питна вода України – 2025", яка поставила низку завдань міністерствам і відомствам напрацювати швидкі зміни з приводу зазначеної проблеми», – підсумував Андрій Мальований.

Між тим, як раніше інформував "Останній Бастіон", від цього року найчистіша річка України опинилася на межі зникнення.

Читайте також:
Анкара планує істотно знизити залежність від імпорту "блакитного палива", а тому розвідуватиме власні газородовища.
29.07.2021, 11:27
Понад 70% людей у світі живуть в умовах зростаючої нерівності в доходах і якості життя.
19.07.2020, 09:44
Розслідується продажу ПАТ «Ukrainian chemical products» (раніше – «Кримський Титан») російській компанії «Русский титан».
вчора, 19:35
"Енергоатом" купив у болгарської фірми вироблене в Україні обладнання на 370 мільйонів
вчора, 15:55
Зима-весна 2022 року для України буде "гарячою", тож громадянам слід підготуватися до різних сценаріїв розвитку подій, зокрема найгіршого.
вчора, 07:48