Заморожені активи РФ на допомогу постраждалим українцям, а не хапугам з Банкової

ЕКОНОМІКА
16.10.2023, 13:21
Заморожені активи РФ на допомогу постраждалим українцям, а не хапугам з Банкової

Вітчизняні чиновники мають затямити: західні партнери не лояльні до корупції! Тож відібрані у держави-агресорки кошти спрямують знедоленим.

Про це у розмові з виданням «Новини | Live» заявив авторитетний американський юрист Реймонд Толентіно. Він є головним автором звіту незалежного аналітичного центру Renew Democracy Initiative для президентської адміністрації Джозефа Байдена.

У документі пропонується заморожені західними урядами близько $280 мільярдів (гроші російського Центрального банку — прим. ред.) віддати Україні як репарації, котрі має платити країна-агресорка після закінчення війни. Наразі майбутній механізм ще опрацьовується. Адже важливо, щоби вказані кошти пішли на добру справу, а не осіли у кишенях українських чиновників.

«Я думаю, що наявні практичні питання, на які потрібно відповісти з точки зору того, коли ми передаємо активи, як саме ми це робимо. І наш звіт встановлює кілька важливих факторів. Я вважаю, що одним з них є те, що він має бути міжнародним за своєю природою. По-перше, це надає легітимності нашим зусиллям. По-друге, це збільшує кількість активів, які можуть бути переведені в Україну, якщо всі країни працюють разом.

Ну, і по-третє, я думаю, що це своєрідний пріоритет того, що ми повинні надати Україні. Тобто допомога окремим особам, а також створення механізму, який гарантуватиме, що не буде жодної корупції чи подібних механізмів. Тому що я вважаю, що пріоритетом тут має бути відновлення країни та допомога людям на місцях», — розповів Реймонд Толентіно.

Співавтор доповіді та за сумісництвом конґресмен Томас Маліновскі, який давно працює над узаконенням передачі заморожених російських активів Україні, каже, що зараз, після рішення міністрів фінансів країн-учасниць G7 потрібно створити схему, яка юридично врегулює процес. Усе це для того, щоби потім не було правових чи інших колізій.

«Ми не будемо віддавати ці гроші Росії, адже Росія має платити репарації, і ми не віримо, що вони це робитимуть. Зараз ми, США та уряди інших країн, намагаємося пропрацювати механізм, як ми можемо конфіскувати ці активи та віддавати їх Україні. Це концепція, яка досі обговорюється», — пояснив конґресмен Маліновскі.

Читайте також:
Економіка
Кіоскери з Офісу пРезидента потужно присмокталися до державного корита. Війна знищила гальма, які обмежували українофобський «Квартал 95».
10 квітня, 08:29
Економіка
Економіка Японії зіткнулася з рецесією.
15 лютого, 11:05
Економіка
Поки в Україні на тлі війни Зе-хабарники грабують награбоване, турки вкладаються у майбутнє. Їхні погляди спрямовані на «чорний континент».
24 січня, 07:19
Економіка
Найбільша частка фінансової допомоги від підприємців зі США опинилася у руках вітчизняних птахівників і виробників зерна. А це — $250 млн.
25.10.2023, 11:23
Економіка
Китайські комуністи міцно прив'язали до себе російських васалів, яким для продовження війни проти України треба багато валюти.
04.09.2023, 18:16
Опінії
Волонтери, видихайте. Національний банк України не збирає інформацію про окремих клієнтів.
05.06.2023, 19:42