Заморожені активи РФ на допомогу постраждалим українцям, а не хапугам з Банкової

ЕКОНОМІКА
16.10.2023, 13:21
Заморожені активи РФ на допомогу постраждалим українцям, а не хапугам з Банкової

Вітчизняні чиновники мають затямити: західні партнери не лояльні до корупції! Тож відібрані у держави-агресорки кошти спрямують знедоленим.

Про це у розмові з виданням «Новини | Live» заявив авторитетний американський юрист Реймонд Толентіно. Він є головним автором звіту незалежного аналітичного центру Renew Democracy Initiative для президентської адміністрації Джозефа Байдена.

У документі пропонується заморожені західними урядами близько $280 мільярдів (гроші російського Центрального банку — прим. ред.) віддати Україні як репарації, котрі має платити країна-агресорка після закінчення війни. Наразі майбутній механізм ще опрацьовується. Адже важливо, щоби вказані кошти пішли на добру справу, а не осіли у кишенях українських чиновників.

«Я думаю, що наявні практичні питання, на які потрібно відповісти з точки зору того, коли ми передаємо активи, як саме ми це робимо. І наш звіт встановлює кілька важливих факторів. Я вважаю, що одним з них є те, що він має бути міжнародним за своєю природою. По-перше, це надає легітимності нашим зусиллям. По-друге, це збільшує кількість активів, які можуть бути переведені в Україну, якщо всі країни працюють разом.

Ну, і по-третє, я думаю, що це своєрідний пріоритет того, що ми повинні надати Україні. Тобто допомога окремим особам, а також створення механізму, який гарантуватиме, що не буде жодної корупції чи подібних механізмів. Тому що я вважаю, що пріоритетом тут має бути відновлення країни та допомога людям на місцях», — розповів Реймонд Толентіно.

Співавтор доповіді та за сумісництвом конґресмен Томас Маліновскі, який давно працює над узаконенням передачі заморожених російських активів Україні, каже, що зараз, після рішення міністрів фінансів країн-учасниць G7 потрібно створити схему, яка юридично врегулює процес. Усе це для того, щоби потім не було правових чи інших колізій.

«Ми не будемо віддавати ці гроші Росії, адже Росія має платити репарації, і ми не віримо, що вони це робитимуть. Зараз ми, США та уряди інших країн, намагаємося пропрацювати механізм, як ми можемо конфіскувати ці активи та віддавати їх Україні. Це концепція, яка досі обговорюється», — пояснив конґресмен Маліновскі.

Читайте також:
Полтава
Адресну грошову допомогу отримають 16 військовослужбовців-земляків. Полтавські «зелені ямщики» на подібну щедрість неспроможні, бо жадібні.
29 листопада, 21:45
Економіка
Головна фінансова установа РФ займається «перегріванням» економіки. Попри шалені прибутки від продажу вуглеводнів ціни також ростуть.
15 листопада, 08:21
Економіка
Вашинґтон поступово, але невпинно тисне на Нью-Делі, який досі робить ґешефт на торгівлі з Москвою. Очевидно, довго цей процес не триватиме.
30 жовтня, 12:32
Опінії
Будьмо відверті: дірка у державному бюджеті України розміром у ₴500 мільярдів сама себе не закриє.  Проте як завжди є сумнозвісне «але»...
16 вересня, 13:43
Економіка
На світових фондових ринках справді спостерігаються різноспрямовані процеси. Через ризик рецесії почав зростати так званий «індекс страху».
09 серпня, 06:02
Економіка
Хто контролює рівень боргу, той впливає на ситуацію. Тому зростання української боргової ями на руку всім іноземним кредиторам.
25 червня, 19:22