За останній рік населення Росії скоротилося майже на 1 млн осіб

СВІТ
19 жовтня, 17:00
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне
Фото: Россия

І це лише за офіційними даними.

У 2020 році населення Росії скоротилося на рекордні для мирного часу 997 тисяч осіб, повідомляє The Guardian з посиланням на незалежного демографа Олексія Ракшу. 

Вчений проаналізував дані офіційної статистики й з'ясував, що основною причиною такого спаду послужила пандемія коронавірусу: при незмінних показниках народжуваності в країні різко підвищилася смертність.

За останній рік на тлі боротьби з пандемією COVID-19 чисельність населення Росії скорочується рекордними темпами для мирного часу, також приводить The Guardian результати аналізу офіційних даних уряду зроблених згаданим вище науковцем.

Як підрахував Олексій Ракша, природний приріст населення без впливу міграції з жовтня 2020 року по вересень 2021 року скоротився на 997 тисяч осіб.

Попередні доповіді уряду (якщо до них відноситися з довірою-РЕД) вказують, що ці цифри в багато разів перевищують показники до пандемії.

Росія стала однією з країн, які найбільше постраждали від пандемії, зазначає британська газета.

Згідно з офіційною статистикою, з початку 2020 року зареєстровано принаймні 660 тисяч передчасних смертей.

«Це досить просто: смерті від коронавірусу — найголовніша причина спостережуваного спаду, — вважає Ракша. — Більшість інших факторів залишилися незмінними».

Науковець, зокрема, вказав, що за останній рік народжуваність не знизилася, і це говорить про те, що спад викликаний зростанням смертності.

Зазначимо, що це все ж офіційна статистика, яку, на нашу думку, коли говоримо про Росію, завжди треба збільшувати в рази.

вибір редакції
Читайте також:
Однією з головних (а може й основною) причин втечі умів із території України на Захід є системне недофінансування вищої освіти.
11 серпня, 11:34
Також жителі країни проїдають останні валютні заощадження, але нас все ще рятують городи.
21 травня, 15:36
Доходи населення продовжують знижуватися.
05 травня, 17:25
Темпи зростання смертності стали рекордними з 1947 року.
24 березня, 20:09